Reflux, zánět jicnu nebo jenom stres?

Anonymní
20.11.20 07:36

Reflux, zánět jicnu nebo jenom stres?

Ahoj, už v létě mě trápila bolest na hrudi, především když jsem pila něco studené. Když jsem šla k lékařce, tak že prý nastydla nebo zánět nosohltanu (měla jsem to v krku zarudlé). Já byla ale vyplasena, protože jsem četla na internetu různě diagnózy (vím, že je to špatně) jako například plicni embolie, zánět jicnu, vred jicnu, reflux, rakovina apod. Je mi 19 let.
Je pravda že to období bylo pro mě velmi stresové.
No a jelikož jsem stresar a mám hrozný strach o sebe, tak se mi to asi vrátilo. Teď ale i pálí žáha. Což jsem dočetla že je také příznak. Začne mě palit když jsem ve stresové situaci nebo mám panickou ataku a bojím se o sebe. Bojím se, že by to mohlo být něco vážného nebo by se mi mohlo něco stát.
Abych vysvětlila jak mě to bolí. Trošku mi je nepříjemné když jim a piju (ale nevím jestli to není způsobeno stresové, protože si hlidam každý polknuti), ne že by to přímo hrozně bolelo, ale například když se napiju studené vody, cítím tu cestu studena až do žaludku.
Občas se mi i hůře dýchá a mám pocit jak kdyby na mě něco lezlo.
Rada bych abyste mi napsali Váš názor. Protože jsem z toho docela dost vyklepana. Vždycky se už vidím jak jedu do nemocnice, nebo že zvracím krev. Někomu se to může zdát přehnané a nepochopitelné a proto prosím abyste to chápali.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
20.11.20 07:38

Také se chci zeptat jestli by to nemohlo být případné od krční páteře, protože mě docela bolí. Dost se hrbim u učení :D

• Citovat
  • Nahlásit
8761
20.11.20 08:53

Mívám podobné stavy, občas mi něco dokonce nejde polknout a vrací se mi to. Mám lehce reflux, beru na to dlouhodobě Omeprazol, který potíže minimalizuje. Pokud Tě bude trápit žaludek/jícen (žáha, vracení jídla, pocity v krku atd.), zkus si ho od obvodní nechat napsat, a pokud potíže během pár týdnů ustoupí, bylo to tím. Nebo si kup volně prodejný helicid, ten obsahuje také omeprazol, jen 2× slabší (ten bych brala 2× denně na lačno) ;) Mmch potíže mám a omeprazol beru přes 20 let a stále žiju :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34834
20.11.20 09:07

Je uplne jedno, jak to je. Reflux se resi rezimovymi opatrenimi tzn. uprava stravy, pravidelnost, mensi porce, nejist pozdeji nez 2 hodiny pred ulehnutim, vyvysena poloha pri spanku a eliminace stresu. Je mozne uzivat inhibitory protonove pumpy, ale nejpodstatnejsi jsou rezimova opatreni!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama