Reflux, může to být zánět jícnu v 6m

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
89
20.12.21 10:00

Reflux, může to být zánět jícnu v 6m

Ahoj holky, už jsem z toho lehce vyčerpaná. Naší princezně bude za par dni 6m a prošli jsme už vším možným, ale doktorka to neřeší, protože malá prospívá. Abych to vysvětlila. Malá už od narození je plačtivé miminko. Nejdřív nám doktorka řekla, že se může jednat o tzv. 3 měsíční koliku. Dobre je pravda, že malá trpěla na bříško a tak. Jenže po 3 ani 4 měsících nic. Pak do toho přišel ekzem, občas měla takový kašel, ale nebyla nemocná, ublinkavala, tak jsme začali zahušťovat mléko jsme na UM, tak doktorka říkala, ze zkusíme spešl mléko na ABKM. Od te doby se zlepšili bolesti bříška a tak, ale začal jiný problém a to reflux, který teda malá měla o něm víme a dodržujeme všechny rezimova opatření, ale bojim se jestli se tím refluxem nepskodil jícen. Trvá to tak měsíc a půl, co naše malá odmítá pít i jist, ale jde na ni vidět ze má hlad a když jdu s flaskou k ni tak otevírá pusinku a pila by a i když ji krmim lzickou, tak otevírá pusinku a chce jist, ale jako kdyby ji v tom něco porad bránilo. Teď jsme se dostali do fáze kdy skoro v 6m do ni dam tak 10 lzicek prikrmu na obed a mléko u toho se třeba mucime i hodinu. Kdy do ni jak kdy dostanu s přestávkami 120 ml. Zkoušela jsem vyměnit lahve i savicky žádná změna spis většinou horší. Ale v noci se budí na jídlo jednou a jak u toho usina tak klidne vypije 170ml na posezení, ale v bdelem stavu vůbec. To vystrčí láhev z pusy a když se ji pokusím láhev vrátit, tak řev a plac. Musíme dat přestávku a pak jak kdy si ještě cucne, ale je to bída z nouzi. Doktorka neřeší, protože přibírá. Jasné no když se snažím, aby vypila co nejvíc. Zuby to nejsou, protože to uz jsem zkoušela vsechno možné. Zvlášť když to trvá uz měsíc a půl :zed: :zed: Doktorka to neřeší a já nevím jestli by nás vzali na gastro i bez zadanky. Nebo už nevím jak jinak to řešit, když se to nelepší, ale spis zhoršuje. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
5.1.22 13:56

Řekni MUDr, že to chceš řešit, ať ti vypíše zadanku :wink:. Snad už malá v klidu basti a je to lepší 🙏

• Citovat
  • Nahlásit
89
5.1.22 16:17
@Anonymní píše: Řekni MUDr, že to chceš řešit, ať ti vypíše zadanku :wink:. Snad už malá v klidu basti a je to lepší 🙏

Doktorce jsem to řekla a ta mi sdělila ze mi to nedoporučuje, protože se jedna o dost invazivní vyšetření. A ze si mysli, ze se jedna o zuby nebo pálení záhy z refluxu, ale nic víc. A ze reflux časem až bude miminko starsi vymizí sám. Říkám ji ze to trvá už 2 měsíce a ona ze je to možné. Zkontrolovala ji a řekla mi ze je jinak zdrava. Jako s tím jidlem a pitím jsme furt na štíru a je to jak kdy. Takže teď vůbec nevím co mám delat. Teď jdeme 11. ledna znovu k doktorce tak vůbec nevím co mi na to zase řekne :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
24.1.22 21:37

Ahoj zakladatelko, jako bych četla skoro o nás. Mala má necelých 7 měsíců, když měla okolo 3 - 4 měsíců, trpěla na skrytý reflux, pak se zdálo, že se to zklidnilo, od poloviny prosince se trápíme s pitím mlíka. Já teda kojim, ale je to těžké, od poloviny prosince se v podstatě kojí jen v noci a přes den, když jí uspávám (jediné štěstí, že spí 4× denně). Teď částo ublinkava nebo vyzvraci vše (jednou denně). Začala jsem přikrmovat v půl roce (1.1.), ze zeleniny natahuje po pár lžičkách (někdy zvracela), teď dávám pár dní kaši, tak to dá těch 10 lžiček a pak už nedávam, protože by se taky pozvracela.
Taky prospívá (protože se taky snažím), ale jsem z toho už docela vyčerpaná…
Kdybys chtěla probrat, můžeme přes mejl…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.4.22 21:12

Ahojky holky..jak jste prosím dopadly? Řeším s malickou stejný problém. Nám tedy budou za pár dní 3 měsíce. Na ultrazvuku potvrzen masivní reflux. Malé se ale i po dvou hodinách po krmení vraci kyselé šťávy a pálí ji krk..nemuze si déle jak 5minut hrát pod hrazdičkou.. buď začne hned škytat a nebo začne dělat pěnu v pusince jakoby a otvírat pusinku a vyhlazování jazýček…to poznám že je zle a rychle zvedám…no stejně se poblinka. krmení je děsné. Dám flašku, dvakrát cucne a začne plakat a křičet.. uklidnuji dudlikem…takto asi 5× a pak papa…v druhé polovině krmení po krknuti znovu. Chudinky ty naše dětičky. Snad vam je už alespoň lépe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
14.5.22 20:59

@verca.machacova Ahoj, omlouvám se že píšu po takové době, ale malé je už 10 měsíců je dost akční a do toho domácnost a vše okolo, tak jsem v jednom kole. Jinak teda nakonec musím zaklepat, že to byl zřejmě jen bojkot a reflux který teda v 8 měsících začal ustupovat. Ale teď se v tom teda placame na novo, prptoze zuby. Rostou ji první dva spodni a to je teda chuť. :mrgreen: Je mi moc líto, ze mate teda až takový reflux a ze mate takové trápení. To teda u nás až tak velké nebylo. Ale mužů te opravdu ujistit, ze do roka většinou opravdu vymizí. Vyvine se zaklopka mezi učiněna žaludkem a bude lépe. :hug: Jinak nám pak velmi pomahalo hodinu po krmeni mít ve vyvýšené pozici. Bud jsem nosila tak aby úplně neležela, taky jsem pod matraci srolovala par ručníků aby úplně neležela. A to dost pomahalo, ze se ji mléko lépe usadilo v žaludku. Přesně jsou to chudinky co všechno musí ty broučci zvládnout a vydržet. :zed: Jinak pomohl až čas jak rostla a sílila. Takže už je lépe a teď ještě přežít ty zuby. :mrgreen: Doufám ze i u vás je už lépe. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15727
dnes v 11:06

Druhá dcera byla taky děsně blinkací, převlékala jsem několikrát denně..ustoupilo to pomalu po 6.měsících, kdy začala ochutnávat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat