Řekni doma "pxxo". Jak byste reagovali?

366
22.5.16 23:05

Řekni doma "pxxo". Jak byste reagovali?

Ahoj všem. Dneska při koupání syn 3,8 let najednou povídá „píxo“…málem mi vypadla žehlička z ruky…toto ode mě nikdy neslyšel, povídám, kde jsi to slyšel?…syn, že mu dnes na zahradě ten velký kluk řekl, aby to řekl doma.(před bytovkou je zahrada).
Máme sousedy na patře, mají 3 děti, kluky cca 10 a 13 let a holčičku a ten nejstarší naváděl syna, aby toto řekl doma. Jako dobrý, je mi jasný, že tomu kluk neuteče, neřešim když přijde ze školky, že Adámek mu pošeptal slovo „prdel“ a že se tomu smáli…prostě v klidu vysvětlím, že to je sportsý slovo a že se to neřiká…a že to Adámek taky určitě už řikat nebude atd. Ale toto byl kluk, co má rozum a navádí 4 letýho prcka, aby to řekl doma. Syn ani neví, co to je. Navíc je to kluk ze stejnýho patra, dveře maj proti nám, takže se to může zase zopakovat, kdo ví jaký další slovo by přišlo. Tak nevím, jak byste reagovaly? Oslovily byste rodiče toho kluka, kluka samotného nebo mávli rukou? díky za názory:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

441
22.5.16 23:09

Poprvé bych šla vyčinit nejdřív tomu klukovi a pokud by to nepomohlo tak pak přímo za rodiči

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3007
22.5.16 23:09

Řekla bych synovi, ze se to neříká a že doma tak mluvit nebude. Podle me to dramatizujete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12851
22.5.16 23:13

Já bych si promluvila spíš se synem, že by neměl dělat/říkat něco jen proto, že mu to řekl kamarád/spolužák/soused.

Rozmluva se sousedy, nevím, můžeš zkusit, ale moc bych si od toho neslibovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
366
22.5.16 23:15
@ProfZav píše: Řekla bych synovi, ze se to neříká a že doma tak mluvit nebude. Podle me to dramatizujete.

No mě spíš vadí, že to má od souseda, se kterým je na zahradě několikrát do týdne. (chodí tam více dětí z bytovky), takže moc nechci, aby nosil domu slova typu čxxxk, kxxxa apod. To je na 4letého myslím vysoký kalibr. Kdyby to slyšel náhodně od někoho na hřišti, koho už pak neuvidím, tak ok. Taky jsem neřešila, že syn pochytil „ty vole“ od starších když hráli fotbal, ale tohle bylo vyloženě navádění…řekni doma pxxo…vám by se líbilo a nechalo klidnou, kdyby vám tato slova někdo úmyslně hustil do dítěte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49313
22.5.16 23:17

Svému synovi vysvětlí, že je to skarede slovo, které se nerika a pubertacka až potkas, tak mu důrazně vysvětlí, že tvůj syn nepktrebuje, takový naučný slovnik vybraných slov znat.
Jestli mu to prochází ať se tak baví doma se svojí mamkou.
Víc bych to pro tento případ neresila.
Pokud by se to opakovalo znovu bych si to s pubertakem sama vysvětlila, případně spíš chlap, oni mají důraznější hlas a po třetí už bych to řešila s rodiči.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
424

Vysvětlím malému a nazdar… dcera dnes zase vystřelila prostředníček. Vysvětlím, upozorním, nedělám z toho vědu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
366
@majdalenka20 píše:
Vysvětlím malému a nazdar… dcera dnes zase vystřelila prostředníček. Vysvětlím, upozorním, nedělám z toho vědu :nevim:

no, taky pěkný :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3031
22.5.16 23:19

Neřešila bych to s klukem, spíš bych mluvila se synem. Kluk to řekl záměrně a pokud ho sprdneš, tak ti bude dělat naschvály a naučí syna další. Děcko neochráníš tím, že mu budeš čistit cestu, ale spíš ho naučit, jak po té cestě jít. Setká se s tím ještě mockrát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16985
22.5.16 23:26
@jenika1 píše:
Neřešila bych to s klukem, spíš bych mluvila se synem. Kluk to řekl záměrně a pokud ho sprdneš, tak ti bude dělat naschvály a naučí syna další. Děcko neochráníš tím, že mu budeš čistit cestu, ale spíš ho naučit, jak po té cestě jít. Setká se s tím ještě mockrát.
:palec: :potlesk:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
366
22.5.16 23:27

Moc hezky napsano jeninka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6790
22.5.16 23:38
@jenika1 píše:

Jo jo, souhlasím :palec:
@softee Chápu, že tě to rozrušilo :? Ani bych se nenamáhala vysvětlovat synovi, že to je sprosté slovo - až vás bude chtít naštvat, tak ho začne používat nebo ho bude šířit ve školce. Spíš bych řekla, že nemusí dělat každou blbost, co mu ostatní nařídí. A až toho puberťáka potkáš, možná by nebylo špatné ironicky poděkovat za rozšíření slovníku. Z „vyšilující ženské“ mají ti výlupci největší radost :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
22.5.16 23:42

Ja si myslim, ze trinactilety pubertak se proste „bavi“ a zalezi, jestli ho umis odhadnout. pokud je to normalni kluk, co akorat mel stupidni napad, tak kdyz na nej vyjedes, tak se lekne a zklidni. pokud je to arogantni fracek, tak se za rohem zacnem smat a jeste bych mela obavy, aby malemu nevynadal, ze ho doma nabonzoval :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10862
23.5.16 00:10

Mladé u takových slov říkám, že je používají jen velmi hloupí lidé. Možná bych to řekla i tomu pubošovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2973
23.5.16 00:23
@softee píše:
Ahoj všem. Dneska při koupání syn 3,8 let najednou povídá „píxo“…málem mi vypadla žehlička z ruky…toto ode mě nikdy neslyšel, povídám, kde jsi to slyšel?…syn, že mu dnes na zahradě ten velký kluk řekl, aby to řekl doma.(před bytovkou je zahrada).
Máme sousedy na patře, mají 3 děti, kluky cca 10 a 13 let a holčičku a ten nejstarší naváděl syna, aby toto řekl doma. Jako dobrý, je mi jasný, že tomu kluk neuteče, neřešim když přijde ze školky, že Adámek mu pošeptal slovo „prdel“ a že se tomu smáli…prostě v klidu vysvětlím, že to je sportsý slovo a že se to neřiká…a že to Adámek taky určitě už řikat nebude atd. Ale toto byl kluk, co má rozum a navádí 4 letýho prcka, aby to řekl doma. Syn ani neví, co to je. Navíc je to kluk ze stejnýho patra, dveře maj proti nám, takže se to může zase zopakovat, kdo ví jaký další slovo by přišlo. Tak nevím, jak byste reagovaly? Oslovily byste rodiče toho kluka, kluka samotného nebo mávli rukou? díky za názory:-)

Meho syna (22m) zase rodina svagrove chteji naucit slovo „vole“ - chaapu pubertalni deti 17 a 13, ale aby jejich matka, pri mem upozornění, ze toto neee, zvedala vyznamne oboci jako ze „o co jde“…tak to me bere das… :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama