Reklama

Reklamace knihy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MartinaAyko
Nováček 3 příspěvky 23.01.17 20:31
Reklamace knihy

Prosím, prosím moc o radu. Někdy v polovině prosince, jsem v knihkupectví Luxor koupila knihu. Teď během jejího čtení jsem přišla na to, že má kniha špatně navazbované listy. Je ještě nějaká šance jak knihu vyměnit? Někde jsem četla, že ze zákona je lhůta pro reklamaci 30 dní. Máte s tím někdo zkušenosti?
PS: knihkupectví jsem již kontaktovala, žádná odezva se nedostavila. :,(

Reklama

Reakce:

Sherry
Generální žvanilka 20296 příspěvků 23.01.17 20:34

No pokud je to vada z výroby měli by ti knížku vyměnit za jinou.

Plavuše
Zasloužilá kecalka 802 příspěvků 23.01.17 20:35

Teoreticky záruka je dvouletá, ale možná se pletu… nejsem právní expert. Myslím, že je rozdíl v tom, jestli už jsi to koupila už s vedou nebo se jednalo o vadu skrytou. Ale špatně navazbované listy se mi jeví jako vada skrytá.

MartinaAyko
Nováček 3 příspěvky 23.01.17 20:40

@Plavuše Taky nejsem právní expert, proto jsem se raději zeptala. Dle mého uvážení se mi to taky jeví jako skrytá vada. Navíc, kniha byla zabalena ve fólii a nebylo možné si jí prohlédnout (i když by mě to nenapadlo kontrolovat vazbu). Jinak děkuji moc za velmi rychlou odpověď. :) :)

MartinaAyko
Nováček 3 příspěvky 23.01.17 20:41

@Sherry Tak určitě je to vada z výroby, ono knížka se jen tak nepředělá sama od sebe :)

smudlinky
Ukecaná baba ;) 2479 příspěvků 372 inzerátů 23.01.17 20:42

Pokud je dokazatelné, že jste koupila knihu u nich, klidně reklamujte, neměli by dělat problémy a vyměnit knihu za novou. Je to jednoznačná chyba výroby- to se stává

Aspera
Generální žvanilka 20336 příspěvků 1 inzerát 23.01.17 20:45

Tohle je skrytá vada, na tu platí určitě to, že do půl roku máš nárok na okamžitou výměnu za jiný kus.

Plavuše
Zasloužilá kecalka 802 příspěvků 23.01.17 20:47
@smudlinky píše:
Pokud je dokazatelné, že jste koupila knihu u nich, klidně reklamujte, neměli by dělat problémy a vyměnit knihu za novou. Je to jednoznačná chyba výroby- to se stává

Jen bych dodala, co si pamatuju z hodin práva :mrgreen: Nemusíš to dokazovat účtenkou, stačí, když si přivedeš svědka :mrgreen:

Sherry
Generální žvanilka 20296 příspěvků 23.01.17 21:01
@MartinaAyko píše:
@Sherry Tak určitě je to vada z výroby, ono knížka se jen tak nepředělá sama od sebe :)

chápu to..
já se neptala jestli to je vada z výroby, já to konstatovala.
ptala ses dostalas odpověd. Větu oznamovací :P

Effis
Stálice 88 příspěvků 17 inzerátů 24.01.17 10:27

Myslím, že do 30 dnů by to šlo. Vím, že lze reklamovat na každé pobočce, ale s účtenkou..

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Reklama