Registrace ke covid očkování - funguje to někomu?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
10256
15.1.21 17:54
@Šáruší píše: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: tak ne, hezky zkoušej a zkoušej :mrgreen:

ááá, chápu - pokus o nenásilný lockdown. lidi budou dřepět doma na počítači a budou se denně nějakou tu hodinku pokoušet proboxovat do systému :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15652
15.1.21 18:09
@Hanka1 píše:
Vubec netusim…jeste mame nálepku na skle a ta plati do konce ledna…

Pardon za OT Člověče, to je divný, mně se povedlo tu dálniční známku koupit asi tak za 2 minuty času u PC. A do dvou dnů mi poslali potvrzení o zaplacení… Kupovala jsem 10.1. s platností od 1.2. přes tu jejich stránku edalnice.cz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74799
15.1.21 18:12

@MartinaIrena Tak celkem logicky 10.1. to nikoho nezajímalo, ti, co to chtěli zkoušet, to udělali hned začátkem prosince, ti co potřebovali známku od začátku ledna ji kupovali koncem prosince a většina těch, co ji chtějí až od února má na všechno dost času. Takže těch pár uživatelů, co do toho klikají v první půlce ledna systém bez problémů zvládne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20322
15.1.21 18:13
@MartinaIrena píše:
Pardon za OT Člověče, to je divný, mně se povedlo tu dálniční známku koupit asi tak za 2 minuty času u PC. A do dvou dnů mi poslali potvrzení o zaplacení… Kupovala jsem 10.1. s platností od 1.2. přes tu jejich stránku edalnice.cz

My ji zatim nepotrebujeme, tak jsme to ani mezkouseli, jen muz rikal, ze si clovek nesmi splest SPZ, jinak ze ma peska a prachy mu nikdo nevrati…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15652
15.1.21 18:16
@j.a.n.i1 píše:
@MartinaIrena Tak celkem logicky 10.1. to nikoho nezajímalo, ti, co to chtěli zkoušet, to udělali hned začátkem prosince, ti co potřebovali známku od začátku ledna ji kupovali koncem prosince a většina těch, co ji chtějí až od února má na všechno dost času. Takže těch pár uživatelů, co do toho klikají v první půlce ledna systém bez problémů zvládne.

Jo no. Víš jak to chodí. Já už dopředu slyším nářky všech, co to nechají na 31.1., jak je to hrozný, že to ten poslední den v lednu je přetížený.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51067
15.1.21 19:46
@Šáruší píše: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: tak ne, hezky zkoušej a zkoušej :mrgreen:

To budou mít senioři místo PC kurzu. To už ani není k smíchu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4875
15.1.21 19:53

Tak Blatný se sám ve zprávách poplácal po rameni a ohodnotil fungování systému na dva mínus

jooo, tak ty drogy co bere, bych zkusila někdy taky, to jo

:potlesk:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74799
15.1.21 20:13
@MartinaIrena píše:
Jo no. Víš jak to chodí. Já už dopředu slyším nářky všech, co to nechají na 31.1., jak je to hrozný, že to ten poslední den v lednu je přetížený.

Jojo, čekám to samý… já už ji taky mám, neb jsem loňskou neměla, takže jsem kupovala hned než jsem poprvé jela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11936
15.1.21 20:40
@Borrealis píše:
Tak Blatný se sám ve zprávách poplácal po rameni a ohodnotil fungování systému na dva mínus

jooo, tak ty drogy co bere, bych zkusila někdy taky, to jo

:potlesk:

Kdyz ho nikdo nepochvali, tak musi sam. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15140
16.1.21 06:46
@sagina píše:
Hmm, tak podle iDnes je problém i v tom, že systém si tak docela neumí poradit se staršími rodnými čísly, které za lomítkem mají tři číslice místo čtyř. jako že systém nefunguje opitmálně, když se na něj hned v první minutě všichni sesypou najednou, to chápu. ale že systém, který by měl být v první fázy zaměřený právě na lidi se starším typem rodného čísla má přesně s tímhle problémy, to už tak nějak jde mimo mé chápání :think:

Tak s tímhle jsme si uměli poradit už počátkem devadesátých let minulého století, kdy jsem pracoval ve firmě, která dodávala software pro sociální dávky.

Ostatně, to o rodných číslech si ten, kdo ten test integrity chystal, mohl přečíst i na Wikipedii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15140
16.1.21 06:59

@krtek93 Problém je v systému „zachraň se, kdo můžeš“ pří přidělování termínů. Když na potápějící se lodi kapitán vyhlásí, že kdo bude dřív v záchranném člunu, na toho se dostane, tak taky nastane tlačenice.

Zájemci o očkování mohli být klidně registrováni už v prosinci a termíny podle spádovosti a jejich věku a zdravotního stavu jim mohly být nabízeny poté, co vakcíny dorazí.

Je jasné, že výhodu má ten, kdo sedí celý den u počítače a může to zkoušet, bez ohledu na to, pro jak potřebného to dělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11936
16.1.21 07:47

Prosím, nemáte někdo link na rezervaci termínu očkování? Nějak to nemůžu najít, ne k registrace očkování, ale už k rezervování termínu. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13224
16.1.21 08:00
@eumedon píše:
Zájemci o očkování mohli být klidně registrováni už v prosinci a termíny podle spádovosti a jejich věku a zdravotního stavu jim mohly být nabízeny poté, co vakcíny dorazí.

Tak by se system prehltil uz v prosinci, misto 15.1. Lidi by nadavali stejne :mrgreen: Uz to tady nekdo prirovnaval k systemu elektronickych dalnicnich znamek. Je zo obdobne.

Proc se museli vsichni chtit registrovat hned vcera? Vzdyt stejne nejsou vakciny. Tak je prece jedno, jestli babicku zaregistruju o tyden pozdeji. Navic ti z nalych mest se k vakcinam dostanou kdo vi kdy, protoze nebudou chtit dojet do krajskeho mesta a budou cekat, az se bude ockovat i u nich :nevim:

Zase se proste zvedla nesmyslna vlna kritiky :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19971
16.1.21 08:07
@cecetka píše:
Tak by se system prehltil uz v prosinci, misto 15.1. Lidi by nadavali stejne :mrgreen: Uz to tady nekdo prirovnaval k systemu elektronickych dalnicnich znamek. Je zo obdobne.

Proc se museli vsichni chtit registrovat hned vcera? Vzdyt stejne nejsou vakciny. Tak je prece jedno, jestli babicku zaregistruju o tyden pozdeji. Navic ti z nalych mest se k vakcinam dostanou kdo vi kdy, protoze nebudou chtit dojet do krajskeho mesta a budou cekat, az se bude ockovat i u nich :nevim:

Zase se proste zvedla nesmyslna vlna kritiky :think:

Proč se museli registrovat včera? Protože už jsou jak vyplašené malé děti. Děda kvůli covidu tak vyvádí, že registrace třeba v sobotu nebo v pondělí by znamenala jeho jistou smrt, neskutečně mu na tom záleželo, aby byl registrovaný už v pátek ráno. Mě bylo úplně jasný co nastane, ale na druhou stranu to nejmenší co jsem pro něj mohla udělat bylo zasednout k PC. Tak má registraci, stejně nemá termín, ale trochu se uklidnil. A médiím dat pětikorunu za to, jak nám všem hezky pomohli :cert: :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15140
16.1.21 08:27
@cecetka píše:
Tak by se system prehltil uz v prosinci, misto 15.1.

Nesmysl. Jaký systém by se přehltil? Dokonce není přehlcen ani systém registrace, ta funguje, i když s potížemi, i přes nápor.

Co je přehlceno a nefunguje, je „systém“ rezervace termínů v očkovacích centrech, a to proto, že bezprostředně navazuje na registraci a je to systém „zachraň se, kdo můžeš“, respektive „kdo dřív přijde, ten dřív mele, a na toho se dostane“. Každý takový „systém“ musí spadnout do 20 minut po otevření, zvlášť když jde o zdraví a život. Prostě proto, že logicky dojde k tlačenici.

Kdyby registrační systém otevřeli měsíc nebo několik měsíců předtím, než přijdou první vakcíny, a to s tím, že registrovaný žádá o návrh termínů a pořadí očkovaných bude stanoveno podle nějakého bodového systému podle zdravotního stavu a věku bez ohledu (nebo s malým ohledem) na pořadí registrace, tedy, že po uzávěrce dávky registrace systém vyhodnotí bodově potřebnost a registrovaným rozešle několik termínů v očkovacích centrech, ze kterých si mohou vybrat (samozřejmě - kdo by moc přebíral, na toho by pak vyšel pozdější termín, nebo by byl přeřazen do další dávky zpracování), tak takový systém by mohl fungovat bez nárazové zátěže při spuštění.

Ale zkuste vyhlásit, že v Kauflandu je krabicové mléko za 5 Kč/litr do vyprodání zásob a otvírá se v pondělí v 7 hodin.

A tady nejde o nějakou úsporu pár kaček, ale o možná o záchranu zdraví nebo života (a aspoň tak je to propagací podáváno - pro skeptiky).

Příspěvek upraven 16.01.21 v 08:30

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat