Rehabilitace po operaci stačí doma?

2
12.3.20 19:48

Rehabilitace po operaci stačí doma?

Dobry den, prosím je tu někdo kdo po operaci rehabilitoval pouze doma? U mne byla konkrétně plastika předního krizového kolenniho vazu, mám již měsíc po operaci, zatím cvičim doma a zítra mi má začít rehabilitace v nemocnici. Vzhledem k panice koronaviru mám strach navštěvovat nemocnici tak přemýšlím ze na rehabilitace nenastoupim. Mate někdo takovouto vlastní zkušenost a zvládli jste to doma?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
13061
12.3.20 19:52

Infekční oddělení je důsledně oddělené (pokud je to vůbec nemocnice, která ho má) - takže na rehabilitacích, kam navíc nechodí čerstvě nemocní budeš v bezpečnějším prostředí, než třeba v supermarketu.

Hele - určitě tam jdi, minimálně poprvé a nech si důkladně vysvětlit co máš dělat doma a opravit případnou současnou techniku, jestli cvičíš správně.

Dlouhodobé následky na koleni ti za to nestojí, zejména pokud doma nemáš nikoho z akutně ohrožené skupiny osob.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K82
1217
12.3.20 20:11

@Ydoc
Ahojda.ke mne ted s tim samym chodi kamarad, sam by to urcite nedal.tim te nechci podcenovat, ale pokud nejsi vubec z oboru, je potreba MINIMALNE 1 instruktazni navsteva, abys mela predstavu, jak a jak rychle postupovat, na co si dat pozor a hl.,abys pak nemela dlouhodobe potize s chuzi atp. Ja mam treba soukr. Ambulanci mimo nemocnici, kde mam lidi objednane na cas a nikde se nesrocuji a necekaji, tak hledej ve svem okoli neco takoveho. Radej 1 poradna navsteva, nez se pak, buhvi, jak dlouho, belhat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K82
1217
12.3.20 20:12

@Ydoc
Ahojda.ke mne ted s tim samym chodi kamarad, sam by to urcite nedal.tim te nechci podcenovat, ale pokud nejsi vubec z oboru, je potreba MINIMALNE 1 instruktazni navsteva, abys mela predstavu, jak a jak rychle postupovat, na co si dat pozor a hl.,abys pak nemela dlouhodobe potize s chuzi atp. Ja mam treba soukr. Ambulanci mimo nemocnici, kde mam lidi objednane na cas a nikde se nesrocuji a necekaji, tak hledej ve svem okoli neco takoveho. Radej 1 poradna navsteva, nez se pak, buhvi, jak dlouho, belhat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
12.3.20 20:35

@K82 dekuji za nazor

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
538
12.3.20 21:48

Jsem 3 dny po operací, s doktorem jsem se dohodla na rehabilitaci doma a pokud do 14 dnů nerozhejbu kloub tak budu na rehabelitace docházet. Nevidím důvod toho se obávat chodit na rehabilitace. Nejdeš nikam na infekční a nic pokud se bojíš vem si roušku a dezinfekci a je…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama