Rehabilitace s miminkem

9.11.19 14:07

Rehabilitace s miminkem

Dobry den, chtela bych se vás zeptat na nazory a zkusenosti ohledně rehabilitaci s miminkem. Dětská nas tam poslala v 8 tydnech kvuli slehle hlavičce (zadna hrůza ale) Na rehabilitaci se jim nelíbilo ze nechce past koníčky a ze stále lezi jak novorozence, takze mame cvičit…Upřímně na cvičení jsem se vybodla, bylo mi ho hrozne líto a jen jsem ho dávala denně na bříško, ze jednou ti proste prijde, prece jen nemel ani 2 mesice…ted v 11 tydnech nas na kontrole chvalili jak krasne pase a ze jsou vidět pokroky, nerekla jsem ze to zvlsdl i bez jejich cviceni a doufala, ze je po všem, jenze ted se ma zas cvicit bříško aby se dokázal sam pretocit.Ke to moje prvni mimco, takze netusim co a jak přesně s učím se za pochodu, ale tohle mi prijde na hlavu, nema na tyhle věci ještě čas aby postupne zacal sám?…omlouvsm se za slohovku a predem děkuji za vaše názory :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

565
9.11.19 14:10

Já bych ho nechala ať má vlastní tempo…my taky s dcerou chodili na rehabilitace a chtěli po ní věci, až jsem se divila…taky jsem na to dlabala a nechávala ji vlastní tempo. Všechno zvládla. Jsou ji 3 :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1059
9.11.19 14:14

Uvidíš, co ti kdo poradí. Já nejsem zastáncem tady těch rehabilitací kvůli všemu - jakože mám pocit, že dnes rehabilituje každé mimčo. Já mám názor, že vývoj dítěte je individuální a děti přirozeně postupně nabírají dovednosti. Některé dřív, některé později. Nemám ráda předčasné prosazování na dlouhou dobu, splatnou volbu obuvi..ale neznám člověka, který by se nenaučil chodit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.11.19 14:15

@Diana69 já si myslim to samé, jen nechci něco zanedbat, ale kdyz jsem cetla jine diskuze, tak miminka většinou krásně pasou po 3 měsíci a pretaci se v 5 a to má maly teda ještě furu času. Tímhle tempem mi připadá, ze po nem budou chtit aby snad v půl roce uz chodil :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.11.19 14:29

@Petula306 no me se zdá ze vše se bere jen podle tabulek, jak nepribral 200g týdně tak to bylo špatně, většinou nabral 160 i když jedl pravidelně a budila jsem ho i v noci, jenze byl pak prepity a vzdy to vyblil, takže uz kašlu na počítání denni vypite dávky, pije tolik kolik chce a kdy chce a je to spokojené usměvavé miminko. To samé i s obvovem hlavičky, uz pri narození mel 37cm a v 6 týdnech 40cm, vim ze je to dost, ale cekala jsem to, holt je do manželovy rodiny :D ale uz ksme mrli zadanku na sono protože je mimo tabulky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1430
9.11.19 14:35
@1.Lucia píše:
Dobry den, chtela bych se vás zeptat na nazory a zkusenosti ohledně rehabilitaci s miminkem. Dětská nas tam poslala v 8 tydnech kvuli slehle hlavičce (zadna hrůza ale) Na rehabilitaci se jim nelíbilo ze nechce past koníčky a ze stále lezi jak novorozence, takze mame cvičit…Upřímně na cvičení jsem se vybodla, bylo mi ho hrozne líto a jen jsem ho dávala denně na bříško, ze jednou ti proste prijde, prece jen nemel ani 2 mesice…ted v 11 tydnech nas na kontrole chvalili jak krasne pase a ze jsou vidět pokroky, nerekla jsem ze to zvlsdl i bez jejich cviceni a doufala, ze je po všem, jenze ted se ma zas cvicit bříško aby se dokázal sam pretocit.Ke to moje prvni mimco, takze netusim co a jak přesně s učím se za pochodu, ale tohle mi prijde na hlavu, nema na tyhle věci ještě čas aby postupne zacal sám?…omlouvsm se za slohovku a predem děkuji za vaše názory :)

Rehabilitacie nejsou jen aby dítě se naučilo pást koníky a nebo aby začalo lézt. Tým že s ním cvičíš posilnís svaly miminka. Bude mít zdravé záda a má to hodně výhod. Naučí se dělat všechno správně. Nejenže bude všechny fazy ovládat správně ale naučíš ho i jak správně držet tělo. Můžete se vyhnout skulioze a nebo asymetrií. Teď když ještě nechodí se nejlíp pracuje s ním. Někdy bude brečet ale zvykne si.Ja chodila rok a mala nenáviděla cvičení ale teď vydim že to bylo správné rozhodnutí. Nehrbi se a má skvělou rovnováhu. Nikdy se neplazila ale rovnou lezla. Je čistě na Tobě jestli budeš cvičit nebo ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1749
9.11.19 14:53

@1.Lucia jindy se zdraham to vyloženě napsat, ale tady… Vykasli se na to :D máte cvičit vojtovku, že?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.11.19 15:05

@Kamkam upřímně ja ani nevim co to je za cvičení :D zjednodušen - ma lezet na bříšku, jednu ruku podel těla a druhou do praveho úhlu a loktem se zapirat o mou ruku a tim posilovat zadove svaly a další cvik že ma ležet úplně v rovine na zádech a ja mu mam tlacit prst zlehka mezi žebra a tim on posilovat bříško

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.11.19 15:45

Pokud nema nejaky anomalie, kaslala bych na to, zbytecne se bude trapit a brecet. Ja syna prvni mesic na brisko nedavala vubec, druhy jen na par minut denne a i presto ma vyvoj ukazkovy a je hrozne rychly a sikovny. Spis bych se zamerila na to, mu ten vyvoj nenicit (neposazovat ho, nezasahovat a neurychlovat), zkusila bych to podporit nosenim v satku (prirozena poloha pro miminka, kulata zada do C, nosenim si miminko taky trenuje svaly), a na cviceni bych se osobne vyprdla :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1749
9.11.19 15:49

@1.Lucia to bude, jak se tam tlačí nějaký body, je to ona. My měly jen ten druhý. Upravený, ještě jsem ji měla u toho držet hlavičku mírně ke straně a bradu k hrudníku. K tomu cviku na bříšku jsme se nedostaly, protože jsem byla po operaci, čekala nás kontrola na neurologii, měla předepsané rehabilitace na dva měsíce. A taky malou rehabka chválila, jak se jí to (ne)cvičením moc zlepšilo. Na neurologii prohlásila, sotva si k ní stoupla, „no ty už cvičit nebudeš!“ :D
A k tomu pokračování, který jsi nečekala… Taky nam chtěla ten druhý cvik dát kvůli necemu, s čím jsme tam vůbec nepřišly. Oni vždycky něco najdou, protože to jde. Ale ty děti se vyvíjí tak rychle a co dělá teď, může být za 14 dní úplně jinak. A rehabilitační pracovníci si chtějí jen nahrabat prachy. To mi nikdo nevymluví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.11.19 16:09

@Kamkam takže nejsem jediná kdo to fláka a pokroky jsou viditelné :lol:
No ja se prave teď ptala jak dlouho ty rehabky trvají a mslem jsem odpadla, zepry minimálně dokud nezačne lozit max než bude chodit…tak nevím jestli jim na rovinu říct, ze jim na to kašlu :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.11.19 16:18

@MichaelkaT to určitě nemá, je naprosto v pořádku až na lehce slehlou hlavičku na boku (ale mam pocit ze se to pomaličku srovnává, polohuju pořád ale on se i v klinech dokáže otočit :lol: ) kvuli tomu jsme tam šli a teď se jim nelíbí to a to. Teď jsem se navic dozvěděla, ze podle primářky musime mit doma koberce protože na plovoučce se nenauci lozit, ze podlozka z puzzli apod nestaci…no oni se asi fakt zbláznili :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.11.19 17:46

@1.Lucia jezis to jsou hovadiny. Syn se naucil lozit na plovoucce uplne krasne v 6-ti mesicich. Je pravda, ze jsem ho nechavala casto jen v bodycku aby mel primo kontakt s podlahou. Byt tebou tak uz tam nejdu :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.11.19 00:00

Zdravím, měli jsme stejný problém, ve třech měsících syn začal spát jen na jedné straně, nepomohlo nic, měl trochu sisatou hlavičku, doktorka nás hned poslala na rehabilitaci, hrozila nám helmicka, žádné cviky, jen neustále dávat na břicho aby se posílily svaly. Jezdili jsme pořád na kontroly. Vyšetření a kontroly na neurochirurgii, skoro od dveří ho zkoukli, a jinak nic. Dlouho nás trápili, s odstupem času to vidím jako zbytečnou paniku, vše se spravilo, helmicka nebyla potřeba, jak roste hlavička tak se krásně srovnava. Jen sem mu musela ve spaní otáčet hlavu na druhou stranu (totální boj :D). Na bříško se začal otáčet později ale taky to zvládl. Takže za mě, všechno se srovná jen je potřeba čas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama