Řekly byste novému zaměstnavateli, že jste těhotná?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

anicka1211
Nováček 10 příspěvků 14.02.17 19:07
Řekly byste novému zaměstnavateli, že jste těhotná?

Ahoj maminky, jsem ve druhém měsíci těhotenství, miminko si s manželem strašně přejeme, za poslední rok a půl jsem 3× potratila a tak tohle těhotenství je pro nás vymodlené a vše je zatím v pořádku, což u předchozích těhotenství nebylo, miminko už má i srdíčko a vyvíjí se jak má. No ale současně jsem si hledala práci, protože ty tři potraty mě tak zničily, že když mě po prvním vyhodili z práce, tak jsem se psychicky zhroutila a celý rok a půl jsem nebyla schopná jít mezi lidi, protože každý další potrat mě srazil na dno a já se nedokázala vzchopit. Teď jsem si našla práci snů a nerada bych o ni přišla, ale taky nechci přijít o miminko. No a teď řeším, zda být férová a přiznat novému zaměstnavateli, že jsem těhotná, nastupuju od 1. března, nebo neříkat nic. Když ale nic neřeknu, tak to stejně praskne, protože mám 3 měsíční zkušebku a za tři měsíce už budu mít břicho a nezamaskuju to ani volným trikem, protože bude květen a tak se nezahalím a bojím se, že až to na mě bude vidět, že mě vyhodí ve zkušebce. Můžou to udělat? V zákoníku práce je napsáno, že zaměstnavatel nesmí vyhodit těhotnou, ale je tam napsáno, že ve zkušebce může propustit bez udání důvodů.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2326 příspěvků 14.02.17 19:11

Tak pokud máš za sebou 3 potraty tak je dost možný že tě gyndař požene na neschopenku a je to vyřešeno hned.

V práci bych to neřekla, sice tě pak s velkou pravděpodobností vylejou ve zkušební době v tom dubnu/květnu, ale aspoň nějaký peníze mít budeš za odpracovaný měsíce. A třeba se stane zázrak a zaměstnavatel tě tam třeba aspoň na půl roku nechá :nevim:

andelka83
Neúnavná pisatelka 19891 příspěvků 14.02.17 19:14

Přesně tohle se stalo kamarádce. Těhotenství zjistila současně s nástupem do nové práce. Utajit se to nedalo, že se dál pokračovat nebude jí řekli pár dní před skončením zkušebky. Samozřejmě důvody napsali úplně jiné. Do ochranné lhůty kvůli mateřské se vešla, odpracováno měla, a do 3 měsíců od konce poměru se vešla (ochranná lhůta během které se musí nastoupit na MD byla tak dlouhá, jako poslední zaměstnání, takže 3 měsíce).
Je to dilema..s ohledem na potraty a na to že velmi pravděpodobně si tě tam stejně nenechají až se to zjistí, bych asi zůstala doma. Ale práce snů je štěstí, možná bych zkusila být fér a říct to. Těžko říct no..je to ošemetné. :nevim:

zrcadlo
Kelišová 6858 příspěvků 14.02.17 19:18

V případě vymodleného těhotenství po třech potratech bych někdy v 8.-9.tt asi do zaměstnání nenastoupila (usuzuju z toho, že už teď je vidět srdíčko a nastupuješ až za dva týdny). Obzvlášť jestli tě předchozí potraty rozhodily tak moc, že jsi nebyla schopná jít mezi lidi, tak asi moc odolná stresu nebudeš a nové zaměstnání je vždycky trochu stres.
Pomíjím, že je to velmi nefér vůči zaměstnavateli, ale v tomto případě mi to přijde i zbytečné z tvojí pozice (protože je pravděpodobné, že po sérii potratů tě doktor bude chtít vidět v klidovém režimu doma).

cecetka
Kelišová 7356 příspěvků 14.02.17 19:21

Rekla bych to. Pravdepodobne te k tomu 1.3. nezamestnaji, ale je to fer. Pri vstupni zdravotni prohlidce se te Dr. neptal, jestli nejsi tehotna? To se snad ptaji vzdycky.

Markéta80
Hvězda diskuse 40015 příspěvků 14.02.17 19:24

@anicka1211 jen jestli budeš vůbec shopná nastoupit, po 3 potratech budeš bráno jako riziková ;)

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1651 příspěvků 14.02.17 19:27

Je to těžké no.. Já když nastoupila do práce a ve zkušebce jsem zjistila, že jsem těhotná, tak mě kupodivu zaměstnavatel nevyhodil a to už se mnou měl podobnou zkušenost před rokem (nastoupila jsem do práce, měsíc před skončením HPP jsem otěhotněla a šla na neschopenku, jelikož jsem neustále zvracela a v tomto zaměstnání nebylo možno pokračovat.. Pak se to ale po*ralo a těhu skončilo ve 27tt…) Do té samé práce jsem nastoupila znova s další tří měs. zkušební lhůtou a i když jsem slibovala zaměstnavateli, že se to v nejbližším dni nebude opakovat, stalo se :D a hned druhý měsíc zkušební to samé :D Nemocenská, protože se ta práce v těhu vykonávat nedá a ani mě nevyhodil :D :D :D )…

Tím chci říci, že dost záleží i na „pozici“ i na zaměstnavateli :) Já dělala ochranku v továrně, kde nás bylo mnoho, takže o jednu méně nebo více.. Ale pokud děláš něco, za co by museli hledat odbornou náhradu, tak tě, podle mého, nebudou držet ve firmě dlouho. Budou potřebovat zaučit nového a ať to klape no…

Těžko říct.. Asi bych to vydržela jak nejdýl to půjde a uvidíš.. Musíš si řct, či je lepší zůstat doma, nebo to risknout a chodit do práce (kdyby se to nedej bože pokazilo, tak bys měla aspon tu práci no :/ ) Samozřejmě ti nepřeji nic zlého, ale to že je srdíčko neznamená vítězství.. A jestli je to boží práce tak bych tam asi vydržela no…

Hodně štěstí :kytka: :kytka:

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2326 příspěvků 14.02.17 19:30
@cecetka píše:
Rekla bych to. Pravdepodobne te k tomu 1.3. nezamestnaji, ale je to fer. Pri vstupni zdravotni prohlidce se te Dr. neptal, jestli nejsi tehotna? To se snad ptaji vzdycky.

Tak na to se mě teda ani jednou neptali.

andelka83
Neúnavná pisatelka 19891 příspěvků 14.02.17 19:31
@cecetka píše:

Neptají, a ani nesmí.
Mně se ptali pouze zda beru léky, řekla jsem že ne. Ptali se zda ani antikoncepci. Řekla jsem že ne (ale ne proto že bych plánovala otěhotnět, prostě mi nedělá dobře). No problem.

anicka1211
Nováček 10 příspěvků 14.02.17 19:33

Zatím na vstupní prohlídku nedošlo, takže to ví jen můj gynekolog. Já jsem fakt ve složité situaci, nevím jak to řešit. Tu práci potřebuju, protože máme hypotéku a z manželova platu to neutáhneme. Jsem celý ten rok a půl bez práce, občas jsem si něco málo přivydělala přes minulé léto a podzim. Už nemám ani podporu a když neodpracuju nějakou dobu, tak nedostanu ani mateřskou a rodičovskou pak automaticky na 4 roky :(. Byla bych to radši řekla, ale zas tím pohřbím náš barák a svou mateřskou, nevím co dělat. No každopádně ještě rozhodne můj gynekolog co se mnou. Práce není nijak náročná, budu sedět v klidu v kanceláři, řešit faktury a dodací a objednací listy, takže práce za pc a je nestresová. Zaměstnavatelka je maminka podnikatelka po mateřské. Nabídli mi velmi slušný plat, který nám pomůže moc v našem rodinné rozpočtu… je to tolik pro, abych nastoupila, ale bojím se vyhazovu ve zkušebce :?

lenk
Ukecaná baba ;) 1133 příspěvků 14.02.17 19:37

Já bych to řekla určitě. Neumím si představit, jaká práce by pro mě byla důležitější než miminko po třech potratech. Normálně bych to nadřízenému řekla. Jestli je normální, tak ti popřeje hodně štěstí a doporučí ti, aby ses ozvala po mateřské, jestli pro tebe nebudou mít nějaké místo.

Lendeš
Kelišová 5412 příspěvků 14.02.17 19:39
@anicka1211 píše:
Zatím na vstupní prohlídku nedošlo, takže to ví jen můj gynekolog. Já jsem fakt ve složité situaci, nevím jak to řešit. Tu práci potřebuju, protože máme hypotéku a z manželova platu to neutáhneme. Jsem celý ten rok a půl bez práce, občas jsem si něco málo přivydělala přes minulé léto a podzim. Už nemám ani podporu a když neodpracuju nějakou dobu, tak nedostanu ani mateřskou a rodičovskou pak automaticky na 4 roky :(. Byla bych to radši řekla, ale zas tím pohřbím náš barák a svou mateřskou, nevím co dělat. No každopádně ještě rozhodne můj gynekolog co se mnou. Práce není nijak náročná, budu sedět v klidu v kanceláři, řešit faktury a dodací a objednací listy, takže práce za pc a je nestresová. Zaměstnavatelka je maminka podnikatelka po mateřské. Nabídli mi velmi slušný plat, který nám pomůže moc v našem rodinné rozpočtu… je to tolik pro, abych nastoupila, ale bojím se vyhazovu ve zkušebce :?

Rodičovský příspěvek můžeš volit i přes otce dítěte, pokud splňuje podmínky, nemusíš na 4 roky.
Jinač chápu to dilema.. jsou zaměstnavatelé, kteří ocení upřímnost a nechají si tě tam třeba aspoň na určito do té mateřské a jsou zaměstnavatelé, kteří ihned zruší pracovní poměr, protože nechtějí riskovat, že jim odejdeš třeba na nemocenskou a ještě ti budou muset dávat náhradu mzdy. Sama nevím, jak bych se rozhodovala..

lenk
Ukecaná baba ;) 1133 příspěvků 14.02.17 19:40

Případně se můžeš nabídnout na dohodu o provedení práce, dokud budeš práceschopná.

Když budeš čekat, až na to přijdou sami, bude to podraz a je skoro jisté, že tě po mateřské chtít nebudou.

anicka1211
Nováček 10 příspěvků 14.02.17 19:41

Ježíš to je strašný, že i v 27 týdnu se to může pokazit, to je hrůza :(. No já vím, že vyhráno ještě nemám, i když mimi už má srdíčko. Z těch tří potracených těhotenství byla dvě bez srdeční akce a jedno s akcí, ale slabou. Teď je to v pořádku, tak si říkám, že snad už té smůly je dost. Přestěhovali jsme se z podnájmu, kde jsem to neměli vůbec jednoduché a byly to pěkné nervy, teď bydlíme v našem domečku 3 měsíce a já po nastěhování otěhotněla v klidu našeho domova, bez stresu a nervů a vše je ok, tak věřím, že teď už to musí vyjít, ale samozřejmě vím, že to nemusí vyjít a toho se děsím. Teď jsem byla na kontrole a tak jsem se jí bála, že se mi o ní den dopředu zdálo a ráno mě tak rozbolela hlava, že jsem myslela, že snad umřu bolestí. Dnes už je to dobrý, vyspala jsem se z toho a mám fotku z ultrazvuku a už jsem zas klidná :). A manžel je šťastný, byl u kontroly, viděl srdíčko a oba jsem dojetím brečeli, že je vidíme a je to v pořádku. Teď jsem ho potěšila i tím že jsem si našla práci a že z něj spadne ta zodpovědnost, že je hypotéka jen na něm.

lenk
Ukecaná baba ;) 1133 příspěvků 14.02.17 19:41

Aspoň já bych takového zaměstnance nechtěla.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač bipolární porucha, kterou má trpět dcera premiéra Babiše?

Nevíte, co je bipolární porucha? Vzpomeňte si na Karla Svobodu! Tak zněl... číst dále >

Plekanec a Šafářová jsou konečně spolu, na rande vyrazili v Brně

Konečně spolu! Ačkoliv tenistka Lucie Šafářová v Praze slavila vítězství... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >