Rekonstrukce půdy v bytovém domě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Danielllaa
Nováček 5 příspěvků 01.03.18 15:35
Rekonstrukce půdy v bytovém domě

Dobrý den, podělí se semnou někdo o zkušenosti prosím? S přítelem bych chtěla rekonstruovat půdu v bytovém domě. Nemám to tedy přesně změřené, ale mělo by to být tak okolo těch 100 metrů čtverečních. půda je holá, je tam vyvedené topení, voda i elektřina, to by se jen muselo rozvést po bytě, nemám ověřené jestli jsou původní trámy dobré, nebo jestli se budou muset vyměnit, počítám s tím, že se bude muset udělat i střecha(valbová), zateplení, sádroš. Podlahy by měly být v pořádku, ale také to nemám ověřené. Co se týče střechy, chtěla bych z jedné strany okna a taky nějaký balkónek, což znamená že by se hýbalo i s kontrukcí střechy(trámů). Máte někdo prosím představu o tom kolik by to asi tak mohlo stát? Většinu věcí by dělala firma. Zateplení, elektriku a sádrokartony by jsme si mohli udělat sami. :) budu vděčná za každou reakci a předem Vám moc děkuji ;) :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 01.03.18 15:46

Kamarád z půdy v činžáku dělal dvě bytové jednotky, dohromady něco přes 150 metrů čtverečních, stálo to dva miliony. Nová střecha, okna, trámy, rozvody, podlahy, příčky, ale i vybavení jako kuchyně, koupelny atd.

Ivan PPZ
Kelišová 5697 příspěvků 01.03.18 15:50

@Danielllaa Jestli bude váš záměr postaven na odpovědích z e-mimi, tak :think:
Od toho jsou projektanti. Placení. Trochu rozdíl, jestli Praha, nebo třeba Neratovice. Trochu rozdíl, jestli vám SVJ vůbec něco povolí. A jestli třeba nebudete muset zaplatit výtah. Jestli vám vůbec někdo povolí změnit střechu (okna, zvednutí)…

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 01.03.18 15:54
@Ivan PPZ píše:
@Danielllaa Jestli bude váš záměr postaven na odpovědích z e-mimi, tak :think:
Od toho jsou projektanti. Placení. Trochu rozdíl, jestli Praha, nebo třeba Neratovice. Trochu rozdíl, jestli vám SVJ vůbec něco povolí. A jestli třeba nebudete muset zaplatit výtah. Jestli vám vůbec někdo povolí změnit střechu (okna, zvednutí)…

Třeba balkonek, to pravé ten známý řešil, nebylo povoleno kvůli změně leteckého pohledu ;) Ona to taková bžunda, jak se zdá není… Ale záleží na konkrétním stavebním úřadě, někde ti dovolí cokoli…

Ivan PPZ
Kelišová 5697 příspěvků 01.03.18 16:02

Co to je letecký pohled? To jako- když to Google/ Seznam už vyfotil do Maps a není tam balkónek, tak tam už nikdy být nemůže?

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 01.03.18 16:04
@Ivan PPZ píše:
Co to je letecký pohled? To jako- když to Google/ Seznam už vyfotil do Maps a není tam balkónek, tak tam už nikdy být nemůže?

Fakt nejde o Google mapy :roll: :roll: Bože :mrgreen: kam ten svět spěje.

Ivan PPZ
Kelišová 5697 příspěvků 01.03.18 16:13

Tak platí první věta. Co to je letecký pohled? Teda pokud jde o postaveni balkónku…

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 01.03.18 16:15
@Ivan PPZ píše:
Tak platí první věta. Co to je letecký pohled? Teda pokud jde o postaveni balkónku…

Nebylo povoleno změnit vzhled centra města z ptačí perspektivy. Myslím, že je to celkem jasné. Stejně jako to, že někde prostě musíš mít červenou střechu a můžeš se třeba stavět na hlavu, ale šedou tam nedáš. Zakladatelka si musí sama zjistit, jestli se tohoto domu může dotknout nějaké omezení.

Ivan PPZ
Kelišová 5697 příspěvků 01.03.18 16:20
No, znám problém, že není možno měnit vzhled při „uličním“ pohledu. Tedy střecha do ulice problém, střecha do dvora OK. Ale ptačí perspektiva… Ano, může být nařízen tvar, barva, materiál střechy. Stále mi ale termín - letecký pohled- přijde veselý.
@radkka píše:Stejně jako to, že někde prostě musíš mít červenou střechu a můžeš se třeba stavět na hlavu, ale šedou tam nedáš. Zakladatelka si musí sama zjistit…

No a k tomu je dobrý třeba ten projektant, architekt, ale ne diskuze na mimi. A to včetně cenových nákladů, nejen požadavků stavebního zákona a souvisejících…

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 01.03.18 16:24
@Ivan PPZ píše:
No, znám problém, že není možno měnit vzhled při „uličním“ pohledu. Tedy střecha do ulice problém, střecha do dvora OK. Ale ptačí perspektiva… Ano, může být nařízen tvar, barva, materiál střechy. Stále mi ale termín - letecký pohled- přijde veselý.

Jsi na emiminu, jestli sis nevšimla a můžu ti sdělit, že tenhle problém je vcelku častý, pracuji jako projektant v historickém městě a památkáři si tu přivlastňují kde jakou blbost, nepovolení teras a balkonů jsem zažila několikrát. Já si tu nepotřebuji honit ego, píšu tu holce, která se v oboru nepohybuje ;)

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 01.03.18 16:27
@Ivan PPZ píše:
No, znám problém, že není možno měnit vzhled při „uličním“ pohledu. Tedy střecha do ulice problém, střecha do dvora OK. Ale ptačí perspektiva… Ano, může být nařízen tvar, barva, materiál střechy. Stále mi ale termín - letecký pohled- přijde veselý.No a k tomu je dobrý třeba ten projektant, architekt, ale ne diskuze na mimi. A to včetně cenových nákladů, nejen požadavků stavebního zákona a souvisejících…

Samozřejmě, že se musí obrátit na projektanta. Chtěla pouze vědět, jaké má kdo zkušenosti, představ si to. Stejně jako se tu někdo zeptá, jak to obvykle probíhá po porodu císařem… Taky ho vyfakuješ, že se má zeptat ve své porodnici? Já ráda sdělím své zkušenosti a uklidním. Proto jsem na diskuzním fóru.

Danielllaa
Nováček 5 příspěvků 01.03.18 16:32

Děkuji za příspěvky. Samozřejmě, že vím, že budu potřebovat projektanta. A také vím, že to není lehké s tou střechou. Ze strany do ulice samozřejmě nic měnit nechci, to vím, že by bylo zamítnuto, ale směrem do dvora to sousedovi povolili, takže bych to také zkusila. Zatím jsem jen na začátku, že uvažuju o tom, že bych do toho šla. Prozatím jsem byla jen v bance, jestli by byly ochotní nám dát hypošku. Zatím mám nabídku na dva miliony. Spíše jsem si myslela, že mi poradíte kolik by to mohlo tak asi stát? Ještě než půjdu za projektantem a začnu to řešit více. Vím, že tohle není žádná legrace a vyžaduje to spoustu času, nervů a také peněz.

PS: Ještě jednou díky za komentáře raddka a Ivan PPZ :)) ;)

Danielllaa
Nováček 5 příspěvků 01.03.18 16:38

Jinak co se týče výtahu myslím si že do 4. patra být výtah nemusí. Tak doufám, že to platí. Dům má 3 patra a to 4. by byl náš byt.

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 01.03.18 16:40

@Danielllaa Je potřeba to vidět a mít bližší informace, takhle se cena odhadnout nedá :kytka:
Miluji podkrovní bydlení, ať vám to vyjde :srdce:
Projektant ti řekne vše, co teď potřebuješ vědět.

Danielllaa
Nováček 5 příspěvků 01.03.18 16:44

Děkuji radkka :) domluvím se tedy s projektantem. Taky doufám, že to klapne, chci se vejít do 2 milionů nejlépe do milionu a půl. Pokud by to bylo víc nemá to tak úplně cenu. Taky se mi strašně líbí podkrovní bydlení :srdce: děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejrozesmátější invalida měsíce Bohdalová: „Jak vidíte, jsem tu živá!“

Se zraněním na těle, zato se širokým úsměvem dorazila herečka Jiřina... číst dále >

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >