Reklama

Registr dlužníků - půjčí nám někdy někdo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.03.18 16:48
registr dlužníků - půjčí nám někdy někdo?

Ahoj píši anomymně z důvodů toho že je tu plno známých a nikdo o tomto neví.. teď už nynější manžel za svobodna dělal u nějakého soukromníka s tím že za něj měl platit sociální zdravotní… a po 4 letech když už jsme byli spolu přišel domu dopis od exekuce… po celou dobu mu chodili prý upomínky ale na starou adresu kde dávno nebydlel a vraceli se jim vždy zpět… ale ted k věci.. exekuce činila se vším všudy( soc..zdravot.­.exekuční poplatky atd přes 400.000 tisíc :( tu jsme jednorázově zaplatili 31.3.2016 a od té doby je klid.. ale zajímalo by nás zda někdy budeme moci vůbec kvůli této věci žádat o hypotéku… zda manžela někdy z toho registru vymažou nebo jestli tam bude mít celý život puntík že tu exekuci měl.. děkujeme za každou radu… ted vpátek máme schůzku u mého bankovního poradce.. ale chtěla bych dopředu vědět s jakou tam pujdeme zda nám řekne že máme celoživotně smůlu nebo zda za pár let by to šlo… děkuji za odpovědi


Reklama

Reakce:
 
Lalelale
Ukecaná baba ;) 1908 příspěvků 14.03.18 16:53

Ty jo to ti nezávidím. Kamarádky máma si nějak napůjčovala a vím, že si pak půjčovala na tu svou dceru, protože právě kvůli registru by jí banka nikdy nepůjčila. Upřímně, váš případ je dost zvláštní, protože nejste žádné sociální případy, i tu exekuci jste zaplatili hned. Ale napadá mě spíš věc z jiného soudku. Jakou měl manžel smlouvu s tím soukromníkem? Pokud měl povinnost za něj odvádět pojištění, exekuce snad měla jít jemu. Chápu, že to tu nechceš rozepisovat, ale já bych být vámi zašla za právníkem, zda byl tenhle postup v pohodě a jak to teď řešit.

 
Pajka89
Ukecaná baba ;) 1869 příspěvků 2 inzeráty 14.03.18 16:54

Jestli mel tvuj muz u toho zamestnavatele radnou pracovni smlouvu, tak jste si meli vzit pravnika a tu exekuci vymahat po nem!

 
Aspera
Generální žvanilka 20386 příspěvků 1 inzerát 14.03.18 16:56

Celoživotně to určitě není. Jestli si dobře pamatuju, tak 5 let od splacení. Nesmí mezi tím udělat další zápis, ale to u Vás asi nehrozí, když ani toto nebylo vaší vinou.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.03.18 16:58

Právě že to byla smlouva nesmlouva…mlade blbej… aspon se ponaučil že bez pořádný smlouvy nikdy nic už

 
Máca-Míša
Kecalka 221 příspěvků 14.03.18 17:01

Nejdriv se vůbec mrkněte, zda v registru je. Objednejte vypis z Brki, Nrki a Solusu. Po 5 letech od zaplaceni je to čisté

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.03.18 17:03

@Lalelale právě že on na dobré slovo věřil.. mezi sebou se dohodly že to za něj bude platit.. a on se na to truhla vyprdnul aby si obvolal soc. a zdravot. zda se to opravdu platí.. :/ po klukovi tehdá si říkal „kámoš“ se slehla zem telefon neexistuje..rodina ho údajně x let neviděla… a my v rukách nemáme nic čím by šlo doložit že pod ním jezdil dá se tedy říci hlavně na černo noo… :/ to už je ted jedno co bylo bylo.. zaplatilo se to z peněz co jsem měla já naspořené..vše je zaplaceno.. ale spíše nás zajímá zda by šlo žádat někdy o tu hypotéku nooo…

 
Pajka89
Ukecaná baba ;) 1869 příspěvků 2 inzeráty 14.03.18 17:06

Obecne to trva pet let, nez se smaze zaznam z registru dluzniku.

 
Lalelale
Ukecaná baba ;) 1908 příspěvků 14.03.18 17:07
@Anonymní píše:
Právě že to byla smlouva nesmlouva…mlade blbej… aspon se ponaučil že bez pořádný smlouvy nikdy nic už

Smlouva nesmlouva - znamená to, že pracoval na černo? Jestli ne, a jen tam byly nějaké nejasnosti nebo smlouva neurčitě napsaná, tak za tím právníkem fakt jděte. Případně nevím, jestli by něco šlo udělat s tím, že upomínky chodily na blbou adresu. Měl tam manžel trvalé bydliště, nebo proč mu to tam chodilo? Kamarádce třeba kvůli chybě vodafonu přišla výzva od vymahačské firmy, kvůli 300korunám. Fakturu totiž vodafone poslal na neexistující adresu, nějak to spletli v systému. Kdyby chtěla, mohla by je zažalovat.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.03.18 17:15

@Lalelale chodilo mu to na adresu kde měl v té době trvalé bydliště poté se odstěhoval a chodilo to tam stále trvalou tam měl furt jen přechodnou měl už jinde… až když to asi po 3 letech předali tý společnosti tak to začalo chodit na naši adresu… na to nám bylo řečeno že si měl napoště vyřídit nějaký papíry o tom že mají poštu vozit na přechodnou ane na trvalou.. což my nevěděli naše hloupost.. jinak vše mu chodilo k nám jen ty hloupé upomínky ne… já spíše neřeším to že jsme něco někde platili to už jsem ořvala.. :D je to 2 roky zaplacené.. :/ ale spíše to zda budeme vubec moci někdy žádat o hypo.. chtěli by jsme do svého.. a né být po nájmech

 
radkka
Generální žvanilka 20317 příspěvků 14.03.18 18:11

Hlavně o to musíš požádat, sami tě nevymažou. Lhůtu nevím, ale kontaktuj příslušné orgány a dozvíš se to.

 
ZelenaHlava
Nováček 6 příspěvků 14.03.18 20:16

A jste si jisti, že se exekuce za nezaplacené pojištění dává do registrů? Já mám totiž pocit, že s BRKI a NRKI by to nemělo mít nic společného a snad ani se Solusem, ale upřímně si tím fakt jistá nejsem tak nechci kecat :roll:
Nám teď čerstvě třeba finanční poradce říkal, že se banky koukají tři roky zpátky při prescoringu hypotéky, ale je možný, že mluvil jen o těch, co jsme vybrali a jiné to mají jinak.

 
Máca-Míša
Kecalka 221 příspěvků 14.03.18 20:21
@ZelenaHlava píše:
A jste si jisti, že se exekuce za nezaplacené pojištění dává do registrů? Já mám totiž pocit, že s BRKI a NRKI by to nemělo mít nic společného a snad ani se Solusem, ale upřímně si tím fakt jistá nejsem tak nechci kecat :roll:
Nám teď čerstvě třeba finanční poradce říkal, že se banky koukají tři roky zpátky při prescoringu hypotéky, ale je možný, že mluvil jen o těch, co jsme vybrali a jiné to mají jinak.

Taky jsem právě psala, ať si nejdřív pozadaji o výpisy, třeba to tam ani nemaji. Jinak se to maže po 5 letech od zaplaceni, registry to sami píšou na svých stránkách. Telekomunikační služby snad už po roce…

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.18 19:32

Ahoj, neni to tak davno co jsme resili u chlapa neco podobneho. Drive mel exekucku a chteli jsme kupovat dum.. hodne zalezi v jakem registru je.. napr. U Solusu se da zazadat o predcasne vymazani (tak to udelali my a hypo nam dali)..


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

U Nely Slovákové zasahovala policie. Milenec chce vrátit údajně darovanou motorku!

Rozchody bývají složité, zvlášť, když je ve hře majetek. Své o tom ví i... číst dále >

Co zlomilo Slavíkovi vaz? Opakující se skandály a odchod partnera

Konec! Karel Gott a ani Lucie Bílá si letos dalšího Zlatého Slavíka na své... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >


Reklama