Rehabilitace u školkových dětí - zkušenosti

327
23.11.20 16:16

Rehabilitace u školkových dětí - zkušenosti

Hezké odpoledne,

moje dcera (3,5 roku) má diastázu a s tím spojené prohnutí v bederní páteři, vystouplé lopatky, nohy lehce do X. Od září chodí pravidelně na rehabilitace jednou za dva týdny a doma cvičíme každý den 2× až 3×. No a změna zatím žádná a já z toho začínám být dost nešťastná, že se to neposouvá nikam dopředu. Nevím jestli vytrvat nebo zkusit hledat fyzioterapeuta s jiným přístupem…

Chtěla jsem se proto zeptat zda nemá někdo zkušenosti s tím jak dlouho trvá než jsou vidět nějaké změny u takto starých dětí (3-6)?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3846
23.11.20 16:45

No a ses si jista, ze ty cviky dela spravne? Ja cvicim s 5 lety a nejsem ho schopna dostat do polohy, aby ten cvik zacvicil spravne. Ja sama cvicim a vysledek se dostavil, ale jen proto, ze citim svoje telo. Jako taky rehabilitujeme se stejnymi problemy, nechci si vycitat, ze jsem neco zanedbala, ale vysledek je teda mizerny…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1491
23.11.20 20:08

Nevím, jaké cviky na diastázu cvičíte. Ale mám diastázu po porodu a cvičím na ni cvik, který je technicky tak náročný, že ještě na 3. lekci fyzioterapie mi na něm opravovala chyby. Nedovedu si vůbec přestavit, že by něco takového správně zacvičilo takto malé dítě.
Se synem (4,5) na rhb chodíme kvůli něčemu jinému, ale výsledek víceméně žádný. Cvičení ho nebaví, je obtížné ho navést ke správnému provedení cviku, nemá trpělivost, potřebuje poskakovat apod. Fyzioterapeutka mi říkala, že je to normální, že s takto malými dětmi je to cvičení opravdu náročné a výsledky nevalné (asi mě chtěla uklidnit).
Ale zase věřím tomu, že ta pravidelnost a „aspoň nějaké cvičení“ je určitě lepší než vůbec nic.
Jestli to správně čtu, cvičíte 2 měsíce. To mi přijde jako hodně krátká doba, i když cvičíte často. Asi bych vytrvala. Ale zeptej se fyzioterapeuta, jak to vidí on, kdy můžete očekávat nějaké zlepšení, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.11.20 20:31

@zelfka Podle mě taky záleží, z jakého důvodu ty problémy má. U dítěte máme potvrzenou genetickou vadu a tam to není moc o zlepšení, ale spíš o nezhoršení, takže tak 😕.. Ale každopádně je třeba cvičit a nevzdat to… Dva měsíce jsou opravdu málo…

• Citovat
  • Nahlásit
327
23.11.20 22:05

@e008 @pet p děkuji všem za zkušenosti. Já vím, že necvičíme ještě dlouho, ale ráda bych už viděla nějaký posun, abych měla jistotu, že to k něčemu je… já sama jsem také cvičila na diastázu a viděla jsem výsledky opravdu brzy (v rámci dnů), tak jsem doufala, že když mě to cvičení stojí tolik času a energie, že už bude něco vidět… jinak malá spolupracuje pěkně, dle fyzio to děláme správně, akorát mě to stojí spoustu energie ji vždycky přemluvit. Cvičíme kombinaci cviků na zemi, kdy se různě zvedá a pak něco z vojtovky, kdy ji mačkám body na těle. Příčina by měla být v tom, že se začala příliš brzy otáčet na bříško…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
24.11.20 16:01

Uprimne nechci strasit, ale kdyz jsem byla mala, mela jsem taky povinne rehabilitace a mamka to se mnou cvicila dva roky, nez se to spravilo. ted je mi 17 a sem tam musim porad cvicit, budto preventivne, nebo ze me treba zacne neco bolet, jak mam spatne drzeni tela. Takže se urcite neboj, jestli vysledky nevidis hned. Ono take opravdu zalezi, jestli ty cviky delate dobre (me trvalo treba pul roku, nez jsem pochopila, jake svaly mam zatnout apod) drzim palce :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
327
25.11.20 23:32

@kati38 děkuji za reakci, už se s tím pomalu smiřuji, že to bude otázka spíš roků než měsíců…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat