Regulace přítlaku patky ano či ne?

100
15.5.20 13:46

Regulace přítlaku patky ano ci ne?

Prosím o radu, jaký stroj vybrat. Chtěla bych ušít záclony, závěsy a pak pro svoje děti nějaké merino oblecení a softshel. Tedy poměrně velký rozptyl typů materiálů. Je mi jasné, že merino bude ořísek a nejlepší by byl overlook, ale snad to nějak dopadne i s overlookovym stehem. Rozhuduju se mezi Brother a16, Juki HZL 353 a Janome 419S - na tom me laka pevny kryt, regulace rychlosti siti, regulace pritlaku patky a jeho bytelnost a sila prositi. Jako jedina ma kyvny chapac. Negativum je, ze nejde uz moc nikde sehnat.
Juki nema regulaci rychlosti.
Brother je uz elektronicky, takze ma spoustu vychytavek, ale tady me odrazuje, ze nema regulaci pritlaku patky. Ve dvou obchodech mi tedy tvrdili, ze ma automatiku a ze na tom sijou bezne uplety a v pohode, ale nejsem si tim jista…
Stroje jsou podobne, akorat resim hlavne tu regulaci pritlaku patky. Vim, ze se to da obejit kracejici patkou, ale neni to, no jak to rict…opruz s tim sit? Budu moc vdecna za vase nazory a zkusenosti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

356
15.5.20 15:24

Já mám elektronický Pfaff a taky má přítlak patky regulovaný automaticky a nedělám si iluze, že by se mi to jako samoukovi dařilo vychytat lépe než té automatice v tom stroji :mrgreen: ale to bych ani tak neřešila.

šiju na tom kde co, akorát když máš něco fakt hodně tlustého (zkracovala jsem džíny), tak se musí ručně v určitých místech dost povolit vrchní nit, jinak se to zasekne. Na to tam mám kolečko. Overlockovým stehem ušiješ pěkně, akorát to jede pomalu a musíš to pak obstřihnout. Ale co já už toho tak ušila ;-)

Rychlost šití snad reguluješ pedálem, a to už mají všechny stroje 8o

Hlavně si vem tu kráčející patku (horní podávání, IDT), je to taková nenápadná ale geniální vychytávka - bez ní je to doopravdy naprd a některé hladké materiály ti budou podkluzovat, tzn. že spodní látka pojede rychleji oproti horní. Šití nebude tak přesné a bude mít sklon se krabatit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama