Reflux - pokračovat v krmení nebo nechat hladového?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

bonnefille
Kecalka 258 příspěvků 07.11.18 03:50
Reflux - pokračovat v krmení nebo nechat hladového?

Ahojte maminky, už jsem úplně zoufalá, a proto se k vám obracím pro radu. Včera nám začal náš měsíční chlapeček všechno vracet obloukem. Ani jsem ho nestačila zvednout pro odříhnutí a už to z něj letělo. Do té doby sice ublinkával, ale jenom trochu. Od včerejšího rána vše vrací a někdy i třeba po dvou hodinách (po tom, co klidně spal, ho jdu přebalit a on u toho zvrací). Kojím jen částečně a dokrmuju nutrilonem. Někdy malému stačilo 30ml, jindy potřeboval 90ml. Otázka zní - když mi těch prvních 30ml vyhodí, mám pokračovat, když vidím, že je hladový, nebo to nechat být, protože další dávku zas vyhodí? Už jsem z toho na palici. Řve, hladově si cpe ruce do pusy a přitom vím, že to zas vyblije, tak nevím… :zed:

Reakce:

beruska9
Extra třída :D 10689 příspěvků 07.11.18 04:05

Kdyz to leta obloukem, je lepsi zajit k doktorce a zvazit, jestli to neni reakce na neco, treba na mlecnou bilkovinu (dokrmujes od zacatku? Nebyla v poslednich dnech nejaka zmena?)
Jinak ja mam uz druhe blici dite, I kdyz obloukem teda nezvraci, a jak kdy…teda jen kojim, tak.kdyz je nespokojeny dokrmim, ale kdyz by furt jen cucal a vidim, ze uz je preplneny a jde to hned ven, tak seberu a bud ho zkousim nejak rozptylit, uspat, nebo dam dudlika (I kdyz toho veme jen obcas). Ono s tim refluxem je to nekdy zradne, kdyz se jim to mleko vraci, muze je palit v krku, takze zase chteji pit a tak furt dokola.

Johanecka
Stálice 84 příspěvků 07.11.18 04:27
@bonnefille píše:
Ahojte maminky, už jsem úplně zoufalá, a proto se k vám obracím pro radu. Včera nám začal náš měsíční chlapeček všechno vracet obloukem. Ani jsem ho nestačila zvednout pro odříhnutí a už to z něj letělo. Do té doby sice ublinkával, ale jenom trochu. Od včerejšího rána vše vrací a někdy i třeba po dvou hodinách (po tom, co klidně spal, ho jdu přebalit a on u toho zvrací). Kojím jen částečně a dokrmuju nutrilonem. Někdy malému stačilo 30ml, jindy potřeboval 90ml. Otázka zní - když mi těch prvních 30ml vyhodí, mám pokračovat, když vidím, že je hladový, nebo to nechat být, protože další dávku zas vyhodí? Už jsem z toho na palici. Řve, hladově si cpe ruce do pusy a přitom vím, že to zas vyblije, tak nevím… :zed:

Ahoj - já poradím jít hned ráno za malého pediatričkou, aby ho vyšetřila a případně mu předepsala Nutriton, což jsou kapsle na zahuštění mléka v žaludku tak, že nebude zvracet-pokud to je opravdu reflux. Doma pak udělat protirefluxová opatření, jako je krmení a spinkání po něm ve zvýšené poloze, krmit menší dávky častěji.Teď v noci bych krmila tak, jak si dítě říká, neb pokud vše zvrací, hrozí mu dehydratace a tímto stylem začne ještě hubnout.Pokud máš doma váhu, tak ho před krmením zvaž, aby jsi věděla jak je na tom aktuálně-případně ho zvážíte ráno u Dr. Přebalovala bych taky ve zvýšené poloze=smotej ručník do roličky, podlož jim matraci v postýlce a přebaluj nějakou dobu v ní. Ať je mu brzo lépe :hug:

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1972 příspěvků 07.11.18 07:13

@bonnefille když to začalo včera z ničeho nic, šla bych k doktorce. Taky by se mohlo jednat o nějakou střevní virózu. Teď bacily létají všude.

bonnefille
Kecalka 258 příspěvků 07.11.18 08:10

@Aduš8 @beruska9 @Johanecka On občas do oblouku zvracel, ale fakt jen občas. Od včerejšího rána neustále po každém krmení. V postýlce matraci zvýšenou má, kojím také ve zvýšené poloze a dokrmuji stříkačkou také tak, aby měl hlavičku výš než žaludek (mám ho položeného v kojícím polštáři). Je pravda, že už přes 10 dní bojujeme s rýmou. Do včerejška šly odsávat hleny, pak se to jaksi zvodnatilo a kromě toho, že hleny ven už moc nejdou, tak malý chrčí (jakoby chtěl odfrknout plivanec). No asi mi nezbude nic, než pro jistotu s ním k té doktorce zajet… Ráno, než šel manžel do práce, tak jsem malého krmila v jeho náručí a jen trochu odblinknul a hned usnul. Teď mi od jednoho prsu krásně odbrknul a nic nevrátil, u druhého usnul a jen co jsem ho chtěla zas zvednout na odříhnutí, tak to z něj letělo. Podle váhy si ode mě odpil jen necelých 40ml a z toho většina skončila v plence a na brindáku…

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1972 příspěvků 07.11.18 08:14

@bonnefille je možné, že mu ta rýma začala stékat dozadu a dráždí ho to v krku a pak to vyhodí ještě rychleji. Zkus co nejčastěji odsávat, každá troška mu uleví. U nás to zvracení trvalo asi do 7 měsíců, než jedl,,pevnou" stravu alespoň 3*denně. Ale nikdy takhke neházel, jen ublinkával.

bonnefille
Kecalka 258 příspěvků 07.11.18 08:56

@Aduš8 Odsávám co chvíli, navíc dávám Libenar, aby se mu ty hleny uvolnily. Ale znepokojuje mě právě to chrčení. Hleny nikde a on chrčí. Nic, valíme k doktorce, aby se na něho mrkla, jestli třeba nemá problém s dýcháním. :?

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1972 příspěvků 07.11.18 09:01

@bonnefille bude mít zadni rýmu, ta se odsává špatně. Tak přeji, ať je prďolkovi brzy lépe :kytka:

Johanecka
Stálice 84 příspěvků 07.11.18 13:31

@bonnefille Tak co? Jak jste dopadli u Dr.? Doufám, že to není nic vážného :kytka:

bonnefille
Kecalka 258 příspěvků 07.11.18 20:49

@Johanecka No jsem z toho celá jalová. Paní doktorka mi prosím pěkně řekla, že ho přepíjím. Tak jsem se jí zeptala, zda mám tedy zkusit odbourávat Nutrilon (bylo by to i v mém zájmu, kdyby mu stačilo moje mléko), tak mi odpověděla, že mu ho mám dát, když budu vidět, že je hladový. Jenže to vypadá, že je hladový pořád :nevim: Furt si cpe ty ruky do pusy a když k němu přijdu se stříkačkou, tak ji celou vysaje, aniž by mrkl. No tak jak jsme dojeli domů, zkusila jsem ho přiložit jen k prsu a opět mi blinkl, dokonce ještě když měl bradavku v puse. A to jsem ho měla ve zvýšené poloze, aby mu to stékalo pěkně dolů. U druhého prsa zrovna tak blinkl. Pak jsme ho teda zkusily s tchyní ukolébat, ale furt čučel a nervózně se vrtěl. Až jsme to nevydržely a zkusily mu dát alespoň 30ml Nutrilonu. A ejhle, on po něm neblinkl, krásně odbrkl a spal dobré tři hodiny. Já už vážně nevím. Doufám, že dneska v noci budeme alespoň trochu spát, předešlá noc byla totiž dost náročná :zed:

Johanecka
Stálice 84 příspěvků 08.11.18 12:00

@bonnefille Ten postoj doktorky mne mrzí. Člověk za nima jde až když není jiná možnost a bojí se o to drobátko a ona je raz dva hotová :roll: Neboj, hlavně že to není nic horšího. I zadní rýma tohle může dělat.Kup Velkou vincentku v lahvi-za pár kaček, namoč do ní ručníky a přehoď přes boky postýlky. Mne se velice osvědčila při rýmách-hojí sliznice a drobek jí bude inhalovat. Parádní je i rostlinka Rýmovník-stačí ho mít v květináči v pokoji. V akutních případek jeden lísteček promnout mezi prsty dávát k nosu (vonět)-miminům do mističky s vodou postavenou na topení. Úžasně hojí sliznice :palec: Jaká byla noc? :hug:

Johanecka
Stálice 84 příspěvků 08.11.18 12:12

@bonnefille A ještě důležitý detail, který mne napadl při čtení Tvého příspěvku:Při rýmě on může mít jen zvýšenou potřebu pít. Možná by stálo za to mu zkusit nabídnout mezi krmením fenyklový slabý čaj. Doplní mu tekutiny a nebude to tak „těžké“ jako UM. UM bych dávala po 2 hodinách menší dávky a mezitím nabízela prso a čaj ze stříkačky. Ten mu trochu uklidní žaludek a třeba nebude tolik blinkat ;)

bonnefille
Kecalka 258 příspěvků 08.11.18 20:04

@Johanecka Tak já jsem dnes zkusila být celý den jen na MM. Malý si jen jednou ublinkl, ale já mám zase strach, že mu to moje mlíčko nestačí a že ho trápím hlady. Sice probdí třeba i hodinu po kojení, ale pak usne třeba i na hodinku a půl. Ale teď večer zažíváme krušné chvilky, pořád řve, hrozně se kroutí a vzteká. Nevím, jestli vůbec usne… :roll:

Johanecka
Stálice 84 příspěvků 09.11.18 17:32

@bonnefille Tak si ho projistou zvaž před a po kojení, když máš obavu. Budeš mít jistotu kolik vypije a kdyžtak dokrmíš-ono při rýmě je vzteklé a ubrečené každé dítě. Vydrž, za pár dní to bude lepší. :hug:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Takhle ne, šéfová! Nástupci Pohlreicha jsou spíše bezradní profesionální požitkáři

Televize Prima v pondělí odstartovala kuchařskou show Ano, šéfová!, která... číst dále >

15 let života v pěti taškách. Hokejista Tomáš Plekanec je zpátky doma!

Tomáš Plekanec splnil svůj slib a vrátil se do Česka. V úterý krátce po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Mýty o alkoholismu: závislý patří do léčebny a poznáte ho na první pohled

Češi patří mezi největší pijáky alkoholu nejen v Evropě, ale i ve světě.... číst dále >