Reimplantace močovodů u dcery 2,5 roku- zkušenosti

13
2.6.21 22:40

Reimplantace močovodů u dcery 2,5 roku- zkušenosti

Zdravím, prosím o zkušenost s operací- reimplantace močovodů u malých dětí. Dcera (2,5 roku) trpí opakovanými záněty ledvin, před měsícem na mikčním vyšetření diagnostikován oboustranný reflux ledvin. Na jedné straně stupeň II, bohužel na druhé stupeň IV-V. Paní doktorka okamžitě doporučila operaci, dostali jsme rovnou termín na konec června. Musím říct, ze to byl obrovský šok, ze kterého se nemůžu dostat. Po operaci bude muset malá na JIP, kam mě pravděpodobně nepustí. Predstavuji si nejhorší scénáře a je mi dcery neuvěřitelně líto. Potřebovala bych asi uklidnit, ze děláme dobře, ze má někdo dobré zkušenosti se stavem po operaci, ze to za to utrpení stojí a máme šanci na klid bez dalších zánětů. Bojím se, že to dceru psychicky poznamená. Je to veselá holčička, která je na mě hodně závislá (ale asi jako každé dítě na své mamince). Jak prosím vaše děti zvládly operaci? V jakém stavu jste opouštěli nemocnici a po kolika dnech? Jak se to blíží, tak mám chuť ji vzít a někam utéct( samozřejmě blbost, jen psycho v hlavě). Nyní je na zajišťovací léčbě- bere atb už 3 měsíce, není jí z toho dobře, takže to taky není řešení. Aby z toho refluxu vyrostla, na to je prý už moc velká. Tak prosím, nakopněte mě někdo, ať mám na to všechno sílu a udělám to dobré pro ten můj poklad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24
2.6.21 22:50

@Karamia Máš štěstí, že u tvého dítěte je reflux diagnostikovaný tak brzy. U mě byl diagnostikovaný až v mých 12-i letech, bohužel tolik let neustálého narušování ledvin v důsledku vracející se moče do ledvin způsobil, že pravá ledvina se smrskla, svráštěla a snížila svou funkci jen na necelých 20%. Plus narušilo to i vývoj močového měchýře a v době zjištění nemoci byla kapacita mého močáku jen 1 dcl. Nejdřív tedy museli stabilizovat cosi s ledvinami, když se to povedlo, v necelých 15i jsem šla na zúžení močovodů (jako tvé dítě), plastiku močového měchýře (aby zvětšili jeho kapacitu) a ještě cosi s tou špatnou ledvinou.
V nemocnici jsem strávila 2 týdny, doléčení doma pak další měsíc, ale rozhodně to stálo za to. Ačkoliv narušenou ledvinu se již nepodařilo zcela zachránit, alespoň nějakou funkci plní, i když procento je jen jednočíselné. Močový měchýř byl nastaven prasečím, bohužel je hodně dráždivý, stačí pár kapek a cítím nutkavou potřebu jít.
V každém případě, kdybych byla diagnostikovaná a operovaná dříve, v útlém věku, ledvina by to zvládla a nedošlo by k tak masivnímu narušení. Totéž močový měchýř, kdyby se moč nevracela nonstop zpět do ledvin, močový měchýř by se rozvinul do klasické velikosti.
Skutečně, buďte rádi, že máte diagnozu i operaci tak brzy. Vaší holčičce to zachrání celé močové ústrojí a to doslova!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
2.6.21 22:59

@Sunlight515 tak musím za prvé říct, že mi je líto, čím sis prošla a procházíš, a za druhé děkuji za takovou opravdovou reakci, něco takového jsem asi potřebovala slyšet a uvědomit si. Je pravda, ze paní doktorka mi drsně oznámila, ze pokud to neuděláme, tak se do pár let můžeme zapsat na pořadník na transplantaci ledvin. Přeji hodně zdraví do dalších let a díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1240
2.6.21 23:05

Taky se pridavam, radsi trauma z toho vseho, ale zdravy ledviny a mocak nez to nechat zajit dal..
Jsem mela nastesti jen na jednom mocovodu jen 1. stupen, ale i tak jsem byla hospitalizovana s dalsima navazujicima problemama v 11ti letech… radsi bych zpetne tohle vsechno mela za sebou uz jako mala a pred sebou normalnich treba jen sest - sedm let zivota nez neustaly zanety a spol. I diky tomu jsem nejezdila na skoly v prirode a na tabory.. tohle me treba poznamenalo vic nez kdyby me zavrely na tyden bez maminky do nemocnice, ale mela bych pokoj.

Jo a ve dvou letech jsem byla na 14dni v nemocnici s poderzenym na ubytek svalovy hmoty, tenkrat uplne bez rodicu a taky jsem to prezila.

Celkem bych byla rada za dobu kdy se proste detem diagnostikovala nejaka nemoc, deti sly bez rodicu do nemocnice a bylo fuk kolik jim tenktat bylo a na jak dlouho a proste jim doktori pomohli nez ted ze se rodice boji nechat dite samotny treba i jen par hodin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
416
2.6.21 23:18
@Karamia píše:
Zdravím, prosím o zkušenost s operací- reimplantace močovodů u malých dětí. Dcera (2,5 roku) trpí opakovanými záněty ledvin, před měsícem na mikčním vyšetření diagnostikován oboustranný reflux ledvin. Na jedné straně stupeň II, bohužel na druhé stupeň IV-V. Paní doktorka okamžitě doporučila operaci, dostali jsme rovnou termín na konec června. Musím říct, ze to byl obrovský šok, ze kterého se nemůžu dostat. Po operaci bude muset malá na JIP, kam mě pravděpodobně nepustí. Predstavuji si nejhorší scénáře a je mi dcery neuvěřitelně líto. Potřebovala bych asi uklidnit, ze děláme dobře, ze má někdo dobré zkušenosti se stavem po operaci, ze to za to utrpení stojí a máme šanci na klid bez dalších zánětů. Bojím se, že to dceru psychicky poznamená. Je to veselá holčička, která je na mě hodně závislá (ale asi jako každé dítě na své mamince). Jak prosím vaše děti zvládly operaci? V jakém stavu jste opouštěli nemocnici a po kolika dnech? Jak se to blíží, tak mám chuť ji vzít a někam utéct( samozřejmě blbost, jen psycho v hlavě). Nyní je na zajišťovací léčbě- bere atb už 3 měsíce, není jí z toho dobře, takže to taky není řešení. Aby z toho refluxu vyrostla, na to je prý už moc velká. Tak prosím, nakopněte mě někdo, ať mám na to všechno sílu a udělám to dobré pro ten můj poklad.

zakladatelko, ac nemam zkusrnost s touto diagnozou.
Reaguji na hospitalizaci v nemocnici. Ty jsi zakonny zastupce ditete a mas dle zakona pravo byt 24 h se svym dítětem. Tedy by jsi měla byt hospitalizovana s ni… :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
2.6.21 23:26

@Leenvecka je to pravda, taky jsem jako malá byla v nemocnici bez mámy, stýskalo se mi jak čert, ale zvládla jsem to, pokud operace pomůže, budu samozřejmě šťastná a vděčná, jen jsem proste asi měkota. Prostě třetí dítě, mamánek. Ale za poslední rok a půl běhání po nemocnicích a hroznych stavech při zánětech ledvin už to má reálnou příčinu a zdá se i řešení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
2.6.21 23:31

@baal7513 děkuji, ano vím, hospitalizovana budu, jen v době pobytu na JiP mi nebude zřejmě umožněn přístup, ač vím, ze ze zákona nárok mám, nechci se s nikým hádat, komplikovat situaci. Paní doktorka mi rekla, ze tam jsou často i deti po transplantaci, ve vážném stavu, snaží se nikoho neohrozit, to bych opravdu nechtěla. Další věc je, ze pokud mě k ni na chvíli pustí, bude pravděpodobně o to hůř prožívat to, ze na noc opět odejdu. Ale uvidím podle situace, ráda se s každým domluvim po dobrém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.6.21 01:46

@Karamia Děláš dobře. Nám z toho dcera vyrostla, ale vzhledem k původně IV. Stupni byla operace reálné riziko. Naplánovali vám klasiku a ne endoskopii? Kam jdete?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.6.21 01:49

https://www.emimino.cz/…mouc-429262/?… Ještě můžeš napsat mamince sem do té diskuze. Je fajn to mít s kým sdílet.

• Citovat
  • Nahlásit
6547
3.6.21 05:49
@Karamia píše:
@baal7513 děkuji, ano vím, hospitalizovana budu, jen v době pobytu na JiP mi nebude zřejmě umožněn přístup, ač vím, ze ze zákona nárok mám, nechci se s nikým hádat, komplikovat situaci. Paní doktorka mi rekla, ze tam jsou často i deti po transplantaci, ve vážném stavu, snaží se nikoho neohrozit, to bych opravdu nechtěla. Další věc je, ze pokud mě k ni na chvíli pustí, bude pravděpodobně o to hůř prožívat to, ze na noc opět odejdu. Ale uvidím podle situace, ráda se s každým domluvim po dobrém.

Na jipce ale nebude ležet celý pobyt, tam bude nezbytnou dobu po operaci..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.6.21 05:53

@Karamia kam na to jdete? Dceri operovali mocovody ve dvou letech, lezeli jsme na Karlove. Dcera byla na JIP, ja vedle na pokoji, kdyz v noci plakala, pribehla jsem. Byl to hodne bolavy tyden. Treba po zkusenostech s Motolem a jejich pristupem k doprovodu by tam na operaci s ditetem dobrovolne nesla.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.6.21 05:57

@Karamia takze ma rada zni, vyber pratelskou nemocnici. Dcera mela pak 3 dreny plus cevku, musela mit privazane nozky, aby si dreny nevytahla. Nebyl to prijemny cas, mou pritomnosti jsem ji to hodne ulehcovala. Jako aby tam byla sama je hloupost. Zmatene, bolave dite? Na jipce jsme byli 2 noci.

• Citovat
  • Nahlásit
6547
3.6.21 06:26
@Anonymní píše:
@Karamia takze ma rada zni, vyber pratelskou nemocnici. Dcera mela pak 3 dreny plus cevku, musela mit privazane nozky, aby si dreny nevytahla. Nebyl to prijemny cas, mou pritomnosti jsem ji to hodne ulehcovala. Jako aby tam byla sama je hloupost. Zmatene, bolave dite? Na jipce jsme byli 2 noci.

Přesně tak. Osobně bych volila nějakou menší nemocnici - méně závažných pacientů = více „prostoru“ pro návštěvu. U nás na malém městě je třeba standart zůstat u dítěte, ulehcuje to práci sestrám, než aby řešily hystericke dítě, můžou se věnovat plně svojí práci. Držím pesti at to dopadne jak nejlepe může.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67852
3.6.21 06:42

U tak pokrocileho stupne bych s operaci nevahala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64236
3.6.21 07:00

@Karamia neboj se, dceri to naopak pomůže, protože ty záněty jsou šílené. Domluv si na Jip návštěvy atd.. Na dětských odděleních nepracuji zadní sadisti, mají tam navíc dětské, co děti zabaví adt.. Musíš myslet na to, jak se dceři uleví

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat