Registrace secure kódu na kartě platba online

2471
31.8.18 08:48

registrace secure kodu na kartě platba online

Dobrý den,

mám zahraniční účet a kartu maestro, nejde mi s ní platit kartou - když chci platbu přes internet a zaplatit kartou, kde je povolena karta maestro, chce to po mně registraci secure codu (ty čísla co jsou na zadní straně karty) v online bankovnictví, tam to ale nikde nevidim, nevíte jak se to dělá? nebo se musí osobně do banky? a jak dlouho to trvá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
75076
31.8.18 08:52

@astoret No, to ti těžko někdo poradí, když nevíme jaký máš účet a i kdyby ano, tak jaká je pravděpodobnost, že někdo tady bude znát online bankovnictví tvé zahraniční banky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3950

Pro online platby musí být karta aktivována, takže nejprve bych se obrátila na banku. Secure kód je trimistny a je umístěn u podpisoveho vzoru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4071

@astoret záleží co mas za banku… pracovala jsem v RB a tam se vše dalo udělat on-line. Hlavně te automaticky vyzvala stránka k registraci karty pro ochranu 3D Secure. Pokud nic takového nebylo, volala bych na infolinku své banky, ať ti poradi, případně ať ti to zprovozni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4071
31.8.18 08:54

@Martha03 to co zmiňuješ je CCV kód a to není ono, co potřebuje zakladatelka… je to taková ta ochrana, když se přesměruje stránka na platbu kartou, kde se vyplní o ni všechny údaje a pak ještě přijde SMS prave se Secure kódem na telefon a tím se platba potvrdí. A prave ten telefon se musí do služby 3D Secure zaregistrovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3950
31.8.18 08:57
@Verurizeckova píše:
@Martha03 to co zmiňuješ je CCV kód a to není ono, co potřebuje zakladatelka… je to taková ta ochrana, když se přesměruje stránka na platbu kartou, kde se vyplní o ni všechny údaje a pak ještě přijde SMS prave se Secure kódem na telefon a tím se platba potvrdí. A prave ten telefon se musí do služby 3D Secure zaregistrovat.

Aha tak to pardon to jsem teda napsala blbost. Každopádně já to vyřešila v bance a platím normálně kartou, myslím, že v RB jsem to dokonce aktivovala v online bankovnictví, abych mohla platit kartou online.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4071
31.8.18 09:02

@Martha03 no jasný, to jo, aktivovat platby na netu se musí, ale pak přišla ještě tady ta druhá ochrana :) ale rozhodne to nemění nic na faktu, ze my těžko budeme vědět, jak to má zakladatelka v zahraniční bance :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat