Reklamace platebni kartou – jak to dopada ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.08.19 07:59
Reklamace platebni kartou jak to dopada ?

Dobry den, mam dotaz kdyz zjistite ze Vam na ucte odesla vybrana transakce a vy jste ji nevybirali. CO SE da delat? Udelala jsem reklamaci platebni kartou, ale jaky je postup nadale? Daji se zjistit i fotografie daneho bankomatu? Nebo jak to funguje? Nemate nekdo zkusenosti?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Uslava
Ukecaná baba ;) 1681 příspěvků 25.08.19 08:10
@Anonymní píše:
Dobry den, mam dotaz kdyz zjistite ze Vam na ucte odesla vybrana transakce a vy jste ji nevybirali. CO SE da delat? Udelala jsem reklamaci platebni kartou, ale jaky je postup nadale? Daji se zjistit i fotografie daneho bankomatu? Nebo jak to funguje? Nemate nekdo zkusenosti?

Chceš říct, že někdo vybral peníze z bankomatu tvou kartou a ty jsi to nebyla? Nebo tomu mám rozumět nějak jinak?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.08.19 08:12
@Uslava píše:
Chceš říct, že někdo vybral peníze z bankomatu tvou kartou a ty jsi to nebyla? Nebo tomu mám rozumět nějak jinak?

Ano tal to bylo :( a jde mi o to jestli se daji poridit fotografie z bankomatu kde vyber probehl nebo jak to funguje

czaky
Závislačka 2623 příspěvků 25.08.19 08:17

Hele zrovna ted jsem v bance slysela ze z tech bezkontaktnich karet to ‚kapsari‘ umej stahnout nejakou masinkou k sobe na ucet, aniz by tu kartu museli vytahnout… proste pres penezenku, kapsu a tak… k tvymu dotazu jit by to asi nejak melo, zkus zavolat do banky tam ti poradi lip ;)

czaky
Závislačka 2623 příspěvků 25.08.19 08:18

A pokud jde o bankomat tak ten urcite zaznamnkamerou ma.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.08.19 08:31
@czaky píše:
A pokud jde o bankomat tak ten urcite zaznamnkamerou ma.

Takze kdyz jsem udelala reklamaci platebni kartou tak by me potom meli vse ukazat? Popřípadě penize vratit? Nebo jak by to bylo kdyby u karty byl normalne pouzit pin jen by vyber peněz udelal nekdo jiny? To taky poskytuji informace popripade fotografie?

Finkaa
Povídálka 41 příspěvků 25.08.19 08:36

Pokud je částka/transakce provedena v bankomatu, kamera tam nejspíše bude. Těžko říct jak dlouho uchovávají záznam, ale tobě by ho ukázat neměli, jen policii. Takže nezbývá než to jít ohlásit i na PČR, zeptej se v přímo v bance.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67776 příspěvků 25.08.19 08:40
@Anonymní píše:
Takze kdyz jsem udelala reklamaci platebni kartou tak by me potom meli vse ukazat? Popřípadě penize vratit? Nebo jak by to bylo kdyby u karty byl normalne pouzit pin jen by vyber peněz udelal nekdo jiny? To taky poskytuji informace popripade fotografie?

Ne, tobe nic ukazovat nebudou a pokud se jednalo o vyber kartou s pinem a nejednalo se o zneužití pres ctecku na bankomatu, tak ti ani nic nevrati.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.08.19 08:42
@j.a.n.i1 píše:
Ne, tobe nic ukazovat nebudou a pokud se jednalo o vyber kartou s pinem a nejednalo se o zneužití pres ctecku na bankomatu, tak ti ani nic nevrati.

A řeknou me aspon ze to treba vybiral muz neno zena? Kdyz uz ne fotografie

Nechaputo
Kecalka 168 příspěvků 25.08.19 08:43

Jednomu kamarádovi před časem ukradli peněženku z batohu v autobuse když jel z práce z noční. Zjisti to až když mu odpoledne volala policie že někdo našel jeho peněženku s občankou hoděnou před nádražím. Peníze a karty tam už nebyly. Tak rychle zablokoval karty, ale i tak mu už někdo vybral 10 tisíc. Policajti mu ukázali fotku toho kdo to vybíral, měl tu fotku i v práci a ukazoval mě to. Ta fotka byla tak nekvalitní, že bych na ní nepoznal ani sebe. Banka prohlásila že ten pin měl někde v peněžence nebo ho někomu řekl a tím to pro ni haslo. Nic zpátky nedostal. (samozřejmě je to blbost, v dnešní době se dá za pár stovek koupit četečka karet na internetu i s programem na zjištění pinu. Moderní počítače zjistí 4 místný kod za 10s, tenkrát jim to trvalo možná 5min)
Ale teď už jsou možná kamerové záznamy u bank na vyšší úrovni, těžko říct :nevim:
Nicméně počítej s tím že pokud pachatele nedopadnou a nemáš pojištění ztráty karty, tak ti banka nic nedá.

Příspěvek upraven 25.08.19 v 08:47

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67776 příspěvků 25.08.19 08:45
@Anonymní píše:
A řeknou me aspon ze to treba vybiral muz neno zena? Kdyz uz ne fotografie

Ne, nereknou, proc by meli, ty si mas hlidat pin.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67776 příspěvků 25.08.19 08:47

@Nechaputo Taky neni důvod nic vracet, pokud se jedna o prozrazeni pinu vlastni vinou.

Nechaputo
Kecalka 168 příspěvků 25.08.19 08:49
@j.a.n.i1 píše:
Ne, nereknou, proc by meli, ty si mas hlidat pin.

Jak už jsem psal výše, hlídat si pin moc nepomůže. Nebo spíš pomůže když karta přijde do rukou nějakému bezdomovci. Zloději kteří kradou karty jsou na zjišťování pinů velmi dobře vybavení a pin zjistí prakticky okamžitě.
Osobně doporučuji napsat na kartu špatný pin. V případě že zloděj kartu ukradne tak si nepůjde pin domů zjistit, ale hned kartu strčí do bankomatu a tento špatný pin zadá. Je pak velká šance že ho zadá špatně vícekrát a bankomat kartu zabaví. Nebo získáte víc čas na zjištění že jste bez karty ;)

Příspěvek upraven 25.08.19 v 08:51

Janli
Extra třída :D 10117 příspěvků 25.08.19 08:50

Takže já tipuju, že se nejednalo o klasickou krádež neznámou osobou, ale ty si myslíš, že si doma z tvé peněženky někdo půjčil kartu s pinem, peníze si vybral a pak ti kartu vrátil. Nebo se pletu? V tom případě budeš muset podat trestní oznámení, ale peníze ti banka vracet nebude. Pokud je tam výběr se zadávání pin, je to tvůj problém.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67776 příspěvků 25.08.19 08:51

@Nechaputo Ale houby, nic nezjisti, pokud ho tam dotycny nema nekde napsaný.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama