Reklama

Rekonstrukce bytu v Praze - vážně základ za milion?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

deMerteuil
Stálice 90 příspěvků 11.10.18 13:33
Rekonstrukce bytu v Praze- vážně základ za milion??

Zajímal by mě váš názor. Chystáme se s partnerem rekonstruovat nově koupený byt (na hypotéku). Zatím žijeme v nájmu. Byt, který kupujeme je cca 70m2 v menším paneláku a je potřeba vymalovat, udělat podlahy. zárubně, dveře, vyměnit umakartové jádro, odstranit menší příčku mezi obývákem a kuchyní a udělat novou kuchyň. Uvažovali jsme i o tom, že uděláme komoru v předsíni.

Každopádně nabídka od architektonické a realizační firmy je 1,2 milionu (bez kuchyně a komory). Když jsme byli na konzultaci, bylo nám řečeno, že ani s nejlevnějším vybavením se nedostaneme pod 900 tisíc.

Vím, že firma jsou dobrá, moje sestra s nimi rekonstruuje a vše jde podle plánu, ale na to fakt asi nemáme peníze…

Za kolik jste rekonstruovali vy? Co je normální cena? Jak byste to řešili? :think:

Díky moc za každý nápad! :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.18 13:40

Moje příbuzná opravovala patro, takže vlastně byt, v rodinném domě - šlo o všechno nové (podlahy, kuchyn, koupelny…) s tím, že i dělali jinak zdi. Vyšlo je to na cca 1.8 milionu. Tvoje sestra už rekonstrukci ukončila a je opravdu happy? Pokud je pořád ještě v procesu, počkala bych. Vyhodila jsem v půlce projektu stavební firmu, která vypadala zcela bezproblémově. Ale v půlce se začaly objevovat závady jako že křivě postavili příčky nebo že použili tak tenké potrubí, že by nám netekla voda. Jinak moje zkušenost po dlouhé a bolestivé rekonstrukci, na které se vystřídaly 3 firmy: firma tě vždy bude okrádat a to hlavně na materiálu. Pokud máte čas i peníze, najměte si stavební dozor a řeště tu rekonstrukci tak, že si seženete jednotlivé profese zvlášt (elektrikář, instalatér, dělníky…). A ať si vybereš kohokoliv, dbej na to, abys je podle smlouvy mohla kdykoliv vyhodit. Jsou lidé, co přesně na tomhle shořeli.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.18 13:42

Před pěti lety srovnatelně velký byt - taktéž menší panelák v Praze. Zárubně jsme teda jen sbrousili a natřeli původní, dveře jsme nakonec vzali velmi levné. Stěny se nejen malovaly, ale i dělaly komplet nové štuky, dále komplet předělána elektrika a další instalace. V polovině bytu měněna okna, vyzděno nové jádro a dvě příčky, komplet koupelna. Podlahy zcela všude - chodba a koupelna dlažba, dětský pokoj koberec, zbytek vinyl. Cena bez kuchyně, zato včetně několika velkých skříní na míru od truhláře a pár kousků základního nábytku (dětský pokoj komplet) cca 500 000.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.18 13:43

Byt 65m. Bylo treba udelat FAKT uplne vsechno, vytrhat lino, udelat koupelnu, posouvala se dokonce jedna stena, vymalovat, udelat nove elektricke rozvody, nove podlahy, kachlicky, atd atd atd. Muj rozpocet byl 500k. Pak se k tomu pridala kuchyn inkluzive eletrospetrebice plus pracka za 90k.

Cili, prestavba plus kuchyn me stalo dejme tomu 600k. Nabytek do obyvaku a loznice nepotitam. To jsem dokupovala postupne podle financnich moznosti.

Premek_Orac
Závislačka 4260 příspěvků 11.10.18 13:48

@deMerteuil Tak úplně nejlevnější to nebude, dá se to s věcma z OBI apod. většinou stáhnout k 300 tis. Ale rozumná rekonstrukce uvedeného v takhle velkém bytě fakt začíná někde 600-700 tis. Zkus nacenit nějakou mimopražskou firmu. Výhodou je i dělat rekonstrukci v zimě, kdy jsou stavební firmy méně vytížení. NApř. z Ústí jsou v Praze za hoďku.

Ronniszka
Stálice 56 příspěvků 11.10.18 13:50

Ahoj, mám byt 1+1, 40 me2. Já jsem rekonstruovala podlahy - plovoucí, voděodolná, částečně tlumící zvuky, čtvery dveře, včetně vstupních do bytu. Malovalo se. Na zakázku dvě vestavěné šatní skříně, koupelnové skříňky, část skříněk kuchyňské linky. Bez změny dispozic. Vše od jedné firmy, vizualizace přibližná. Vše za 140 tisíc v roce 2016. Jádro jsem nechávala dělat v roce 2010 za 200 tisíc. Chápu, že se ceny vyvíjí. Uvádím svou zkušenost pro představu.

Tichošlápek
Extra třída :D 10023 příspěvků 11.10.18 13:54

Naši dávali vlastně za stejne práce co vy 750k + kuchyň zvlášť za 100k. Byt o 10m větší

Adina_13
Stálice 87 příspěvků 11.10.18 13:54

Také právě rekonstruujeme v Praze, ale dům. Bohužel většinou je u těchto firem nejdražší samotná práce a koordinace jednotlivých úkonů, která jde za nimi. Vyřešili jsme to tak, že máme partu šikovných chlapů, kteří dělají sami na sebe a koordinujeme si všechny úkony sami spolu s nimi tzn my si sami zajedeme například vybrat obklady, objednáme, dolmuvíme závoz a pánové následně pracují. Na okna, zateplení, podlahy atd sme měli subdodávky jednotlivých firem, vždy jsem poptala cca 3 firmy a vybrala nejlepší nabídku (třeba i podlah se ceny lišily cca o 25% neskutečné). Ano, stojí to spoustu času a nervů, ale ušetří to peníze ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.18 13:58

@deMerteuil od architekta je to naprosto normální cena. Podstatně levnější to budete mít, pokud si uděláte návrh sami a domluvíte se s řemeslníky. Dost pomůže, když si třeba umakart odstraníte a odvezete sami, vymalovat taky můžete sami a nebudete používat top materiály. U mě rekonstrukce koupelny + mini chodby vč. elektroinstalace (odstranění umakartu, vyzdění příčky a šachty) cca 58tis (za práci a spojovací materiál pro řemeslníky), vybavení jako vana, baterie atd. ty jsem použila starší. Pro ně to byla práce na cca 3dny. Za týden bylo vše komplet hotovo (vysušeno atd.) mohla jsem se stěhovat.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.18 14:05

@deMerteuil My jsme rekonstruovali byt (10km za Prahou) před 3 lety, 70 m2. KOmplet všechno šlo pryč a včetně kuchyně jsme platitili milion a to se šetřilo, co se dalo (například v kuchyni nemám ty brzdičky v dvířkách poliček). Milion mi tedy nepřijde tak šílený, pokud opravdu děláte všechno. Já jsem na peníze a faktury hrozná detailistka (holt paní účetní ;))) a vyžádala jsem si přesný rozpis, co si to fakturují - spoustu peněz byla i doprava a podobně. NEní to jen práce a materiál. Hodně se samozřejmě dá ušetřit tím, že si to koupíš a dovezeš sama, ale to zas někdy nechtějí řemeslníci namontovat se zárukou (stalo se mým rodičům s bateriemi do koupelny - instalatér řekl, že to, co oni dovezou, namontuje, ale bez záruky, nebo pokud chtějí záruku, tak ať berou to, co koupí a doveze on).

Říká se, že to můžeš mít dobře, levně, nebo rychle, a vyber si dvě z toho ;) JE sestra spokojená i po dokončení rekonstrukce, nebo ještě jen pracují? Pokud je to kvalitní firma a můžou si vybírat mezi zakázkami, asi zdražili práci. Nedivila bych se, ve stavebnictví je nedostatek lidí a věřím, že i těm stávajícím se přidává na platu.
Pokud chceš něco levnějšího, dej zakázku jiné firmě, ale myslete taky na to, že zatímco budete hledat levnější firmu, můžete ty větší část ušetřených peněz dát za nájem a nemusíte mít jistotu, že ta jiná vybraná firma bude taky dobrá, jako ta první a dražší.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.18 14:12

Rekonstrukce bytu 80 metru pred 4 lety. Bourani pricky, nesledne zdeni nove, koupelna, zachod, dlazba do chodby, komplet elektrina, castecne predelavani plynu, vody. Vyriznuti kovovych zarubni a nove drevene. 700 tisic. Obvolavala jsem firmy a hledala kde se dalo. Bohuzel truhlar, ktery byl na doporuceni, se nepovedl a totalne, pardon za vyraz, zprasil dvere. Na novou kuchyn stale cekam. :oops: Pocitam tak 200-300 za kuchyn.

deMerteuil
Stálice 90 příspěvků 11.10.18 14:13

Díky moc za zkušenosti! Vypadá to, že by se to teda asi dalo stáhnout :)

@Adina13 Jak jsi sháněla jednotlivé firmy? normálně na netu?

Jinak práce architekta na tom nacenění není ta nejdražší položka… To bychom i dali, jsou prý totiž spolehliví a tak… Ale když si vezmu, že za tolik peněz jsem mohla mít větší byt na lepším místě, připadám si trochu zvláštně… :nevim:

Ceblma
Stálice 72 příspěvků 11.10.18 14:14

Dva roky zpet jsme koupili byt. Kompletne ho vybourali , postavili nove zdi, nove podlahy, rozvody vody + elektriky, udelali novou koupelnu, kuchyn, dvere s oblozky + vchodove, koupili komplet novy nabytek - vcetne veskerych spotrebicu. Byt je o velikosti 70m2. Vyslo to na necelých 700 tisic - a to jsme usetrili teoreticky za praci , jelikoz mame kamarady zedniky a elektrikare.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.18 14:14

Jeste jsem zapomnela brouseni parket a osetreni olejo-voskem.

deMerteuil
Stálice 90 příspěvků 11.10.18 14:19

Co se firmy týče. Já už od nich viděla větší zásahy a dopadly dobře a odsýpalo to. Sestra má malé děti a taky jim to odsýpá, po třech týdnech skoro finišují, teď čekají na truhláře, kterého si zařídili zvlášť. My budeme moci s rekonstrukcí začít tak v půlce listopadu, takže máme ještě čas to promýšlet…

Myslím, že nechci dělat uplně uplně všechno. Vybavení si můžu pořídit klidně postupně kromě kuchyně a jádra. Jen jsem doufala, že se taková rekonstrukce vleze do nějakých 600… Ale třeba jsem naivní :think: :D

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Dojímáte se, že Meghan vzdala hold lady Dianě? Dojímáte se úplně zbytečně

Od té doby, co Kensingtonský palác oficiálně potvrdil těhotenství vévodkyně... číst dále >

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >