Rehabilitace 5měsíční - jak dlouho

125
4.4.16 16:38

rehabilitace jak dlouho

Zdravim mamky. Mam doma skoro 5mesicni holcinu. Asi od 2 mesice chodime na rehabilitace. Sli jsme kvuli paseni koniku. To uz pasem na vybornou. Ale muj dotaz na vas zni jak dlouho jste chodili na rehabilitace. My tam budem chodit snad do skolky. Pokazde dostanem pochvalu ze super. Uz se otoci ze zad na brisko. Chyta se za kolena. Hlavu uz taky pekne toci. Pokazde se mame naucit nove cviceni. Dam priklad s tim tocenim ze zad na brisko. To se mala uz ucila s cvicenim ve 2 a pul mesici. a pak kdyz si tady prectu ze tak deti to delaji az tak 5 6 mesic nektere i pozdej. Proste mi prijde ze se ucime veci v celku dopredu. Dnes mi bylo receno ze mam male zapirat rucicky aby cvicila pak na vsechny ctyri. Me proste prijde ze se ucime dost dopredu. A pokazde se ucime neco noveho. Je to uz vcelku kolotoc. Nekdy mi az prijde ze tam chodime aby meli co delat. Premyslim ze se poradim s detskym doktorem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2745
4.4.16 16:48

My jsme chodili 2 měsíce protože se syn nechtěl otáčet( tuším kolem 5-7měs), pak jsme přestali a chodíme jen na kontroly ( když se postavil a když udělal pár krůčků) Asi Vás zbytečně honí do cvičení- vy jste neměli jít po nějaké době k lékaři na kontrolu? Tu u nás dělá lékař na rehabilitacích, pak se chodí co týden za fyzioterapeutem, který vede cvičení a určuje co je potřeba s dítětem cvičit aby se posunovalo dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20145
4.4.16 16:50

@Majova4 Mě vždy jen ukázali, jak dopilovat nějakou aktuální dovednost (co dítě dělalalo či chtělo dělat, ale kvalitativně blbě) + jak dítě podpořit v tom, na co zrovna má. Takže na 5 měsících třeba cvik na to, jak zpevnit břicho, aby šla na čtyři, protože byla ve fázi, kde se ve vysokém vzporu snažila pivotovat.
Ale já to nebrala nikdy jako „něco naučit“. Dítě se to naučí, až na to bude zralé a až to bude chtít používat. Takže se synem jsme přetáčení z břicha na záda dělala už od 3,5 měsíce, ale sám to v bdělém stavu neudělal snad nikdy (neb to nepotřeboval) a ve spaní sjem to zaregistrovala někdy okolo 8. měsíce, kdy začal spát na břiše.

Rehabilitace není spartakiáda. Spíš bych se být tebou zeptala, kde má dítě slabiny, co potřebuje dopilovat, na co si dát pozor. A chodit se pak už tak jen jednou za měsíc ukázat, zda se vyvíjí a dělá vše správně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
125
4.4.16 16:53

@smudlinky no my chodime k detskymu ten vzdy zkusi jak pase kone a co vsecko dela se zepta. Pak jestli jeste chodime na rehabky. No naposled jsme byli ve 4 mesicich a ted za nim jdem v 6 mesici. On to asi nechava vyslovene na tech rehabkach.aby rozhodli jestli jeste chodit nebo ne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
125
4.4.16 17:08

@Svistice v tom mate asi pravdu ze to moc beru jako cviceni. My uz chodime po mesici. Kdyz vzdycky dostanem pochvalu. Max. Neco malo dopilovat. A vzdy nam prida neco noveho a ze priste by to mohlo byt naposled ze je sikovna. A pak prijdem dostanem pochvaluale dostaneme nove se neco ucit. Samozrejme ze tam neprestanu s malou chodit. Me prave jen zajima co treba po vas vsechno chteli. Pac me proste prijde ze po nas chce spousty veci aby mala umela v celku brzo. Tak ono je to ted vsechno rychle. Tak je asi lepsi byt pod dozorem aaby to delala vsechno spravne. Ale zeptam se i tady jak kdo to mel s cvicenim. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9268
4.4.16 17:31

My jsme dostali kdysi doporuceni od dr., kvuli predilekci hlavicky. Na rehabilitaci rekli, ze hlavicku ma dobrou, ale ze nedava spravne ruce vedle hlavy. Chodili jsme tam po tydnu, vydrzela jsem cvicit asi tyden (bylo to mackani bodu na zebrech), pak uz jsem se na to vyprdla, protoze mi to prislo beze smyslu, chvalila nas i kdyz jsme necvicili. Po mesici rekla ze dobry, ze ted budem delat nacvik plazeni (bylo mu 5m a jeste se ani neprecatel na bricho, byl v tom vyvoji dost „pohodlny“). Tak jsme tam prestali chodit. Vyvoj měl, sice asi o 2m pozadu, nez byla norma, ale pokroky delal a nemel zadne spatne navyky.
Taky mi pripada, ze na rehabilitaci si vzdycky něco najdou, co je potreba „nacvicit“. Ja jsem spis pro vlastni tempo kazdeho ditete, myslim, ze to urychlovani neni dobre. Samozrejme pokud je tam nejaka patologie, tak to pak ano, ale cviceni pro kazde druhe dite, ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9268
4.4.16 17:31

Příspěvek upraven 04.04.16 v 19:02

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
125
4.4.16 17:48

@AnastazieB To je praveze ono co mi nejde do hlavy. Ze mi vlastne delame cviceni k nejakemu dejne tomu pohybu. A nase mala to udela treba otoceni ze zad na brisko ve 3 mesicih a pak kdyz si tady ze na to je cas ze deti to udelaji treba az v 7 mesici. Ze vlastne se chystame na pred na veci na ktere ma cas

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7319
4.4.16 17:58

@Majova4 zkonzultuj to s tou rehabilitacni. Zeptej se, jestli jsou cviky pro dalsi vyvoj nutne, ze bys to chtela nechat na male. Osobne si myslim, ze je to „zbytecne“, jestli je to tak, jak popisujes. Brala bych kontrolu na regabilitaci s tim, ze mi rekne, jak neco vypilovat, pokud se zda, ze dite dela neco „spatne“. Ale cviky na to, aby se ted naucila to a to mi prijdou zbytecne, zvlast pokud ma cas a nema nejaky neurologicky ci jiny problem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14842
4.4.16 18:08

@Majova4 2 roky a budem pokracovat dal :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1776
4.4.16 19:40

@Majova4 my chodíme od 6m kvuli blbymu paseni a neotaceni se. Ted je mu 9m, zrovna dnes jsme byli na kontrole a snazila jsem se ji přesvědčit, ze uz cvicit nebudeme, nicméně mi to neprošlo :lol: chodíme každé 2-3 tydny.
Umi se uz otáčet, peruje na kolinkach, pivotuje, plazi se (trochu). Tam ale lezi jak pytel brambor a maximalne předvede neco, co ona ohodnoti jako patologicky jev. Dnes předvedl zajíce (na čtyřech misto střídání leva/prava, coz zatim neumi, přitahoval nohy a jakoby priskakoval), dale misto plazeni couval :roll:
Uz se přiznám, ze bych ho chtela nechat byt. Dela pokroky i sam, protoze nedávno byl nemocnej a cely tyden jsme necvicili a druhy tyden jen zlehka a pochvalila nas. Je to uz tezky, hodne place a ma uz i silu, navic mame cviky, ktery ja blbe davam. Ma pres 9 kilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20145
4.4.16 19:52

@Majova4 My chodili od 3. měsíců co měsíc asi do 8. měsíců, kdy začal lézt. Pak se šel ukázat jak stojí a obchází nábytek a pak až když samostatně chodil. Jo a pak byl ještě jednou, když se mi zdálo, že špatně našlapuje, to jen tak pro sichr. Ale žádné cvičení jsme s ním od té doby, co se dostal na čtyři (v 6 měsících) nedělali.
S holkou jsme byla ve 2 měsících, pak po měsíci, jestli se zlepšila (náběh na prdilekci a špatné pasení), a pak asi ještě 2× po 2 měsících. Naposledy asi v 7. měsících, kdy se začala dostávat na 4. Teď je jí rok, 4 měsíce leze, asi měsíc obchází nábytek a uvažuju, že ji zase objednám, protože mi příjde, že to lezení možná nebude úplně super ťuper.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
125
4.4.16 19:55

@sisk to nase mala taky zkousi. Nez neco zacne delat. Pritom doma zasnu co vsechno dela a skoro nestiham. No byli taky dneska a cekali jsme skoro pul hodiny nez se ta nase princezna rozkoukala a neco zacla konecne delat. Je pravda ze v ordinaci tak akcni teda neni. Ja praveze uz mam taky kolikrat stavy ze bych se na to vybodla. a nechala ji byt. No ale chodit budem poctive my chodime ted co 3 tydny. Tak treba za ten mesic to bude lepsi. Treba se nekdy dockamze uz nebudem muset chodit na rehabky. Ted zacnem chodit plavat tak pry i to nam pomuze. Tak uvidime. Radsi tam budem treba do 3 let nez aby pak neco bylo fakt spatne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
125
4.4.16 20:04

@Svistice No je pravda ze ted je toho moc ze ma asi rehabilitacni fakt pravdu ze ted uz jde videt ze chce nase mala lezt aby posilila ruce na vsechny ctyri. Pak si z toho i spravne sedla. Ona ted by mela udelat tolika pokroku.ze je lepsi asi byt takhle pod dozorem. :) no jednou za ty 3 tydny tam problem se objevit nebude. :D tak uvidime. Vam at mala dopadne dobre s tim chozenim. To nas teprve ceka. A presne kdyz se mi nebude neco zdat v pohode tak se mam kam obratit. Takze ony ty rehabky maji i svou vyhodu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1776
4.4.16 20:05

@Majova4 plavání je fajn, hodne se mi po plavani zlepšil.
Mne dala rehabilitacni doktorka poukaz na 10 ošetření u téhle fyziozeny. Takze chodit budem jeste asi dlouho :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama