Řekne vám to sám od sebe?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
16.11.21 17:18

Řekne vám to sám od sebe?

Ahoj maminky. Určitě víte že péče o 2 měsíční miminko je někdy náročná a že se někdy těšíme na spaní jako na smilování hlavně když nám miminko moc přes den nespí a do toho když miminko trápí už pár dnů kolika a přes den skoro pořád brečí je to někdy náročný. Zvládáte každý dej i tak fungovat uvařit uklidit?
A řekne Vám manžel někdy třeba dnes máš den jen pro sebe já se o vše postarám? Můj manžel pracuje ve státní sféře má 12ky ale někdy jde jen 2× v týdnu do práce někdy i častěji má denní i noční. A i když je doma jsme v jednom kole. Mrzí mě ale že někdy neřekne sám od sebe ať si jdu klidně celý den odpočívat nebo něco když mi nebylo opravdu dobře tak jsem mu řekla jestli by se o mimčo postaral a já že se půjdu chvíli prospat. A tak jsem mu i řekla že mě mrzí že to sám od sebe někdy neřekne a místo toho mi řekl a kdy si odpočinu já přitom kolikrát jsem ho nechala déle spát.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11997
16.11.21 17:29

No tak mu to řekni, že jsi KO a potřebuješ si taky trochu odpočinout. Ale celý den se válet když máš malý miminko to je trochu scifi, na to dlouho zapomeň. Měla jsem teď covid, 2 maly děti ještě jsem těhotná a mohla jsem si lehnout tak na hodinu denně když jsme se vystřídali s manželem, jinak sem lezla skoro po čtyřech, ale prostě mas dite tak musíš fungovat.

Příspěvek upraven 16.11.21 v 17:53

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3746
16.11.21 17:33

No tak s 2 měsíčním miminem se fakt nedá celý den odpočívat :lol: :lol: :lol:
Manžel mi pomáhal hodně a pomáhá mi pořád. Něco dělá automaticky a o něco si řeknu sama. Nevidím v tom problém :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7370
16.11.21 17:36
@Anonymní píše:
Ahoj maminky. Určitě víte že péče o 2 měsíční miminko je někdy náročná a že se někdy těšíme na spaní jako na smilování hlavně když nám miminko moc přes den nespí a do toho když miminko trápí už pár dnů kolika a přes den skoro pořád brečí je to někdy náročný. Zvládáte každý dej i tak fungovat uvařit uklidit?
A řekne Vám manžel někdy třeba dnes máš den jen pro sebe já se o vše postarám? Můj manžel pracuje ve státní sféře má 12ky ale někdy jde jen 2× v týdnu do práce někdy i častěji má denní i noční. A i když je doma jsme v jednom kole. Mrzí mě ale že někdy neřekne sám od sebe ať si jdu klidně celý den odpočívat nebo něco když mi nebylo opravdu dobře tak jsem mu řekla jestli by se o mimčo postaral a já že se půjdu chvíli prospat. A tak jsem mu i řekla že mě mrzí že to sám od sebe někdy neřekne a místo toho mi řekl a kdy si odpočinu já přitom kolikrát jsem ho nechala déle spát.

Musíš si říct. Málokterý chlap je tak empaticky, že na to přijde sám. Je to jiný živočišný druh.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1068
16.11.21 17:40

Ne, když byla u nás zvláštní situace, kdy manžel nepracoval, vzal mimino občas mezi kojením v kočárku na procházku. Jindy třeba koupal nebo uspaval. A uklizel (to dělá pořád). Ale celej den dceru neměl nikdy, to až babička tak v roce. Totéž u druhé dcery, akorát teď normálně chodí do práce, 40h týdne, takže na mně je tak 90% péče. Výjimečně si zkusí vzít starší o víkendu ráno do obýváku, ať dospim, ale jeste to nikdy neklaplo. Aby si vzal mimino na celý den, to bych po něm chtěla možná tak v případě mé nemoci, jinak ne.
Vařím výhradně já, manžel to nemá rád. Ale když se mi nechce nebo nestíhám, umi dát do trouby mrazenou pizzu.

Příspěvek upraven 16.11.21 v 17:43

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26309
16.11.21 17:41

Muj muž jo, když ma volno, tak automaticky uvaří (jeho to na rozdíl ode mě baví), něco poklidi, obstará děti. Teda ne že by dělal všechno, ale když sem ko, tak to vidí a kolikrát me posle si lehnout a že to zvladne :mrgreen: o víkendu se třeba střídáme, že jeden si prispim já a druhý on.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.21 17:54

My to máme někdy tak že třeba já krmím a uspávám malou a on třeba vaří to ho totiž opravdu baví ale co nemá rád je úklid jakože třeba vytře povysává ale nemá to rád. Občas by mi i stačilo jít spát na 2 nebo na 3 hodinky když jsem mu řekla že bych si třeba někdy lehla odpoledne řekl jo klidně ale nepočítej s tím že budu vše stíhat budu se jen věnovat malé protože přes den většinou nespí.. Takže mě zajímalo jak to máte u vás.

• Citovat
  • Nahlásit
3507
16.11.21 17:59

Pokud po něm něco chceš, tak mu to musíš říct. On to sám od sebe nevyvěští 🤷🏻‍♀️ Jinak teda máme 8 letou a brzy 1,5 letého a i když sem už někdy fakt KO, tak mi nějak nenapadlo, že bych celej den spala a chlap skákal doma 8o Když už, tak si lehněte s mimčem společně a domluvte se, že by muž třebas něco ten den uvařil. Ale je to o komunikaci mezi váma, my mu to tady nevysvětlíme :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.21 18:19

@shadowbabe Jasně to musíme my dva nicméně lehnete si někdy třeba na 2 hod a on se o děti postará sám?

• Citovat
  • Nahlásit
1187
16.11.21 18:31
@Anonymní píše:
My to máme někdy tak že třeba já krmím a uspávám malou a on třeba vaří to ho totiž opravdu baví ale co nemá rád je úklid jakože třeba vytře povysává ale nemá to rád. Občas by mi i stačilo jít spát na 2 nebo na 3 hodinky když jsem mu řekla že bych si třeba někdy lehla odpoledne řekl jo klidně ale nepočítej s tím že budu vše stíhat budu se jen věnovat malé protože přes den většinou nespí.. Takže mě zajímalo jak to máte u vás.

A co bys po něm chtěla? Aby při hlídání ještě vytřel a uklidil kuchyň? Buď ráda, že tě nechá vyspat. Jaký „mrzí mě“…tak mu to nepodávej jako výčitku, řekni, že to prostě potřebuješ.
Ale zase se na mě nezlob, není potřeba každý den nebo ob den vytírat nebo utírat prach, či co si vlastně představuješ. S miminkem jsem všechno stíhala, ale teď se 3 dětma mám v kuchyni klidně bordel a ani se nejdu prospat, prostě dělám, co se mi chce. Uklidím, až budu chtít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6132
16.11.21 18:37

Někdy si vyloženě řeknu, někdy padne výtka, někdy sám od sebe vezme děti. Nemůžu si stěžovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
254
16.11.21 18:42

Chlap uprace aj navari, zvladne sa postarat o obe deti, ked je treba. Sam od seba mi povie, chod si oddychnut, ale to skor vynimocne. Neocakavam od neho telepatiu a pokial nieco potrebujem, otvorim pusu a narovinu mu to poviem.

Ale rozhodne nezastane deti aj domacnost sam, este cely den. To je opravdu scifi a rozhodne nic take od neho neocakavam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
839
16.11.21 19:09

Upřímně, nevidím jako reálné, aby si pracující chlap vzal takhle malý mimino na cely den na starost i s domácností …

Jasně, jestli si potrbeujes odpočinout, tak se domluvte, až bude mít volno třeba na dvě hodky dopo a dve odpo. Nečekala bych, ze to nabídne sám, proste bych su rekla :D
Ale na nějaký delší intervaly nebo cely den hlidani bych fakt pockala až bude dítě větší.
Ale spis bych ho, v rámci možnosti, posilala ven s kočárem, vozit muže ta dlouho dokud bude miminko spát a ty budeš mít klid doma. Případně začít zapojovat do péče, at pak ví co a jak a muže pak treba časem sám koupat apod. Přece jen mate dítě pár týdnů, pro oba je to nova situace.

Vyuzij toho ze mas jedno dítě (předpokládám), kterýmu můžeš přizpůsobit chod dne i domácnosti. Novorozenec ti bordel doma neudělá, uklid omez na minimum, popripade se o nej a o vaření podělte s manželem. Věnuj se miminku a jeho potřebám, bez si odpočinout když ti přes den usne :)
Ono s prvním dítětem to člověk vidí často náročnější než to je …

Ale samozřejmě pokud mas pocit, ze je toho na tebe moc, o tu pomoc si manželovi řekni!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.21 19:27

Mimčo máme 5 měsíční a k tomu dva školáky. Manžel, kromě práce a nakupování, nám ještě staví dům, takže je fyzicky unavený kolikrát hodně, takže mu opravdu neřeknu, aby se celý den staral o mimčo, že já budu spát. :lol: Ani by to nešlo, jednak kojím a druhak celý den byl doma naposledy, když byl teď nemocný a to jsem ho nechala samozřejmě odpočívat. Takže ne, když nepočítám to, že mě někdy nechá ráno 20 min přispat a postará se, než jede odvézt starší děti do školy. Ne, že by nechtěl miminko pohlídat a nechat mě vyspinkat do růžova, ale prostě těch povinností je víc a já sama musím uznat, že si já spíš přes den po 20 min dáchnu u kojení, než že by on podřimoval v práci nebo na stavbě. A pokud už se utrhne a přes den hlídá, je to většinou proto, že potřebuju zařídit se staršími dětmi lékaře, třídní schůzky nebo nákupy oblečení. A v tom případě po něm nechci, aby u toho ještě vyšůroval. 8)

• Citovat
  • Nahlásit
3507
16.11.21 20:21
@Anonymní píše:
@shadowbabe Jasně to musíme my dva nicméně lehnete si někdy třeba na 2 hod a on se o děti postará sám?

Když mi bylo zle, tak se postaral. Ale moc toho času doma není, hodně pracuje 🤷🏻‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat