Rekonstrukce koupelny - zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kostikova
Povídálka 17 příspěvků 26.10.18 20:52
Rekonstrukce koupelny- zkušenosti

Ahoj a hezký páteční večer všem :mavam:

Koupili jsme si dům určený k rekonstrukci, a tak si k vám jdu pro radu. :* :think:

Vím že se to už řešilo víckrát ale diskuze jsou poměrně staré a já bych byla ráda za aktuální informace.

Kdo z vás v poslední době rekonstruoval koupelnu? potrřebujeme pro banku sestavit rozpočet a nějak nevím co za částku tam psát :oops: :roll: 8o

Koupelna je 3,6×2,1 m = 7,56 m2
Wc je 1,2×1,1 m = 1,32 m2

Vím že cena od vás nebude nikdy přesná, jen vás prosím o zkušenosti abych si z toho mohla nějakou průměrnou cenu odhadnout :srdce:

Pokud jste na tolik milé a dočetli to až sem, poprosila bych vás aby jste mi taky napsali u koho jste si nechávali dělat koupelnu, jestli u některé větší firmy nebo malinké nebo svépomocí a jak jste s velkými firmami jako RAVAK, Koupelny Ptáček atd spokojení. :nevim:

Vaše názory mi hodně pomůžou děkuji :) :hug: :srdce: :dance:

Příspěvek upraven 26.10.18 v 23:08

Reakce:
Ukulina
Extra třída :D 14529 příspěvků 26.10.18 21:02

Rekonstruovali jsme už před lety, takže ceny nemá smysl uvádět. Ani už nevím. Ale najali jsme si místní řemeslníky. Byli levnější než firmy, které živí ansámbl úředníků, firemní prostory a auta.

kostikova
Povídálka 17 příspěvků 26.10.18 21:35
@Ukulina píše:
Rekonstruovali jsme už před lety, takže ceny nemá smysl uvádět. Ani už nevím. Ale najali jsme si místní řemeslníky. Byli levnější než firmy, které živí ansámbl úředníků, firemní prostory a auta.

Děkuju za odpověď. Nevzpomeneš si náhodou jak to bylo s materiálem? jestli jste si vynírali kachličky a tyhle věci sami v obchodech a pak se s nimi poradili o počtu, nebo vam jen nějakých pár nabídli oni 8o :mavam:

Taače
Kecalka 444 příspěvků 26.10.18 21:46

Dělali jsme rozpočet pro banku začátkem roku. Neuváděli jsme jednotlivé místnosti, ale vždy kategorie jako obklady a dlažby, sanita, vodovodní a odpadní potrubí,…takže s cenou za jednu koupelnu bych kecala :think: . Koupelny budou dvě (11 a 8 m2) a 3× wc. Jelikož děláme svépomocí, tak je ta cena o hoodně nižší, myslím, že do 120 tisíc sakum prdum se hodláme vlézt, je to včetně 10% rezervy. Pokud máte řemeslníky mezi přáteli nebo v rodině, určitě jděte taky do svépomoci. S firmou máš hned desetitisíce navrch a banky to nerady vidí.. :palec:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.18 22:17

Ahoj, dělali jsme koupelnu a wc před necelým rokem. Vodaři za nové trubky, usazení vany a wc (včetně závěsné toalety) 15.000,–. Ostatní sanitu, obklady a dlažbu jsme kupovali sami v Siku - spokojenost, dokonce mi vzali zpátky nějaký panel k vaně, který se nám nakonec nelíbil… a kolik si za to řekl zedník už nevím, protože dělal další věci v bytě… ty ceny budou u každého úplně jiné, cenové rozmezí u obkladů i sanity je obrovské, takže se podívejte, co se Vám kde líbí a počítejte :-)

Russet
Extra třída :D 12151 příspěvků 26.10.18 22:25
@kostikova píše:
Ahoj a hezký páteční večer všem :mavam:

Koupili jsme si dům určený k rekonstrukci, a tak si k vám jdu pro radu. :* :think:

Vím že se to už řešilo víckrát ale diskuze jsou poměrně staré a já bych byla ráda za aktuální informace.

Kdo z vás v poslední době rekonstruoval koupelnu? potrřebujeme pro banku sestavit rozpočet a nějak nevím co za částku tam psát :oops: :roll: 8o

Koupelna je 3,6×21 m = 7,56 m2
Wc je 1,2×1,1 m = 1,32 m2

Vím že cena od vás nebude nikdy přesná, jen vás prosím o zkušenosti abych si z toho mohla nějakou průměrnou cenu odhadnout :srdce:

Pokud jste na tolik milé a dočetli to až sem, poprosila bych vás aby jste mi taky napsali u koho jste si nechávali dělat koupelnu, jestli u některé větší firmy nebo malinké nebo svépomocí a jak jste s velkými firmami jako RAVAK, Koupelny Ptáček atd spokojení. :nevim:

Vaše názory mi hodně pomůžou děkuji :) :hug: :srdce: :dance:

Předělávali jsme panelákové jádro. Vybrali si minifirmu, pan přijel, změřil, my mu řekli, jak to chceme. Jakou vanu, umyvadlo, kachle. On vše nakoupil, s kolegou to předělali.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.18 22:58

@kostikova Koupelnu jsme dodělali tento týden. Něco jsme dělali sami, ale obklady, dlažby, vyzdívání nám dělal zedník. Máme taky starší domek a vše tam bylo křivé, tak byla velká spotřeba materiálu. Koupelna je cca 4,5 na 3,5m a záchod 1,5 na 1,5 a cenově jsme se dostali cca 120tisíc.

AnastazieB
Echt Kelišová 8413 příspěvků 26.10.18 23:59

Koupelnu jsme dělali před třemi roky, komplet vybourání až na cihlu, novou elektřinu, vodu… Měli jsme malou firmu, byla jsem moc spokojená, všechno udělali pečlivě, všechno po sobě uklidili, bordel odvezli. Trvalo to dva týdny. Obklady, baterie, sanitu jsem vybírala a kupovala sama už dopředu, protože jsem nechtěla Siko atd. (resp. tam jsem si nevybrala). Řemeslníci kupovali jen jejich potřeby - trubky, maltu, lepidlo, spárovačku atd.

kostikova
Povídálka 17 příspěvků 27.10.18 15:48

díky za názory holky.. snad to nějak dopadne.. cea ta rekonstrukce mě děsí :zed: :zed: :zed: :zed:

kostikova
Povídálka 17 příspěvků 27.10.18 15:48

díky za názory holky.. snad to nějak dopadne.. cea ta rekonstrukce mě děsí :zed: :zed: :zed: :zed:

Ukulina
Extra třída :D 14529 příspěvků 27.10.18 17:53
@kostikova píše:
Děkuju za odpověď. Nevzpomeneš si náhodou jak to bylo s materiálem? jestli jste si vynírali kachličky a tyhle věci sami v obchodech a pak se s nimi poradili o počtu, nebo vam jen nějakých pár nabídli oni 8o :mavam:

My si v obchodě nechali udělat návrh, nakoupili tam.

Uživatel je onlinealisekR
Kelišová 5259 příspěvků 27.10.18 19:35

Dělali jsme předtím rokem, velikost podobná jak koupelna, tak cca záchod. Cena 150 materiál. Práci jsme dělali v rámci rodiny. Jen posuvné dveře dělala firma, dali nám to bez DPH. Máme je jen v koupelně, v záchodě klasické od stejné firmy. A to jsme spoustu mega drahých obkladů koupili v Siku za " pár kaček" např. z 2000 za metr, na 500kc/ metr. Pokud má na to člověk čas, tak má čas hledat kombinovat a pod. Já na to čas měla. Já bych ti v bance nasadila, ostatně lze k tomu podle mě prilipnojt paragony i z materiálu na něco jiného. Lepší je mít dost peněz, než nedostatek. My tedy platili ze své kapsy, ale kamarádka mi říkala, abych ji schovala paragony, měli překlenovak na rekonstrukcí podkroví.

Muminek2019
Povídálka 44 příspěvků 27.10.18 23:32

My delali koupelnu loni, vice méně vse sami. Ve starsim baracku, odpady,nova voda,elektrika, bourali a staveli se 2 pricky. Obklady, vana,zachod ze sika. Cena cca 100

Na celym baráku je vzdy nehdrazsi koupelna a kuchyn :palec:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >