Řeknete svým dětem, že jsou z darovaných spermií/vajíček/embrya?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
10.10.21 13:08

Řeknete svým dětem, že jsou z darovaných spermií/vajíček/embrya?

Ahoj,

při čtení pár diskuzí mě napadlo, jestli jednoho dne reknete svým dětem, ze jste využili dárcovství vajíčka/spermie/embrya?

Rikam si i jak bych reagovala já, teď už dávno dospělá ženská. Asi by se mi hlavou honilo, kdo je můj biologicky rodic/mama/táta a ze bych je chtěla znát a nejde to. Je to přeci jen něco jiného než adopce, kde beru jako zcela samozřejmé to dětem říci.

Díky za názory :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
35514
10.10.21 13:27
@Anonymní píše:
Ahoj,

při čtení pár diskuzí mě napadlo, jestli jednoho dne reknete svým dětem, ze jste využili dárcovství vajíčka/spermie/embrya?

Rikam si i jak bych reagovala já, teď už dávno dospělá ženská. Asi by se mi hlavou honilo, kdo je můj biologicky rodic/mama/táta a ze bych je chtěla znát a nejde to. Je to přeci jen něco jiného než adopce, kde beru jako zcela samozřejmé to dětem říci.

Díky za názory :srdce:

Já bych to asi neřekla, ale je fakt, že já bych do darovaného vajíčka nešla :think:
Spíš bych se bála, že to dítě zjistí, Už teď takové ty případy jsou. jestli technologie ještě pokročí, tak si budou kupovat testy DNA třeba v lékárně.

A kdo si myslí, že je to blbost, tak ještě když já jsme byla malá, tak by nikoho nenapadlo, ja snadno půjde dnes zjistit, že je ženská těhotná, že má člověk bakteriální infekci atd. :nevim: Všechno z lékárny.

Existují různé databíáze jako my myheritage.cz, kde pak bude dítě z darovaného vajíčka hledat bio rodinu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8055
10.10.21 13:32

8o Ne neřekla. Protože bych byla nerada kdyby moje dítě přemýšlelo jako ty… Pro mě je máma ta, ve které to dítě roste, a která ho porodí… Není to jako adopce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.10.21 13:34

@Bábrdl já bych do toho také nikdy nešla, nedává mi to smysl, pokud ne vlastní, pak adopce. Darovane embryo nechápu už vůbec - snad jen touhu “byt těhotná” a mít miminko od narození. Ale to je můj názor.

Jen mě prave zajímalo, jestli nad tím ty páry uvažují a co udělají. Souhlasím s tebou, ze za 10-20 let muže byt zcela běžný zjistit, zda jsem mých rodičů.

• Citovat
  • Nahlásit
2071
10.10.21 13:36

Ja bych treba mela osobne vnitrni problem i s tim, kdybych se dozvedela, ze jsem ze zkumavky. Tohle je jeste o level vys. Asi bych to rekla, ma pravo vedet i kvuli moznym nemocem atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.10.21 13:37
@mackA159 píše:
8o Ne neřekla. Protože bych byla nerada kdyby moje dítě přemýšlelo jako ty… Pro mě je máma ta, ve které to dítě roste, a která ho porodí… Není to jako adopce.

A jak přemýšlím? 8o
Samozřejmě jsou mama a tata ti, co mě vychovali. A nemám snad nárok vědět, že biologicky mám třeba jiného tátu? Nebo oba rodiče?

Spis mi přijde zvláštní to nerict. Přeci nemáš právo tohle zatajit. Nepřijde mi to až tak bezvýznamná informace. Většina dětí řekne ok a jede se dál. Ale vědět to snad mohou.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.10.21 13:38
@kalie píše:
Ja bych treba mela osobne vnitrni problem i s tim, kdybych se dozvedela, ze jsem ze zkumavky. Tohle je jeste o level vys. Asi bych to rekla, ma pravo vedet i kvuli moznym nemocem atd.

Přesně tak, cítím to stejně.

• Citovat
  • Nahlásit
8055
10.10.21 13:38
@Bábrdl píše:
Já bych to asi neřekla, ale je fakt, že já bych do darovaného vajíčka nešla :think:
Spíš bych se bála, že to dítě zjistí, Už teď takové ty případy jsou. jestli technologie ještě pokročí, tak si budou kupovat testy DNA třeba v lékárně.

A kdo si myslí, že je to blbost, tak ještě když já jsme byla malá, tak by nikoho nenapadlo, ja snadno půjde dnes zjistit, že je ženská těhotná, že má člověk bakteriální infekci atd. :nevim: Všechno z lékárny.

Existují různé databíáze jako my myheritage.cz, kde pak bude dítě z darovaného vajíčka hledat bio rodinu :nevim:

Jenže stím dítětem už si utvaris vztah i během těhotenství… To mimino je na tebe napojené už od prapočátku. Nejsi pro toho novorozence cizí. Kdežto když si adoptujes, a dejme tomu že se ti podaří získat miminko, tak si pro něj cizí bytost.. hledáš si k němu cestu, učíš se ho mít ráda. Nevím jestli děti máš, ale je obrovský rozdíl když máš v ruce vlastní dítě, a cizí. Teda aspoň pro mě… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.10.21 13:39

Ano řekla
Tak, jak jsem mu řekla ještě jako predskolakovi, že je z umělého oplodnění, samo, že vzhledem k jeho věku upraveně, tak bych mu to řekla stejně, jen s tím, že maminky vajíčko nebo tatova spermie prostě nebyla v pořádku a proto jsme si to v nemocnici s panem doktorem domluvili takhle
A časem by určitě bylo víc otázek, po pravdě bych na ně odpovídala

• Citovat
  • Nahlásit
5112
10.10.21 13:41

Řeknu. Oni to ostatně poznají sami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35514
10.10.21 13:42

To já všechno chápu. Ale geneticky je to prostě dítě někoho jiného.
Dítě mám.

Příspěvek upraven 10.10.21 v 13:59

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8055
10.10.21 13:46
@Anonymní píše:
A jak přemýšlím? 8o
Samozřejmě jsou mama a tata ti, co mě vychovali. A nemám snad nárok vědět, že biologicky mám třeba jiného tátu? Nebo oba rodiče?Spis mi přijde zvláštní to nerict. Přeci nemáš právo tohle zatajit. Nepřijde mi to až tak bezvýznamná informace. Většina dětí řekne ok a jede se dál. Ale vědět to snad mohou.

Jak přemýšlíš? Že bys chtěla znát mámu a (nebo) tátu. To je právě ono. Očividně nebereš jako „pravou“ mámu tu která tě porodila…,ale cizí bytost. Kdyby šlo
o zdravotní stav dítěte, tak je samozrejme na místě to říct a netajit.. Nicméně stále si stojím za názorem že bych to nerekla, kdyby nebyl důvod. Nevím, já bych nechtěla znát nějakou ženskou co šla darovat vajicko. Pro mě je to jako jít darovat krev. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
753
10.10.21 13:47

Já jsem už několikrát uvažovala nad tím jak bych se chovala/přemýšlela pokud by mi rodiče řekli že jsem adoptovaná/“darovaná”/ze zkumavky atd…

Rozhodně bych nezačala uvažovat a přemýšlet nebo nedej Bože hledat své “biologické” rodiče. Mě v dětství nic nechybělo, nechybí ani teď, jinými slovy z mého pohledu - nikde bych se neměla lépe. Rodiče jsou ti kteří mě vychovali, podporovali celý život. Ne někdo kdo se mě v případě adopce vzdal ať už jakéhokoliv důvodu nebo kdo daroval svůj biologický materiál (neodsuzuji). Prostě by to se mnou nehlo - maximámě bych chtěla vědět jak se to stalo, resp. jaký měli moji rodiče problém že nemohli mít děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8055
10.10.21 13:47
@Bábrdl píše:
To já všechno chápu. Ale geneticky je to prostě dítě někoho jiného.
Dítě mám.

To mělo být anonymni, prekliklo se mi to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.10.21 13:51
@mackA159 píše:
Jak přemýšlíš? Že bys chtěla znát mámu a (nebo) tátu. To je právě ono. Očividně nebereš jako „pravou“ mámu tu která tě porodila…,ale cizí bytost. Kdyby šlo
o zdravotní stav dítěte, tak je samozrejme na místě to říct a netajit.. Nicméně stále si stojím za názorem že bych to nerekla, kdyby nebyl důvod. Nevím, já bych nechtěla znát nějakou ženskou co šla darovat vajicko. Pro mě je to jako jít darovat krev. :nevim:

No to je jen slovickareni, rikam ze bych chtěla vědět, že biologicky nejsem jejich. Nebo jen z části. A najít toho kdo biologicky je tvůj “rodic” asi nejde když je to anonymní. Ani bych se o to nepokousela, jen mi nepřijde fér tohle tajit.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat