Rekonstrukce kuchyně - úprava elektřiny a vody

Anonymní
10.5.20 15:13

Rekonstrukce kuchyně - úprava elektřiny a vody

Ahoj, objednala jsem novou kuchyň, teď už jen čekám na dodání, tj. bude to za dva měsíce. Jediné co mě trápí, že se bude muset předělávat elektřina. V panelákovém bytě udělat nové zásuvky cca na 4 místech, kde vůbec nejsou - původní kuchyň má zásuvku jednu jedinou. A k tomu rozvod na dvě světla. Množství spotřebičů ale zůstává, dodnes nechápu, jaktože mi všechno fungovalo, když je to napojené tak nějak všelijak. Také bude potřeba odpojit a zrušit plynový vařič a cca o 60 metrů posunout dřez, tj. posunout rozvody vody a odpadu. Trubky jsou vedeny po stěně. Nevím jak je to náročné.. Všechno to bude dělat jeden a ten stejný člověk, kterého mi může zprostředkovat kuchyňské studio. Ale vůbec netuším, kolik toto může stát? S jakou částkou mám počítat? Čekám, až se mi ten elektrikář ozve a domluvíme se, ale ráda bych měla aspoň hrubou představu, fakt nechci slyšet že to bude třeba dalších 50 tisíc :( Máte zkušenosti? Víte o tom něco?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4190
10.5.20 15:25

No s timto vsim by melo studio pocitat. Trubky venku budou problem pri montovani kuchyne. Pokud ji mate nadoraz, tak tam nesmi byt supliky, vysuvy apod. Voda je tedy taky tazena venkem jo? S plynem chcete delat co? To taky musi delat odbornik. Jako klidne se na tech 50tis muzete se vsemi upravami dostat. Tohle jste mela mit vyreseny jako prvni a az podle toho objednavat a planovat kuchyn :/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59265
10.5.20 15:30
@Anonymní píše:
Ahoj, objednala jsem novou kuchyň, teď už jen čekám na dodání, tj. bude to za dva měsíce. Jediné co mě trápí, že se bude muset předělávat elektřina. V panelákovém bytě udělat nové zásuvky cca na 4 místech, kde vůbec nejsou - původní kuchyň má zásuvku jednu jedinou. A k tomu rozvod na dvě světla. Množství spotřebičů ale zůstává, dodnes nechápu, jaktože mi všechno fungovalo, když je to napojené tak nějak všelijak. Také bude potřeba odpojit a zrušit plynový vařič a cca o 60 metrů posunout dřez, tj. posunout rozvody vody a odpadu. Trubky jsou vedeny po stěně. Nevím jak je to náročné.. Všechno to bude dělat jeden a ten stejný člověk, kterého mi může zprostředkovat kuchyňské studio. Ale vůbec netuším, kolik toto může stát? S jakou částkou mám počítat? Čekám, až se mi ten elektrikář ozve a domluvíme se, ale ráda bych měla aspoň hrubou představu, fakt nechci slyšet že to bude třeba dalších 50 tisíc :( Máte zkušenosti? Víte o tom něco?

Ty nemáš rozpočet? To přeci musí být součástí toho plánu.. My teď jedeme celý dům, elektřinu a vodu měli 2 kluci v místnosti za půl dne.. Elektrika Bla otázka cca hodiny.. Ale měli předem nachystané drážky, vodar pro změnu. Navrtane díry ve zdech atd.. Ale mám to dělají kámoši.. A i ti nám dopředu dali kalkulaci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.5.20 15:33

@Cenarius samozřejmě studio o tom ví a kuchyn bude odsazená od stěny kvůli trubkám. Plyn chci zrušit úplně. Samozřejmě to nemůžu řešit teď, dokud potřebuji ještě dva měsíce používat stávající kuchyň. Jen mi bylo řečeno, že mi můžou zprostředkovat řemeslníky, nebo si můžu pozvat své vlastní, protože se to dělá před každou výměnou kuchyně. A počítala jsem s tím, jen mi nikdo není schopný odhadnout částku, kolik to může stát. Proto se ptám, kdo s tím má už zkušenosti, kolik za toto platil

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
10.5.20 15:34

@martina.se já nejdřív sháním elektrikáře. Kuchyňská studia toto přímo nedělají…

• Nahlásit
  • Citovat
59265
10.5.20 15:38
@Anonymní píše:
@martina.se já nejdřív sháním elektrikáře. Kuchyňská studia toto přímo nedělají…

Tak to hodně štěstí :think: někoho na rychlo najít je mazec, kor teď.. Tohle se nedá odhadnout.. Tedy cena.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4190
10.5.20 15:39
@Anonymní píše:
@Cenarius samozřejmě studio o tom ví a kuchyn bude odsazená od stěny kvůli trubkám. Plyn chci zrušit úplně. Samozřejmě to nemůžu řešit teď, dokud potřebuji ještě dva měsíce používat stávající kuchyň. Jen mi bylo řečeno, že mi můžou zprostředkovat řemeslníky, nebo si můžu pozvat své vlastní, protože se to dělá před každou výměnou kuchyně. A počítala jsem s tím, jen mi nikdo není schopný odhadnout částku, kolik to může stát. Proto se ptám, kdo s tím má už zkušenosti, kolik za toto platil

No tady vam cenu nikdo nerekne :D to musi ten remeslnik co vam to bude delat. A jestli si myslite, ze jsou jich zastupy a vsichni maji cas na termin vasi kuchyne. Tak to ani omylem. Tedka je uz je shanejte, aby meli cas za dva mesice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4190
10.5.20 15:41
@Anonymní píše:

Shanejte vsechny a hned ted. Hlavne toho plynare.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.5.20 16:05

Já bych si to po zkušenostech nechala udělat od kuchyňského studia. A dobře tady všichni radí řešit to s předstihem. Já jsem měla zamluveného řemslníka půl roku před instalací kuchyně a vyprdl se na to. Musela jsem rychle shánět dalšího a pak dalšího. Pokud člověk nemá známe, kteří mu to udělají. :think: Tak je lepší si to nechat udělat od kuchyňského studia, za ty nervy to nestojí. Možná si připlatíte, ale budete mít klid. Kvůli takové malé zakázce se nikdo nepřetrhne.

:kytka: :kytka: :kytka:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28239
10.5.20 16:10

Tipla bych, že to klidně tu padesátku sežere.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1887
10.5.20 16:14

Doporučuji nechat to celé dělat jeden subjekt (v tomhle případě asi to studio). Už jsem zažila to přehazování odpovědnosti mezi dodavateli, když se něco podělá :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4190
10.5.20 16:19

Jo a pocitejte s tim, ze ti profi remeslnici. (Tim myslim fakt ty borce co umi vsechno a umi to dobre, maji certifikaty, drahy naradi k tomu atd., hlavne plynari) tak si umi rict i 500,– na hodinu.

Druha vec je. Ze tohle jsou maly zakazky a ty nechcou brat. Nikdo se vam tam nepohrne, aby zabil den praci za 1000,–

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8472
10.5.20 16:23

Jako, že vám mají za dva měsíce dělat kuchyň a ty teď ještě sháníš některé řemeslníky. To jsi teda hezký střelec.
Ti lidé musí mít zakázky na mnohem delší dobu dopředu-pokud za něco stojí.
Hele já nevím, nejsem řemeslník, ale pdole toho, co tady jmenuješ, s etaky může stát, že 50 tisíc bude málo.
Desítku a víc stojí třeba jen bourání něčeho stávajícího. Při těchto věcech je lepší si najmout jednu firmu, ono to sice zaplatíš, ale platíš i za koordinaci. Jsou věci, které nemusí navazovat, ale něco je potřeba udělat vcelku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8472
10.5.20 16:26
@Cenarius píše:
Jo a pocitejte s tim, ze ti profi remeslnici. (Tim myslim fakt ty borce co umi vsechno a umi to dobre, maji certifikaty, drahy naradi k tomu atd., hlavne plynari) tak si umi rict i 500,– na hodinu.Druha vec je. Ze tohle jsou maly zakazky a ty nechcou brat. Nikdo se vam tam nepohrne, aby zabil den praci za 1000,–

Je to tak, my měli maličkost, ale s problematickým provedením, rok jsme tam někoho dostávali a v podstatě jsme čekali, než se toho nakupí víc s tím, že se něco udělalo provizorně. A 9000 za práci na 4 hodiny s materiálem asi za 2000.
Ale byli jsme za to sakra rádi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama