Rekonstrukce koupelny v nájmu

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kacenka205
Povídálka 19 příspěvků 10.05.19 08:44
Rekonstrukce koupelny v nájmu

Ahoj, s přítelem bydlíme už rok v jednom starším podnájmu. 1plus 1. Že začátku nám na bytě nic moc nevadilo, ale pak se nám otevřely oči. Umakartova kuchyně se dala alespoň pretapetovat. Dali jsme tam se svolením majitelky aspoň nové kachlicky.
Teď nás ještě trápí koupelna. Představte si takovou tu 100 let starou okachlickovanou vanu, kterou prostě nevycistite. I když oba ještě studujeme, máme vedlejší prijmy a napadla nás rekonstrukce koupelny. Vše vyměnit. Dát tam sprchac. Je podle vás blbe, říct majitelce, že ji tam uděláme novou koupelnu, ale chceme odpustit 2 nájmy? Ona je dost akuratni, typická důchodkyně. Asi nám to stejně nepovolí. Kuchyň se jí líbí takoba6, jaká je. Na minulé návštěvě si pochvalovala u tu hroznou koupelnu, jak je po těch desetiletích ještě funkci. Ale kdyby s tím souhlasila, tak asi jedině písemné, že? Minule nás div nevystehovala, když přišel nájem o den později.
Nebo se na to vykašlat a jít do něčeho jiného?

Reakce:
Zoe1
Zasloužilá kecalka 759 příspěvků 10.05.19 08:46

Já bych do cizího neinvestovala, to bych si za ty prachy radši našla jinej byt s hezčí koupelnou.

Kriss Tina
Extra třída :D 10168 příspěvků 10.05.19 08:49

Jeatli je to důchodkyně, tak je dost pravděpodobné, že bude finančně zavysla na příjmu z toho pronájmu, takže bych moc nedoufala, že mi odpustí 2 nájmy kuli mému rozmaru :nevim: sice by měla v bytě který pronajímá lepší koupelnu, ale pro ni by to mohlo znamenat existenční krizi.

jopo
Ukecaná baba ;) 1597 příspěvků 10.05.19 08:52

Jako taky pronajimame a rozhodně bych si nájemcem nenechala takové úpravy dělat. Pokud vám vadí vybavení radim přestěhovat. Jako 100let starou koupelnu bych také nechtěla.

Makryk
Povídálka 18 příspěvků 10.05.19 08:55

Přesně tak, poohlédněte se jinde. Můžete se jí zkusit zeptat, s tím, že byste zvýšili hodnotu jejího majetku, výměnou za snížení nájmu (ne úplná nula byť na méně měsíců) na třeba rok adekvátní výši investice, ale spíš bych očekávala odmítnutí a rovnou hledejte jinde. Rozumím, taky bych z toho kvetla. Mám podobnou zkušenost za sebou. Držím pěsti a přeji pevné nervy :kytka:
Edit: překlepy

ugluk
Hvězda diskuse 46292 příspěvků 10.05.19 08:59

Pokud bych já sama naznala, že koupelna v mém bytě potřebuje nutnou rekonstrukci, tak za dva nájmy bych ji nájemníky moc ráda nechala zrekonstruovat :lol: Ale bylo by zcela na mě, co se tam předělá a jak, vč. barvy kachliček. A pokud by tam byla vana, na výměnu za sprcháč bych nepřistoupila. Pokud by mi stávajíci kouoelna přišla použitelná, nepovolila bych nic, ani kdyby ji za dva nájmy chtěli obložit zlatem.
Z pohledu nájeníka - hledala bych jinde. Ale byt v lepším stavu asi bude adekvátně dražší.

Ba412
Zasloužilá kecalka 535 příspěvků 10.05.19 09:01

Urcite bych do ciziho neinvestovala. A bacha udrzba sprchace je horsi nez vany. Sama jsem vyzkousela, ve dverich s kolecky se drzi vodni kamen a za 10 let je sprchac na vyhozeni. Kdyz sprchac, tak komplet vyzdeny s odtokovym zlabem v podlaze a misto sklenenych dveri pratelny zaves.

Peta02
Kecalka 438 příspěvků 10.05.19 09:11

Pronajimame byt a nájemníkům bych rekonstrukci takového rozsahu nedovolila. Jako za zeptani samozřejmě nic nedáš. Taťka takhle rekonstrukci bytu nájemníkům dovolil, ale ta pani v tom byte bydlela 20let a bylo jasne ze tam dožije.

Peta02
Kecalka 438 příspěvků 10.05.19 09:12

Jinak ještě mě napadá, na kolik myslíš ze vyjde taková rekonstrukce koupelny? Dva najmy to totiž určite nebudou.

Makryk
Povídálka 18 příspěvků 10.05.19 09:19
@Peta02 píše:
Jinak ještě mě napadá, na kolik myslíš ze vyjde taková rekonstrukce koupelny? Dva najmy to totiž určite nebudou.

Přesně tak, obzvlášť pokud plánujete tak velký zásah, jako je výměna vany za sprcháč, překachličkování apod. I malou koupelnu bych odhadovala na cca 150 000 minimálně, protože jako majitelka bych teda trvala na tom, že to bude dělat firma, co se za to zaručí, žádná svepomoc…

Lalelale
Závislačka 4486 příspěvků 10.05.19 09:43

@kacenka205 je to velká hloupost z vaší strany, investovat do ciziho majetku. Buď ať to opraví majitel za svoje, nebo bych šla jinam.

josslyn.n
Kecalka 229 příspěvků 2 inzeráty 10.05.19 09:54

A co to vyřešit tapetami do koupelny? Nestálo by to tolik, ale výsledek vypadá vážně super. Měly jsme to s mamkou ve starém bytě, kde tehdy žila 25 let a už to chtělo změnu. Překvapivě to nedělalo žádnou neplechu i přesto, že v koupelně bývá vlhko.

Jsou samolepicí, voděodolné.

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2303 příspěvků 10.05.19 13:22

Je to kardinalni blbost. Jestli vas ten byt stve, hledejte si radsi jiny, s lepsi koupelnou… My jsme taky bydleli v najmu, kde byla hnusna koupelna. Chvíli to trvalo, nez se domácí nechal přesvědčit, ale nakonec tam udelal aspon novy sprchovy kout. Na jeho naklady samozrejme. To by me ani nenapadlo to delat v najmu za sve.

AnnaNuvoletta07
Zasloužilá kecalka 578 příspěvků 10.05.19 13:33

Když vám odpustí ty nájmy tak ještě dejme tomu. Pokud se teda rekonstrukce vejde do hodnoty těch nájmů. Ale investovat do toho s tím, že vám do pár měsíců může říct, ať vypadnete že chce byt pro potomky nebo vnoučátka.. do toho bych nešla. Najděte si lepší byt. V téhle době už je většina zrekonstruovaná. A důchodkyně se na to stejně vykvákne. Pokud není nějaká businessmanka, tak nepochopí, že jí to zvedne hodnotu bytu nebo jí to nebude za ty starosti stát. Prďte na to. ;)

Váš příspěvek
Reklama