Reflux u mimina, kdy zmizel?

7597
11.11.19 10:42

Reflux u mimina, kdy zmizel?

Dobrý den,

mám půl roční dceru s diagnostikovaným refluxem. Zvrací od porodnice pusou i nosem zároveň. Teď je ji půl roku a nenastalo žádné zlepšení. A už mi z toho hrabe. Nestíhám prát, všude po domě se valí utěrky, protože zvrací pořád. Kojím a zahušťuju, přesto zvrací po kojení i 5×. Ale momentálně je to snad do 15-20 zvracení denně. Než jsem začala zahušťovat, bylo to 30× denne. Mluvím o zvracení, ne ublinkavaní miminka.
Zajímalo by mě, kdy to přešlo vaše dítě? Prosím jen ty co měly opravdu dítě s refluxem, ne že si mimčo 5× denně ublinklo. Potřebuji nějaké světlo na konci tunelu. :mrgreen:
Pomalu má zavedenou nějakou zeleninu, ale zvrací i tu, takže vše je špinavé, poblite, včetně mě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
35209
11.11.19 10:47

Reflux se hodně zlepší při vzpřímení. Takže je to individuální. Až Ti díťátko začne trávit čas ve svislé poloze, tak se reflux stane navenek nepoznatelný. Dokud tráví většinu času na ležato nebo na bříšku, tak se blindí jedna radost :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35209
11.11.19 10:48

Má vyloučenou stenosu pyloru?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7597
11.11.19 10:51
@vodolejka píše:
Má vyloučenou stenosu pyloru?

Právě, že ano. To vyloučili ve 2 měsících. Ale zvrací opravdu hodně, ani nechápu, že vůbec něco přibírá, ale přibírá tabulkově. Nepřibírala akorát asi měsíc, pak jsem začala zahušťovat a spravilo se to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35209
11.11.19 10:54
@Aotearoa píše:
Právě, že ano. To vyloučili ve 2 měsících. Ale zvrací opravdu hodně, ani nechápu, že vůbec něco přibírá, ale přibírá tabulkově. Nepřibírala akorát asi měsíc, pak jsem začala zahušťovat a spravilo se to.

Syn měl taky hodně velký reflux. Prostě jakmile Ti holčička začne chodit, tak to vymizí úplně. Holky chodí dřív, tak počítej tak s jedním rokem. Jak bude postupovat vývoj a bude trávit čas v aktivním sedu a pak ve stoji, tak to vymizí. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35209
11.11.19 10:56

Jinak při spaní by měla mít takový ten klínový polštářek. Kojit/krmit po menších dávkách a pokud je to už možné, tak min. s dvouhodinovou pauzou před večerním spaním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7597
11.11.19 10:58
@vodolejka píše:
Syn měl taky hodně velký reflux. Prostě jakmile Ti holčička začne chodit, tak to vymizí úplně. Holky chodí dřív, tak počítej tak s jedním rokem. Jak bude postupovat vývoj a bude trávit čas v aktivním sedu a pak ve stoji, tak to vymizí. :hug:

No, ona má centrální tonusovou poruchu, takže zřejmě moc brzy chodit nebude. Podle neuroložky je vývojové jako děti v prvním trimeonu. :think: Já doufala, že do roka by ta záklopka měla dozrát. Syn přestal kdy zvracet? :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35209
11.11.19 11:00
@Aotearoa píše:
No, ona má centrální tonusovou poruchu, takže zřejmě moc brzy chodit nebude. Podle neuroložky je vývojové jako děti v prvním trimeonu. :think: Já doufala, že do roka by ta záklopka měla dozrát. Syn přestal kdy zvracet? :kytka:

Syn měl hypotonii, začal mi chodit ve 20 měsících. Dnes je v pořádku. Ťuk Ťuk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35209
11.11.19 11:01

Ono to spolu dost souvisí. Dej jí čas a zvykni si na plínky/bridáky všude kolem :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7597
11.11.19 11:09
@vodolejka píše:
Syn měl hypotonii, začal mi chodit ve 20 měsících. Dnes je v pořádku. Ťuk Ťuk.

A cvičili jste něco? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6651
11.11.19 11:10

@Aotearoa Syn měl skrytý reflux, bez zvracení (taky trvalo než jsme přišli na to, co ho trápí) zlepšilo se to hodně kolem 9 měsíců, když začal lézt, úplný klid byl cca po roce věku. Ještě můžete zkusit syrup Gastrotuss Baby, synovi moc pomohl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1086
11.11.19 11:11

@Aotearoa
Jako by jsi mluvila o mém synkovi, měl hypotomii-začal chodit ve 19. měsících. Měl od narození silný reflux, postupně vymizel, ale až kolem 1,5:( Hodně nám pomohl Gatrotuss, nezkoušela jsi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35209
11.11.19 11:19
@Aotearoa píše:
A cvičili jste něco? :)

Cvičili jsme Vojtovku do doby, než si kleknul na čtyři a začal si sedat. Potom se čekalo, jestli bude následovat vzpřímení a chůze. Protože to přirozeně přišlo, tak byla rehabilitace ukončena. Nejvíc jsme cvičili v době pasení koníků a při přechodu do kleku přes šikmý sed.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35209
11.11.19 11:25

Syn si nakonec přirozeně prošel všemi fázemi vzpřimování. Šel svým tempem a hodně mu pomohlo, že se dlouho plazil, byl v tom úplný mistr :mrgreen: Při tom plazení si posílil zádové svalstvo a my ho jen dle instrukcí rehabilitace naváděli k dalším krokům. Na nic jsem nespěchala. Začal mi chodit pár dní potom, kdy jsem přišla z porodnice s jeho bráškou :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7597
11.11.19 14:10

@Heivka @sofie1974 Sirup jsem zkoušela asi měsíc a žádný efekt. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat