Registrace dítěte u zdravotní pojišťovny

141
29.5.15 06:37

Registrace dítěte u zdravotní pojišťovny

Zdravím :mavam: mám dotaz jak je to s registrací dítěte u zdravotní pojišťovny? Dočetla jsem se, že automaticky má dítě pojišťovnu tu co matka akorát se musí po porodu u pojišťovny zaregistrovat, prý do 8 dnů po porodu až mi vystavírodný list. Jelikož já to osobně nebudu moci asi udělat z důvodu, že bych musela cestovat s malým dítětem vlakem a s tak malým by se chodit nikam nemělo a přítel bude zřejmě pracovně mimo ČR, tak jak to udělat? Může to udělat někdo z rodiny za mě? Byl někdo v podobné situaci? díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1219
29.5.15 06:39

Může to za tebe udělat otec dítěte, jinak možná s plnou mocí, to nevím… ale je to tvoje povinnost

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
29.5.15 06:45

@didika některé pojištovny mají i online formuláře, záleží na Tobě. Jinak plnou moc pro někoho, rodný list, nemusíš to vyřizovat Ty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
29.5.15 07:18

@didika presne tak plna moc pro nekoho z rodiny a muzou to vyridit oni ale je to tva povinnost takze bych to rozhodne nepodceňovala 8)

• Citovat
  • Upravit
1724
29.5.15 07:19

Klidně jeď i s takovým mrňousem, dyť už není zima, žádné chřipky taky neřádí a mimčo se aspoň vyvětrá :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
587
29.5.15 07:35

Můžu mluvit jen za VZP (postup jiných pojišťoven neznám), ale miminko určitě přihlaste osobně (tím myslím na přepážce, ne online). Nijak zvlášť se nelpí na tom, že by to muselo být do osmi dnů, ale popravdě řečeno je lepší přihlásit ho co nejdříve, aby bylo pojištěno, kdyby cokoliv.

Může ho dojít přihlásit i někdo z rodiny (a na většině přepážek se plná moc ani nevyžaduje, pracovnice chápou, že maminka se často dostavit nemůže, ale bylo by fajn, kdybyste danému člověku dala s sebou svojí občanku a předem vyplněný evidenční list pojištěnce).

Každopádně si můžete zkusit předem na danou pobočku zavolat, aby Vám řekli jejich konkrétní postup (bohužel to stále není v republice jednotně :? ).

Pokud byste náhodou opravdu přijít vůbec nemohla, tak se miminko přihlásí automaticky na základě rodného listu, který pojišťovna přijme přímo z radnice (týká se jen VZP, jiné pojišťovny to myslím nemají), ale trvá to hrozně dlouho a není to stoprocentní. Proto je lepší vyřešit to na pobočce, tam dostanete (nebo někdo z rodiny) do ruky Dočasné potvrzení nahrazující průkaz pojištěnce a navíc i drobný dáreček :)Plastový průkaz potom dorazí cca za 2 - 3 týdny.

Pokud jste u VZP, můžu Vám poslat odkazy na formulář, který je potřeba vyplnit (výše zmiňovaný Evidenční list pojištěnce), když budete posílat někoho z rodiny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1053
29.5.15 07:39

Jsem u CPZP, prisel mi RL do cca 3 dnu(jak jsem psala v tve druhe diskuzi),zasla jsem si na pobocku a do 5min bylo hotovo a mela jsem rovnou i karticku pro malou.

PS je venku krasne, nevim, co je za vedu vytahnout kocar s mimcem a projet se ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
29.5.15 07:44

@solip proč ne online? to člověk udělá doma, v klidu. Netřeba někde lítat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18760
29.5.15 07:53

To jsou všechno udaje, které jdou za 3 minuty získat na internetu. do Googlu píšu novorozenec a název pojistovny, u které jsem registrovana…

Klidne me ukamenujte, ale nechápu příliš takové dotazy.

Každá pojišťovna má ten konkrétní postup na svých strankach.

Příspěvek upraven 29.05.15 v 07:56

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
141
29.5.15 07:54

@Foxisssss @Nikolllet
Já mám termín až 10.9. ale už si to zjišťuju co a jak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
587
29.5.15 07:58

@martina.se protože se čeká dlouho na vystavení průkazu pojištěnce.. U VZP to může být poštou až měsíc. Nehledě na to, že vyplnění přihlášky na netu nestačí, musí se k tomu naskenovat rodný list a dát pozor na to, aby byli správně vyplněné kontaktní údaje (adresa, telefon, mailovka)… Pro většinu lidí je jednodušší vyřízení na pobočce. Tam dostanou do ruky Dočasné potvrzení a vědí, že s miminkem už rovnou můžou k doktorovi. Bohužel je po republice spousta lékařů, kteří dítě ani neočkují, dokud nemá průkaz pojištěnce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
29.5.15 08:02

@solip však novorozenec se ani neočkuje :mrgreen: takže toto nechápu. Od čeho potom online registrace je? Mi přišel průkaz do týdne :nevim: ale je fakt, že nejsem u vzp, ta je předpotopní :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18760
29.5.15 08:06
@solip píše:
@martina.se protože se čeká dlouho na vystavení průkazu pojištěnce.. U VZP to může být poštou až měsíc. Nehledě na to, že vyplnění přihlášky na netu nestačí, musí se k tomu naskenovat rodný list a dát pozor na to, aby byli správně vyplněné kontaktní údaje (adresa, telefon, mailovka)… Pro většinu lidí je jednodušší vyřízení na pobočce. Tam dostanou do ruky Dočasné potvrzení a vědí, že s miminkem už rovnou můžou k doktorovi. Bohužel je po republice spousta lékařů, kteří dítě ani neočkují, dokud nemá průkaz pojištěnce.

Nechapu. Proc vetsinu lidi je problem spravne vyplnit email a svoji adresu?
Ty online registrace jsou prave od toho, aby se usetril cas a prukaz pojistence byl vystaven co nejdriv a nemuselo se chodit na pobocku. RL se zada az dodatecne, protoze vetsinou nebyva vystaven ihned.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18760
29.5.15 08:07
@martina.se píše:
@solip však novorozenec se ani neočkuje :mrgreen: takže toto nechápu. Od čeho potom online registrace je? Mi přišel průkaz do týdne :nevim: ale je fakt, že nejsem u vzp, ta je předpotopní :lol:

Nejsem u VZP taky, takze nemusim chodit na pobocku. Hura!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
141
29.5.15 08:09

@Mango_Lassi
ano asi je to hloupý dotaz, ale to že se člověk zeptá ostatních co a jak chodí za to nic nedá, nemám s tím zkušenosti. A když nechápete takové dotazy nemusíte je číst.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama