Reklamace Alza - pokus o vrácení peněz

Anonymní
16.7.19 23:31

Reklamace Alza- pokus o vrácení peněz

Zdravím holky,
chci se vás zeptat, můj notebook Asus už bude mít brzy dva roky a mám s ním 3 problémy:

• po novém windowsu od mužského notebook začal častejc používat větráky a je to otravné
  • větráky lehce vrčí
  • windows se seká
  • vzadu u notebook u větráku se trochu odchlípil plast, asi kvůli teplu z větráků, sama bych to způsopit nemohla

chci notebook reklamovat, ale ideálně bych ráda dostala peníze zpět a koupila si jinej noťas (víte o nějakých možnostech zda odstoupit od smlouvy nebo jen reklamovat a doufat). Důžeté je poznamenat, že notebook se již neprodává, tak v to lehce doufám, že by to vyšlo.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4035
16.7.19 23:41

A reklamovat chceš jako jakou závadu? Žádnou v tom tvém popisu nevidím. To že ti ramky hůře utáhnou nový OS, není žádná závada.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1363
16.7.19 23:47

Teda narovinu, tohle by nebyla reklamace v pravém slova smyslu, nýbrž tvoje vychcanost a jak vytěžit na maximum z toho, že je noťas ještě chvilku v záruce. ;) :palec:
No comment..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5520
16.7.19 23:48

Nejsem znalec, tak možná plácnu blbost, ale co se týče těch větráků, hlučnosti a jejich přehřívání - nemáš to zanesené prachem? Měla jsem s tím potíže u stolního PC a přišlo mi, že po vyčištění pak i rychleji makal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16401

Tvůj notebook nemá žádnou závadu, kterou by bylo možné reklamovat. Buď se jedná o běžné opotřebení nebo to, že jeho výbava nestíhá novým aktualizacím. Z tvé strany je to trochu vyčůranost. Taky by se mi líbilo mít každé dva roky nový počítač, ale jaksi smolík… :mrgreen: Když chceš nový, koukej šetřit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5441
@Anonymní píše:
Zdravím holky,
chci se vás zeptat, můj notebook Asus už bude mít brzy dva roky a mám s ním 3 problémy:
  • po novém windowsu od mužského notebook začal častejc používat větráky a je to otravné
  • větráky lehce vrčí
  • windows se seká
  • vzadu u notebook u větráku se trochu odchlípil plast, asi kvůli teplu z větráků, sama bych to způsopit nemohla

chci notebook reklamovat, ale ideálně bych ráda dostala peníze zpět a koupila si jinej noťas (víte o nějakých možnostech zda odstoupit od smlouvy nebo jen reklamovat a doufat). Důžeté je poznamenat, že notebook se již neprodává, tak v to lehce doufám, že by to vyšlo.

Taky moc necim co chces reklamovat? Mas zrejme malou pamet, proto nova verze seka. A to opravdu neni duvod pro vraceni penez. Samozrejme reklamaci zkusit muzes, ale musis reklamovat HW. A to, ze se model neprodava vubec pri reklamaci nehraje roli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4035
16.7.19 23:50
@Michelle_M píše:
Nejsem znalec, tak možná plácnu blbost, ale co se týče těch větráků, hlučnosti a jejich přehřívání - nemáš to zanesené prachem? Měla jsem s tím potíže u stolního PC a přišlo mi, že po vyčištění pak i rychleji makal.

jj, to je pravda, vyčistit zařízení jak fyzicky tak od bordelu na disku, zaktualizovat vše… ten větrák bude za dva roky plný prachu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
745
16.7.19 23:51

Nepřijde mi to jako závady k reklamaci. A aby ti vrátili peníze by musela být oprava nerentabilní a to žádná z tvých „závad“ není. Nebo 3 stejné závady, 4 různé, závada do 6 měsíců…
Nic z toho se tě netýká

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14870
16.7.19 23:52

Než dojde k výměně zboží nebo vrácení peněz musíš mít třikrát stejnou uzoanou závadu, tak si chvatni :mrgreen: :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16401
17.7.19 00:03

@topkiss @Bubla Bůčková jen taková poznámka holky. Třikrát stejná závada vypadla z OZ už v roce 2012. U nového OZ už stačí, aby by výrobek párkrát opravován. Přesnou formulaci z hlavy nevytluču, ale doporučuju příslušné paragrafy přečíst.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
745
17.7.19 00:12

@Janli
Díky za upozornění. I když je zvláštní, že by mi to uniklo :)
A z důvodu vicenasobnych vad by snad ještě platit mělo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16401
17.7.19 00:37

@topkiss samozřejmě to platí dál, ale pro zákazníka je to zvýhodněno už jen tím, že se jedna vada nemusí vyskytovat vícekrát, ale může se jednat o několik různých vad. Taky jsem to zjistila až vloni, kdy jsem pomáhala kamarádovi vyřizovat reklamaci. A díky téhle změně úspěšně :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
M-A
676
17.7.19 06:08

Mela jsem tam na reklamaci telefon stary pul roku, v 100% stavu, nesel najednou nabit a zapnout, na pobocce jsme sepsali reklamaci s rim, ze se uz neprodava ( SE ) a ze teda bych rads penize, ok neni problem. Koupila jsem si jiny mobil, po mesici mi prisla sms ze balicek s telefonem mi vezou… nakonec jsem volala zlobila se, ale vratili mi novy kus… pry moje prani na vyrizeni reklamaci, i u nich podepsane, je jen idealni zpusob co bych ja chtela, ze to je na nich jak to nakonec vyresej

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4789
17.7.19 07:19
@Anonymní píše:
Zdravím holky,
  • větráky lehce vrčí
  • windows se seká

chci notebook reklamovat, ale ideálně bych ráda dostala peníze zpět a koupila si jinej noťas (víte o nějakých možnostech zda odstoupit od smlouvy nebo jen reklamovat a doufat). Důžeté je poznamenat, že notebook se již neprodává, tak v to lehce doufám, že by to vyšlo.

Jedina zavada k reklamaci muze byt ten odchlipnuty plast. Zbytek jsou pouze zanesene vetraky, ktere staci vycistit a co se tyka SW, tak je to pouze vase vec co vsechno si tam nahrajete a jak vam to pak pojede. Kdyz si na mobil nahrajete 50 aplikaci a ten se vam bude sekat, taky to neni duvod k reklamaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13198
17.7.19 07:41

Notebook ti opraví a vratí, peníze opravdu nedostaneš :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu