Registrované partnerství - náhradní rodinná péče

1647
2.4.17 12:53

Asi jsem zlá, ale myslím si, že by neměli mít vůbec nárok na svěření dítě do péče. A takové možnosti tam nejsou :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

142
2.4.17 12:56

Hotovo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3240
2.4.17 13:03

@Mimis2017 Jsou… je tam, že s tím nesouhlasíš…

Já s tím také nesouhlasím, jakkoliv mi homosexuálové nevadí, s několika se přátelím. Podle mě ale není v pořádku, pokud by měli vychovávat dítě - na tom dítěti to stopy zanechá, prostě je to jiná výchova než model máma-táta. Určitě se najde mnoho lidí, co bude oponovat, že lepší homosexuální rodiče, než např. týrající nebo nefunkční rodiče. O tom se nepřu. Neumím si ale představit, jak např. holka, kterou budou vychovávat dvě matky, získá normální představu o fungování partnerského vztahu muž-žena, když to doma neuvidí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11401
2.4.17 13:16
@Maddlen píše:
@Mimis2017 Jsou… je tam, že s tím nesouhlasíš…Já s tím také nesouhlasím, jakkoliv mi homosexuálové nevadí, s několika se přátelím. Podle mě ale není v pořádku, pokud by měli vychovávat dítě - na tom dítěti to stopy zanechá, prostě je to jiná výchova než model máma-táta. Určitě se najde mnoho lidí, co bude oponovat, že lepší homosexuální rodiče, než např. týrající nebo nefunkční rodiče. O tom se nepřu. Neumím si ale představit, jak např. holka, kterou budou vychovávat dvě matky, získá normální představu o fungování partnerského vztahu muž-žena, když to doma neuvidí.

Já vyrostla s matkou samoživitelkou, po celou dobu mého dětství a dospívání neměla žádného partnera. A ve vztahu funguji řekla bych dobře.
Můj bratranec byl vychováván homosexuální matkou a její partnerkou a také ve vztahu funguje velmi dobře.
Oba máme od puberty jen dlouhodobé vztahy, oba máme teď rodinu, stálého partnera a malé dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
183
2.4.17 13:18

@Maddlen A jak taková holka získá představu o fungování partnerského vztahu, když žije v rozpadlé rodině nebo jen s mámou nebo tátou? Takových dětí jsou v ČR nejspíše statisíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.4.17 13:21
@Fjodorka píše:
Já vyrostla s matkou samoživitelkou, po celou dobu mého dětství a dospívání neměla žádného partnera. A ve vztahu funguji řekla bych dobře.
Můj bratranec byl vychováván homosexuální matkou a její partnerkou a také ve vztahu funguje velmi dobře.
Oba máme od puberty jen dlouhodobé vztahy, oba máme teď rodinu, stálého partnera a malé dítě.

:potlesk: :potlesk: :potlesk: souhlasím s Tebou, znám kluka, který byl vychovávány jen matkou a její partnerkou, je to úžasny chlap, manžel i otec :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16837
2.4.17 13:24
@Mimis2017 píše:
Asi jsem zlá, ale myslím si, že by neměli mít vůbec nárok na svěření dítě do péče. A takové možnosti tam nejsou :mavam:

Usetrena prace, nebudu ani otevírat, mam stejny nazor

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
2.4.17 13:27
@araw píše:
Usetrena prace, nebudu ani otevírat, mam stejny nazor

Ty možnosti projevit nesouhlas o otázek jsou - „více než dostačující možnosti“, „nesouhlasím s povolením“, stejně tak lze uvést nejnižší hodnoty u škálových otázek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
2.4.17 13:47

Chci Vám všem moc poděkovat, zkoušel jsem štěstí už na několika diskusních fórech a vždy bez většího úspěchu, moc mi to pomůže. Co se týče názorů na tuto problematiku, tak každý zastává jiné stanovisko - jeden by povolil, druhý ne. V současné době dochází k projednávání novely Zákona o RP, jejíž schválení by umožnilo osvojit si dítě svého partnera. Projednávání se táhne už přes dva roky. To jenom poukazuje na to, jaká názorová nejednotnost na toto téma panuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3302
2.4.17 14:06
@Maddlen píše:
@Mimis2017 Jsou… je tam, že s tím nesouhlasíš…Já s tím také nesouhlasím, jakkoliv mi homosexuálové nevadí, s několika se přátelím. Podle mě ale není v pořádku, pokud by měli vychovávat dítě - na tom dítěti to stopy zanechá, prostě je to jiná výchova než model máma-táta. Určitě se najde mnoho lidí, co bude oponovat, že lepší homosexuální rodiče, než např. týrající nebo nefunkční rodiče. O tom se nepřu. Neumím si ale představit, jak např. holka, kterou budou vychovávat dvě matky, získá normální představu o fungování partnerského vztahu muž-žena, když to doma neuvidí.

A holka, kterou bude vychovávat matka-samoživitelka nebo otec-samoživitel, případně rodič střídaící partnery jak ponožky, ji získá?

Já si myslím, že by se konečně měla uzákonit aspoň možnost přisvojení biologického dítěte partnera/partnerky. A proti pěstnounské péči a adopci v zásadě taky nic nemám, jenom je asi potřeba trochu obezřetněji párovat náhradní rodiče s konkrétním dítětem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3302
2.4.17 14:12

@Tomhl: Vyplněno. A počítej s tím, že i tenotkrát ti admini dotazník přesunou, na dotazníky k diplomkám je tu totiž přímo určené diskusní vlákno, všechny se přesouvají tam ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
2.4.17 14:20
@Kassy píše:
@Tomhl: Vyplněno. A počítej s tím, že i tenotkrát ti admini dotazník přesunou, na dotazníky k diplomkám je tu totiž přímo určené diskusní vlákno, všechny se přesouvají tam ;)

Děkuji :). Ano, s tím počítám. Sám jsem váhal, jestli dotazník vložit přímo tam, nebo pro něj založit nové téma, protože je mi jasné, že tento web není vytvořen primárně pro podobné účely. Alespoň bude chvíli více na očích :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
pohledmuze
2.4.17 14:28
@Fjodorka píše:
Oba máme od puberty jen dlouhodobé vztahy, oba máme teď rodinu, stálého partnera a malé dítě.

Hmm, pojem „funguju dobre“ je dost siroky. A clovek sam sebe neumi posoudit jak pusobi na druhe. To by te musel uprimne analyzovat nekdo nestranny. :think: Ale co tak pozoruju na lidech okolo sebe tak kazdy zazitek, rodinna situace atd ma na ne vliv, akorat malokdo si to uvedomuje a radsi to neresi. :think:
Dite je proste takova houba, ktera vsechno okolo sebe nasaje. A strasne zalezi na prostredi a kdyz bude s vlky, tak bude klidne jako vlk. :mrgreen:

• Citovat
  • Upravit
pohledmuze
2.4.17 14:41

Treba zrovna v tohle vidim takovou upenlivou snahu vytvorit fungujici rodinu za kazdou cenu „Oba máme od puberty jen dlouhodobé vztahy, oba máme teď rodinu, stálého partnera a malé dítě.“ Normalni je mit i nejkae kratkodobe vztahy a uzivat si svobodu. :think:

• Citovat
  • Upravit
1647
2.4.17 14:43

@Tomhl tak jsem vám ho také vyplnila. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie