Registrace do dvou porodnic kvůli CS

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
PHV
Kecalka 379 příspěvků 21.11.18 12:15
Registrace do dvou porodnic kvůli CS

Ahoj holky, mám dilema. První porod byl v Jablonci nad Nisou a byla jsem strašně spokojena, proto jsem byla rozhodnutá rodit tam znovu. Nyní jsem v 19.tydnu. Včera mi doktor řekl, že mám nízko placentu a jestli se neposune, budu muset na plánovaný císařský řez. To mě dost vyděsilo, že nebudu moct být po porodu s miminkem.
V Jablonci bych po zákroku byla na JIP a bez miminka, proto jsem zjišťovala, že v Liberci mají prý nový pokoj pro ženy po CS kde mohou hned být s miminkem. Lze se registrovat v obou porodnicích? Musí se to dopředu a tak nevím, jestli se ta placenta posune. V případě normálního porodu chci jednoznačně Jablonec, ale u CS bych chtěla být hned s miminkem. Jde to takhle pojistit? Děkuji

Reakce:
xjuklickova
Kelišová 5140 příspěvků 1 inzerát 21.11.18 12:22

Jsem si jista, ze minimalne 12 hodin po SC nebudes chtit vstat z poslete a byt s miminkem a navic ti ho nikdo nenecha, budes mit rozrezane bricho a nebudes uplne schopna vstat, natoz pecovat o novorozence. Na registrace se zeptej v tech porodnicich. Pokud se registruje, tak do urciteho tydne a zapisuje se to v ten tyden do průkazky… :cert:

dickys
Zasloužilá kecalka 866 příspěvků 21.11.18 12:23

Zbytečně tě plaší dopředu, placenta nízko v 19tt nic neznamená, měla jsem ji nízko u obou těhotenství a vždy se vytáhla…

PHV
Kecalka 379 příspěvků 21.11.18 12:26

@dickys Díky za uklidnění, pěkně mě vyděsil, v tom Jablonci mám jasno a chtěla jsem být hned s malým. Proto jsem to radši chtěla mít pojištěné, ale zeptám se na to v porodnicích. Děkuju :kytka:

rozand
Závislačka 3384 příspěvků 21.11.18 12:31
@xjuklickova píše:
Jsem si jista, ze minimalne 12 hodin po SC nebudes chtit vstat z poslete a byt s miminkem a navic ti ho nikdo nenecha, budes mit rozrezane bricho a nebudes uplne schopna vstat, natoz pecovat o novorozence. Na registrace se zeptej v tech porodnicich. Pokud se registruje, tak do urciteho tydne a zapisuje se to v ten tyden do průkazky… :cert:

Nesouhlasím. A to jsem byla po SC po 12hodinovém pokusu o normální porod a dvou dnech kontrakcí. Pokud bych měla u sebe na pokoji manžela (což je někde možné), který by mi dítě nosil, byla bych naprosto spokojená. Vstávat jsem nechtěla, ale být s miminkem samozřejmě ano.

rozand
Závislačka 3384 příspěvků 21.11.18 12:31

@PHV Napadá mě, že možná nebudou chtít napsat se do průkazky, když už někde jste. To by ale šlo obejít druhou průkazkou. :oops:

rozand
Závislačka 3384 příspěvků 21.11.18 12:32

@xjuklickova A nezapisuje se to nutně v ten týden. U APolináře je na to od elektronické registrace ve 14+0 deset týdnů.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2248 příspěvků 21.11.18 12:36

@PHV já zase půjdu proti 1.příspěvku,záleží na porodnici. Já rodila sekcí sice v Německu, ale malého mi donesli hned po pár hodinách a tak pozdě jen proto, že musel být chvilku v inkubátoru. Jinak jsem ho mohla mít kdykoliv u sebe a v případě potřeby (přebalení a tak) zazvonit na sestřičku. Vím, že už to nabízejí i některé české porodnice, zkusila bych si v okolí zjistit přesné informace. Ale je pravda, jsi teprve 19.tt,ještě se to určitě posune a nebudeš to muset řešit :*

PHV
Kecalka 379 příspěvků 21.11.18 12:38

Holky díky moc :hug: :* Budu ráda když to nebudu muset řešit. V Jablonci se má zapisovat do 28.tydne a v Liberci až kolem 32.tt.. A placenta se může posunout až později. Proto z toho mám dilema. :think:

Mimis2017
Ukecaná baba ;) 1395 příspěvků 21.11.18 12:52

@PHV kamarádka teď v jbc rodila, nakonec ji dělali sekci. Porodila asi ve 13hod.malyho ji nosili na kojení a druhý den už byla na normálním pokoji a měla ho u sebe. To mi nepřijde nijak dramaticky ;)

PHV
Kecalka 379 příspěvků 21.11.18 13:02

@Mimis2017 Jé no tak super, takže stejně Jablonec, díky moc :hug: :lol:

Mimis2017
Ukecaná baba ;) 1395 příspěvků 21.11.18 13:05

@PHV v utery porodila a v sobotu šla domů. Bude to ok ;)

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 21.11.18 13:36

Ja jsem ze strednich Cech a prvni jsem rodila Horovice a druhe Pribram. Zadne registrace nebyly potreba, myslela jsem ze je to pouze zalezitost Prahy. Nicmene oba cisare a muzu to porovnat- prvni akutni, mimco mi ukazali, tatinkovi taky a odvezli na detske a me ho na prikladani prinesli asi po 5 hodinach na JIP, narodil se tedy pred pulnoci. Pak mi ho nosili po 3 hodinach a po 24 jsem vstala a sla na normalni pokoj. Druhe jsem vybirala porodnici prave proto aby to nebylo stejne. Cisar planovany v 8 rano, malou mi ukazali hned ji dali tatinkovi a ten s ni byl v predsali celou dobu operace. Pak se mnou jeli oba na normalni pokoj, ktery maji upraveny pro cisare a mela jsem malou u sebe i s tatinkem. Prvni dite na UM, druhe plne kojene-mozna i to hralo svoji roli, ze jsme byli hned spolu.

kamiŠ
Generální žvanilka 23825 příspěvků 21.11.18 14:02

Jbc, akutni cs. Na jip jsem byla zhruba 10 hodin. Mimco mi prinesli 2×. Pak uz jsem.musela vstat a byla na obyc pokoji. Mela jsem toho plny kecky, takze to ze dite nemam u sebe, mi vuubec nevadilo :mrgreen: Mozna i tim ze byl 3ti v poradi :mrgreen: Mela jsem ho kdykoliv jsem si rekla na jak dlouho jsem chtela. 4 ty den domu. Druhy den jsem ho mela celou dobu, 3ti den jsem ho mela uz i na noc.
Jako mit ho u sebe hned a nikoho k ruce, to by neslo, u mne ne…

kamiŠ
Generální žvanilka 23825 příspěvků 21.11.18 14:06

@kytkalenka kojila jsem uplne v pohode po akutnim cs a byla jsem 10 hodin na jip bez ditete, jen 2× na kojeni. A to to jen zuzlal, byl prepitej vody a blindil ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Trápení rychlobruslařky Sáblíkové: Vyřešilo by její trable těhotenství?

Celých třináct let nechyběla Martina Sáblíková (31) na stupních vítězů na... číst dále >

Došly peníze, nebo se mu nechce platit? Rosol žádá o snížení alimentů

Inspiroval se u svého nového kamaráda Tomáše Řepky? Lukáš Rosol měl požádat... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >