Reklama

Registrovaná sestra na mateřské a body

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 05.02.11 09:25
registrovaná sestra na mateřský a body

ahoj holky, vystudovala jsem VOŠ a začala chodit do práce, zaregistroval se a odpracovala rok a jsem na neschopence, čekám mimčo. Jenže musím sbírat dál ty body, ale včera mě kámoška tvrdila, že když teď mám registraci na 6 let tak sbírat nic nemusím, že mám ty body jako za školu a že sbírat začnu až zase se budu přeregistrovávat.
mě to přijde jako nesmysl, podle mě, jsme za tu školu dostali tu registraci i bez praxe a tím jsme body vyčerpali a teď musím normálně sbírat a nasbírat 40 bodů za těch 6 let a pak se zase přeregistrovat. jak to teda je??? snad jste mě pochopili.
pak by mě zajímalo jestli někdo sbíráte ty body přes net, něco jsem o tom slyšela, ale nic o tom moc nevím. Chtěla by jsem to zkusit, protože s mimčem se těžko na nějaký přednášky dostanu a navíc to mám všude hrozně daleko a nemocnice kde jsem pracovala žádný semináře nekoná- naposledy byl jen za jeden bod a to se mě nevyplatí tam těch 30km ani jet

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

LeníkDOMO
Zasloužilá kecalka 719 příspěvků 05.02.11 10:06

ahoj, už tady proběhlo pár diskuzí, myslím že body za školu získáš po registraci a za každý dokončený semestr.
 https://www.emimino.cz/…rankovani/3/

8petule8 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.11 10:06

Ahoj,
já bych řekla že těch 40 kreditů potřebuješ mít nasbíráno až ve chvíli kdy budeš žádat o prodloužení registrace (tedy až uplyne doba těch 6 let). Nebo místo toho můžeš zkusit složit tu zkoušku na MZ ČR. To jsou totiž dvě podmínky, z nichž alespoň jedna musí být splněna pro to, abys ti prodloužili registraci. Pokud nesplníš podmínky musela bys pracovat pod dohledem (tedy pod nějakou RSkou) :roll: Tento týden zrovna poslanci schválili zákon, kde se platnost registrace prodlužuje na 10 let a neplatí se za ni 500 Kč, ale jen 100 Kč. Ale nevím zda se tato novela bude vztahovat na sestry, které už registraci mají, nebo jen na ty co se teprve zaregistrují :think: Tady je odkaz na jeden z článků o rozšířených kompetencích a změnách v registraci: http://www.novinky.cz/…-sestry.html

kláraK
Ukecaná baba ;) 2339 příspěvků 05.02.11 10:08

Já nedávno řešila podobný problém. Taky jsem registrovaná a než jsem stihla nasbírat 40 bodů (stihla jsem jich teda asi 30), tak jsem otěhotněla, ale než mi skončila mateřská,tak mi registrace končila. Naštěstí jsem body stihla nasbírat aspoň za ty semináře (který v místě bydliště taky nemám) :roll:
Myslim,že tvoje kamarádka nemá pravdu a ty body musíš nasbírat tak jako tak. Počkej až bude mrňouskovi, tak rok až dva (podle toho kdy ti končí registrace) a mrkni aspoň po nějakých seminářích a pohlídat by mohl buď manžel nebo babička.
Na internetu jsem taky hledala,ale nic moc jsem tam nenašla, tak snad poradí někdo jinej

Hanscha
Kecalka 110 příspěvků 05.02.11 10:21

Ahoj Goldenko. Nejlepší bude, když se zeptáš přímo na registru v Brně www.nconzo.cz. Je to nejjistější :wink: Já to takhle řeším taky. A body můžeš sbírat i on-line na www.kurzy.euniverzita.eu :wink:

LeníkDOMO
Zasloužilá kecalka 719 příspěvků 05.02.11 10:28

Já měla registraci na 5let, nasbíráno jsem měla běhěm prvních 3let, k vůli plánovaní mimi. Poslala jsem to a prodloužení mi přišlo za půl roku.

Aghata
Ukecaná baba ;) 1100 příspěvků 05.02.11 10:34

Goldenko, jestli ti zbývá do konce registrace pět let, tak bych se tím aktuálně vůbec nezabývala. Kdoví, co bude za dejme tomu čtyři roky. Já měla registraci na 6 let, končí mi příští rok. Mezitím jsem odešla ze zdravotnictví, byla na rodičáku, podmínky získávání bodů sledovala jen z dálky, nicméně se to mezitím asi třikrát změnilo.
Navíc, pokud jsem dobře četla, tak v tom balíčku „zvýšení pravomocí sester“, který ve zrychleném řízení prý odsouhlasila sněmovna, je i bod týkající se registrací - prý se ty současné automaticky prodlužují na deset let. Tím pádem bys měla devět let k dobru - a to bych se tím nezabývala už vůbec.

A gratuluju k těhotenství!! :kytka:

Aghata
Ukecaná baba ;) 1100 příspěvků 05.02.11 10:37

Je tak teď jsem pořádně dočetla diskusi, 8petule8 už o tom prodloužení píše …

Cituji z článku
Novela současně prodlužuje registrační období sester z šesti na deset let. Sestrám, kterým by měla registrace propadnout například v květnu 2011, by díky tomu měla platit až do května 2015, aniž by musely o prodloužení žádat. Registrace je nezbytná, sestry bez ní nemohou samostatně pracovat. Nyní je registrováno 45 tisíc sester, většině z nich registrace vyprší v letech 2011 a 2012. Nápor žádostí už nyní registr těžko zvládá a vyřizování se zpožďuje.

Takže to je jasné :lol: Jen bude třeba si to ověřit na registru a já osobně asi budu chtít nechat poslat nově vytištěný certifikát :-) abych to měla v ruce černé na bílém.

goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 05.02.11 10:48

holky super tak to jste mě potěšili :palec: tak to si taky ale nechám poslat novej papír ať to mám černý na bílým, bylo by to fajn, nemusela by jsem to teď vůbec přes mateřskou řešit, takže udělám jak to říkáte, teď se na to vyprdnu a až mě budou zbývat tak dva roky do konce tak na to nalítnu a body rychle nasbírám, je fakt, že by jsem teď sbírala jako pitomá a oni by mě pak klidně řekli, že už je vše zase jinak

Eemii
Neúnavná pisatelka 16952 příspěvků 05.02.11 11:13

Tak se vetru..mam prave vse pripravene,ze to v pondeli odeslu,snad jeste neni uplne pozde,registrace mi konci v dubnu 2011..diky matersky jsem 30 bodü nasbirala pres euniverzitu.cz na posledni chvili,na matersky jsem na to prdela,takze jsem si muslea zaplatit 2 tis za seminare..takze rozumim tomu dobre,ze diky ty novele zadat nemusim a automaticky se mi registrace prodluzuje do dubna 2015????No to by me svihlo

Navli
Neúnavná pisatelka 16631 příspěvků 05.02.11 11:30

Ahojky, podle mého sbírat musíš - za body / ze školy / jsi dostala registraci a teďka znova…

Já jsem měla reg. do minulého jara - poslala jsem a do porodu stihla ještě cca deset bodů nasbírat. Za tento rok už taky 6 mám… je to hrůza… hlídání žádný, kojení / pokud to jde / tak do roka mininálně.
Já vyrazila normálně s dcerou… byla tam ještě jedna maminka. Dítka chvíli vyváděly, ale co :roll: . Když vyhláška neumožňuje se sbíráním bodů před MD, RD přestat… :think: .Taky se tam potom strhla debata o vhodnosti přítomnosti dítek…, ale lékaři byly na naší straně zjm. ženy…

Jinak ještě pozor - pokud by někdo chtěl sbírat body dopředu, aby pak nemusel… oni to taky nemusí uznat - měly by být nasbírané kontinuálně během celé doby registrace.

Eemii
Neúnavná pisatelka 16952 příspěvků 05.02.11 12:23

Ty brdo,no tak to jsem zvedava,jelikoz jsem 30 bodu nasbirala behem prosince 2010 :zed:

veronikaD
Kecalka 301 příspěvků 05.02.11 12:30

tak ja jsem registraci prodluzovala ted. mela jsem ji na 6 let, posilala jsem 42kreditu. ted jsem na materske s druhym ditkem, ale je to mazec, zarizovat hlidani, at muzu jit na seminar.ja si myslim, ze vsechny informace jsou na tech strankach www.nconzo.cz
kdyz jsem potrebovala neco vedet tak jsem tam taky i volala a ochotne mi vse rekli

Laaja
Kelišová 5078 příspěvků 05.02.11 12:49

Ahoj,
na tom nconzo jsou opravdu velmi ochotní, mě uznali kredity za studium VŠ, i když nebyla zdravotnická, ale měla dost podobných předmětů. Zrovna jsem si lámala hlavu, jak to udělám s prodloužením a kredity, nechce se mi nikam lítat a hlídání taky nemám…
Ale holky, jestli jste někdo z Prahy, tak doporučuji Pražské gerontologické dny jako seminář. Je to na tři dny a dostanete 10kreditů…aspoň loni to tak bylo :palec:

fufiiina
Zasloužilá kecalka 993 příspěvků 05.02.11 12:56

já mám za školu 70 bodu,ale nevím kolik se mi jich bude počítat,nějaký zkoušky jsem dělala jako registrovaná a nějaký jsem ještě registrovaná nebyla,dělala jsem si jen specializaci

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >