Rekonstrukce koupelny a WC - kolik to bude stát?

Anonymní
22.5.12 23:10

Rekonstrukce koupelny a WC - kolik to bude stát?

Pěkný večer. Předem se omlouvám za anonym, nechci, aby mě dohledal někdo z rodiny.
Bydlím v klasickém panelákovém bytě, ve středních Čechách. Koupelna a WC jsou zvlášt, klasická paneláková velikost. Ráda bych si je nechala zrekonstruovat - tzn.asi i vyzdít, aby to nějak vypadalo. Zajímá mě, kolik asi peněz mám počítat na takovou rekonstrukci. Stačí mi částka jen zhruba, nemám absolutně přehled o těhle věcech.
Moc děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4691
22.5.12 23:14

Ahoj, nás vyšla koupelna na cca 65 tisíc, ale obkládat jí manžel, tekže to bylo bez placení práce. Koupelnu máme o velikosti 3×1.5 metru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2616
22.5.12 23:16

To se takhle nedá říct- cenu ovlivňuje spoustu faktorů- vymyslíš si koupelnu ty nebo nějaké studio (architekt, bytový designér…), ceny obkladů, vany, sprcháče, umyvadla, baterií apod se taky výrazně liší. Taky hodně záleží, jestli si to necháš udělat firmou nebo svépomocí…

Jádro je zděné? Pokud ano, cena se tím velmi velmi výrazně snižuje, než když je jádro umakartové a v plánu je zdít…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
627
22.5.12 23:22

segra si ted delala koupelnu a wc (v praze), taky v panelaku a cele ji to vyslo na 188,000 kc :poblion: 8o :poblion: ale delala ji to nejaka luxusni firma se vsim vsudy - rohova vana atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48977
22.5.12 23:24

No, záleží, kdo to bude dělat, jestli firma, nějaký zedník soukromník nebo manžel. Ceny dlaždic a vybavení koupelen se taky dost liší. Zkus si napsat seznam, co všechno tam budete chtít a k tomu přibližné ceny. Pak bych poslala poptávku pár zedníkům, at mi zašlou přibližnou kalkulaci prací.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3234
22.5.12 23:27

my jsme měli umakartové jádro, takže zbourat, udělat zděné, s tím i nové rozvody elektřina, voda, obklady, koupelnový nábytek s umyvedlem, vana. Většinu nám udělal manželův známý,takže mnohem levněji než firma, i tak to vyšlo za práci+materiál kolem 60tisíc asi. Kamarád si dělá rekonstrukci teď, s firmou, bude ho to stát 110tis. Ale je fakt, že to mají hotové za 14 dní. My jsme se s tím drbali přes 2 měsíce :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2391
22.5.12 23:28

My dělali koupelnu vloni. Dělala nám ji firma, platili jsme 155tis (a to jsme brali spíš to levnější).
v ceně bylo zdění, odpady, elektrika, obklady, sanitární technika, omítky v kuchyni a chodbě, zazdění dveří, zarovnání nerovností (bývalý majitel měl ve dveřích oblouky).
Ale my teda koupelnu radikálně zvětšili a místo kuchyně máme kuchyňský kout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.5.12 23:31

Tady zakladatelka.
Holky, díky moc za informace. Koupelka i WC je momentálně umakart, takže počítám s dražší variantou.
Michi13 i ostatní, kdo jste tím prošel - jak dlouho to tak trvá než to firma komplet všechno předělá. Týdny, měsíce?

• Citovat
  • Nahlásit
627
22.5.12 23:38
@Anonymní píše:
Tady zakladatelka.
Holky, díky moc za informace. Koupelka i WC je momentálně umakart, takže počítám s dražší variantou.
Michi13 i ostatní, kdo jste tím prošel - jak dlouho to tak trvá než to firma komplet všechno předělá. Týdny, měsíce?

jak rikam segra mela super firmu za 14 dni to mela cele hotove 8o za ty prachy aby ne :lol: podotykam ze ji to taky cele probouravali wc a koupelnu spojili a tim zvetsili a tak muzu se ji zeotat i na firmu a nejake podrobnejsi info pokud chces. musim rict e to td maji opravdu dokonale ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.5.12 23:50

Michi, jestli tě můžu poprosit, tak firma by mě celkem zajímala. Kdyžtak se prosím ségry poptej. Moc děkuju.

A jen tak mimochodem, když už jsem u té rekonstrukce - kolik mám počítat za výmenu klasických panelákových vnitřních dveří, nevíte (myslím tím pokojové). Nevím, co se vyplatí, jestli koupit uplně nové nebo je jen nechat nějak přelepit?

• Citovat
  • Nahlásit
4691
22.5.12 23:58

Ptala jsem se manžela - dělá obklady - tak pokud to bude se zděním, mělo by to být něco okolo těch 100 tisíc, ale opravdu hodně záleží jaké budou obklady a vybavení. Jinak co se týče dveří, také je chceme předělávat a od truhláře i s futrama cca 10 tisíc dveře vnitřní, vchodový jsou samozřejmě dražší

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.5.12 00:01

Irinko, moc děkuju za info. Alespoň už mám trošku přehled. Díky moc, holky všem. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Ema N.
23.5.12 08:26

Ahoj, muj partner je instalater, takze jestli chces cca cenu instaterskych praci (bez osobni prohlidky by to bylo jenom opravdu VELMI zhruba), tak napis soukromou… potrebovala bych rozmery koupelny, co tam vsechno budete chtit apod. ;) Da se to velmi zhruba odhadnout… ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.5.12 08:31

Doporučuji nenechat dělat koupelnu přes firmu, doporučuji najít šikovného zedníka. Můj manžel je zedník, koupelny dělá i s vyzdíváním a vším, a časově je to tak týden. Ale nedělá časovku, ale udělá cenový návrh a většinou do týdne je koupelna hotová.
Když jsme nechávali dělat koupelnu ještě s bývalým, vyšla na 70000,– bez zdění, zděná už byla. Když to nynější manžel slyšel, tak se hodně divil, on by ji v lepší kvalitě udělal za polovinu.

Jinak doporučuji jen si nakoupit obklady, dlažbu, sanitu do Polska, mají tam super ceny a výrobci jsou stejní jako v ČR, jen je to tak o polovinu levnější

• Citovat
  • Nahlásit
2391
23.5.12 08:40

Záleží,jaké dveře chceš. My vybourali staré (u nás v paneláku šíleně široké) futra,vyměnili za menší (vč. montáže 1ks vyšel na 800) a dveře jsme kupovali v Avexu v akci za 1300kč s sklem, 1000 plné.
Nyní chceme dát do chodby posuvné, ty vyjdou cca na 4tis (přes známého, firma je dělá za 8tis)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat