Reklama

Reklamace kočárku z druhé ruky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Noalinka
Povídálka 15 příspěvků 18.01.18 13:41
Reklamace kocarku z druhe ruky

Tak se chystám si od paní na bazaru koupit kocarek…je ještě v záruce psala jsem na eshop kde kocarek porizovala dotaz zdali mi stačí zarucak a nebo potřebuji i účtenku…paní mi odpověděla že je to stejně jedno ze na kočárek z druhe ruky se mi záruka nevztahuje…po dlouhých dohadovánich kdy mi paní sdělila že mě bude při vyřizování reklamace legitimovat což si myslím že ani nemůže jsem dospěla k názoru že v tomto eshopu růžový panter bych si radši nekoupila nic…máte někdo s tímto zkušenosti? Já budu doufat že se kocarek nepokazi a nebudu se muset s touto paní natahovat…????

Nejnovější recenze z kategorie Kočárky

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

krispyna
Kecalka 450 příspěvků 18.01.18 13:49

Našla jsem k tomu tohle: https://www.mesec.cz/…i-i-pro-vas/

Akorát jsem se teda ještě nesetkala s nákupem na jméno tak, že by si někdo dovolil mě legitimovat.

smurfka
Nadpozemská drbna 29552 příspěvků 18.01.18 13:57
@krispyna píše:
Našla jsem k tomu tohle: https://www.mesec.cz/…i-i-pro-vas/Akorát jsem se teda ještě nesetkala s nákupem na jméno tak, že by si někdo dovolil mě legitimovat.

tak asi na fakturu se píše jméno..případně když někdo platí kartou, jde jméno dohledat. Pokud někdo platí hotově tak tam asi žádné jméno nefiguruje.

krispyna
Kecalka 450 příspěvků 18.01.18 13:59

@smurfka To jo to jako chápu, ale při reklamaci si ode mě ještě nikdo občanku nebral. Většinou i všechno řeším online, jen email, dopravce přijede - vymění. Na Alze po mě také nikdo nic nechce. Tak jsem to myslela.. :nevim:

tereza12345
Echt Kelišová 9651 příspěvků 2 inzeráty 18.01.18 14:01

Zarucak by mel rozhodne stacit.. a vubec nechapu, ja by zjistili, kdo tam ten kocarek nese..
takze pokud se kocarek poroucha, tak normalne reklamovat a vubec nerikat, ze ste kocar nekupovala vy..
at pani doda i ucetenku a hotovo..
pokud je kupovany pres eshop a nemuze najit fakturu, at tam napise meil a oni ji poslou kopii. Tu at vam pak da i s kocarkem a je vyrizeno.. reklamace pak normalne v zarucni lhute podle podminek eshopu..
aspon ja bych to tak udelala..

krispyna
Kecalka 450 příspěvků 18.01.18 14:02

Ještě mě napadá to, že pokud je zboží placeno kartou, vrací se peníze na tu samou, kterou se platilo. Ale jinak pořád nevím o situaci kdy by nestačil doklad. Můžete přece kočárek dostat darem? To pak pozbývá záruka platnost?

tereza12345
Echt Kelišová 9651 příspěvků 2 inzeráty 18.01.18 14:02
@smurfka píše:
tak asi na fakturu se píše jméno..případně když někdo platí kartou, jde jméno dohledat. Pokud někdo platí hotově tak tam asi žádné jméno nefiguruje.

Ale to je prece fuk. Kdyz neco koupim kamaradce a rozbije se to. Dam ji fakturu, at si to vyreklamuje..
Zaruka je na zbozi a smitec..

Janli
Kelišová 5679 příspěvků 9 inzerátů 18.01.18 14:03

Paní, u které budeš kočárek kupovat, ti musí napsat potvrzení, že na tebe převádí záruku v plném rozsahu, jinak na záruku nemáš nárok. V tom má obchod pravdu. Není to jejich výmysl, ošetřuje to i zákon.

tereza12345
Echt Kelišová 9651 příspěvků 2 inzeráty 18.01.18 14:05
@Janli píše:
Paní, u které budeš kočárek kupovat, ti musí napsat potvrzení, že na tebe převádí záruku v plném rozsahu, jinak na záruku nemáš nárok. V tom má obchod pravdu. Není to jejich výmysl, ošetřuje to i zákon.

To je prece blbost.. kdyz bude mit uctenku normalne z kamennyho obchodu, jak kdo pozna, kdo to kupoval..

smurfka
Nadpozemská drbna 29552 příspěvků 18.01.18 14:06
@tereza12345 píše:
To je prece blbost.. kdyz bude mit uctenku normalne z kamennyho obchodu, jak kdo pozna, kdo to kupoval..

tam jde o to že když vypisuješ reklamaci tak se tam píšou tvoje udaje tzn z občanky..a když to nebude sedět s fakturou tak mají právo to nepřijmout..nejsi kupující nebudou ti nic reklamovat

Noalinka
Povídálka 15 příspěvků 18.01.18 14:09

No ono je to asi o lidech já se s tím také nesetkala spíš mě fascinovala ta arogantní baba…na Alze přesně nikdo neřeší…a nedej bůh pokud se vdate a změníte si jméno to už by vám asi paní taky nevzala…????. Napsala jsem ji ze díky maminkam které u nich nakupují a potom i doufají že kocarek prodají třeba se zárukou má i ona práci…
A mám hlavně pocit že ona nemá nárok mě ani nikoho jiného legitimovat…

Janli
Kelišová 5679 příspěvků 9 inzerátů 18.01.18 14:09
@tereza12345 píše:

No blbost to není. Ano, většinou to nikdo nezkoumá, ale je to jak jsem psala. Vyřizovala jsem reklamace 9let, tak si troufnu říct, že toho celkem dost vím. Mimochodem, podobný případ jsem konzultovala přímo s ČOI. Pokud bude mít zakladatelka v ruce papír s převodem záruky, nemůže jí nikdo říct ani popel.

Hadumi
Extra třída :D 13398 příspěvků 18.01.18 14:09

Jo, ofiko to tak je. Když koupíš něco se záručákem, tak už pak nemůžeš reklamovat, nedávno jsem o tom četla článek.

tereza12345
Echt Kelišová 9651 příspěvků 2 inzeráty 18.01.18 14:10
@smurfka píše:
tam jde o to že když vypisuješ reklamaci tak se tam píšou tvoje udaje tzn z občanky..a když to nebude sedět s fakturou tak mají právo to nepřijmout..nejsi kupující nebudou ti nic reklamovat

Ale to je dost blby, ze ldyz nemam fakturu ale uctenku ta k neni problem.

krispyna
Kecalka 450 příspěvků 18.01.18 14:12

@tereza12345 Tam pak bude asi rozdíl v tom jestli je to do 10 nebo nad 10tis kde je pak faktura vystavována. :roll:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Novak Djokovič je v Praze! Na rozlučku Štěpánka si přivezl manželku Jelenu

Legendární český tenista Radek Štěpánek sice kariéru ukončil už loni v... číst dále >

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >