Reflux u batolat a starších dětí

29.1.16 11:46

Reflux u batolat a starších dětí

Máte prosím zkušenosti s projevy a léčbou refluxu u starších dětí?

Náš syn od narození trpěl hodně silným refluxem. Nikdy jsme nebyli ani na vyšetření, protože dle doktorky to bylo naprosto jasné, prostě ublinkával a blil opravdu pořád. Celkem se vše zlepšilo, jakmile se posadil a postavil a trochu povyrostl. Teď blinká jen když je nemocný (často :? ) a nebo když se třeba fakt hodně vztekne…a dost často krká.

Ale trvale máme problémy s tím, že je opravdu velmi často nemocný a celou zimu jedeme sérii zánětů průdušek a s přestávkama pár dnů pořád kašle. Stačí malá rýmička, že se venku nadejchá trochu víc studeného vzduchu a do rána máme průdušy. Byli jsme odesláni na alegro-imuno s podezřením na začínající astma. Výsledky z krve zatím nemáme, ale doktorka zmínila, že prakticky stejné potíže může dělat reflux. případně může mít kombinaci obojího. Přijde nám ten reflux dost pravděpodobný, protože blicí je od narození opravdu moc. Poradila nám dodržovat antirefluxní opatření, máme už delší dobu ventolin + ecobec, to opravdu hodně pomáhá, nemocný je, ale průběh je o dost mírnější a kratší.

Dotaz zní, zda máte zkušenosti s obdobnými potížemi a co vám pomohlo (je mi jasné, že nejvíc pomůže, že vyroste, ale do té doby?), nebo naopak, co to zhoršovalo. A co školka? Už třetí doktorka v pořadí nám důrazně nedoporučila nástup do školky (plánovali jsme od září) - jaké máte zkušenosti v tomto ohledu?

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Na tento dotaz zatím nikdo nereagoval, buďte první!

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama