Registr dlužníků - leasing

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.18 13:45
Registr dlužníků-leasing

Ahoj, ctěla jsmr se zeptat.
Před cca 4 lety dostal přítel exekuci na plat, který byl po třech měsících splacen.Bylo to něco s paušálním dluhem od o2,o kterém nevděděl. Ted jsem nám rozsypalo auto a potřebavli by chom nové. ajímalo by mě jestli je nějaká realná možnost, že by dostal auto na leasing.Plat má pěkný. Telefon na splátky mu dali za 10 tis.ten je splacený už. Může si vzít leasing?

Reakce:
Lucy75
Kecalka 430 příspěvků 2 inzeráty 16.12.18 14:01

záleží, v jakém registru mu ještě starý prohřešek „visí“.. je to méně než 5 let.. registrů je více, SOLUS, BRKI, NRKI, CBCB, CNCB.. takže opravdu někde ještě být může.. i když po téhle době a vzhledem ke splacení už bude mít skoro „neutrální“ povahu.. pak záleží na každé jednotlivé leasingové/úvěrové společnosti,jak tvrdá/benevolen­tnější má úvěrové/leasingové podmínky.. pokud nemáte více úvěrů, nebo aspoň jste bez jakékoliv dlužné částky (platí to i o úhradě paušálů za mobily apod.), pak nejpravděpodobnější výsledek bude ten, že u nejvýhodnější společnosti přítel neprojde (nejnižší úrok = nejtvrdší posuzování) ale u dražší společnosti projde… nezbývá vám, než to zkusit , a to ne jen u jedné společnosti.. Pokud je tohle jediný prohřešek a přítel nemá žádné exekuce nebo další úvěry a závazky, tak to zas tak zle nevidím :mavam:

Micaella22
Zasloužilá kecalka 736 příspěvků 16.12.18 14:21

Ja jsem se z registru nechala vymyzat po roce a pul, kvuli podobne banalite, ale exe z toho nebyla. Leasing jsem mohla dostat uz chvili na to… asi by bylo nejlepsi se zeptat i v leasingovce, jestli veci jako pozde zaplacena alektrina atp ma pro ne vyznam. Jen jsem mela blbej urok diky veku atp, takze jsem si sla pujcit do banky, auto si za to poridila, mam nizsi urok nez u leasingu a auto je proste moje.

Lucy75
Kecalka 430 příspěvků 2 inzeráty 16.12.18 14:26

@Micaella22
jasně , rozumné.. taky bych nešla do leasingu (to leda jako podnikatel kvůli odpisům), úvěr na auto je lepší v tom, že v TP je už člověk napsán jako majitel (akorát velký TP jsme tedy do doby splacení úvěru měli uložený u Essoxu, abychom náhodou auto nechtěli prodat apod.)

cocomoon
Kecalka 259 příspěvků 26.12.18 17:40

Když má prosím pěknej plat, tak naco si potřeboval kvůli takové drobnosti jako je telefon za 10 tis brát půjčku?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Gigantická prsa i hrátky s ananasem! Vémolova Lela ukázala své nahé tělo v plné kráse

Miluje své plastikami upravené tělo a nestydí se ho ukázat! Slovenská... číst dále >

Mám méně fanoušků, protože jsem gay, stěžuje si Kovy. Jako vážně?

Karel Kovář (22) alias Kovy patří mezi nejznámější české youtubery. Jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >