Rekonvalescence po laparoskopii

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Aki
1280
29.9.10 11:25

Rekonvalescence po laparoskopii

Za pár dní mě čeká laparoskopie (nedaří se nám druhé dítko, tak se na to chtějí kouknout). Mám doma tříleťáka, tak mám trochu strach, jak budu po návratu z nemocnice zvládat normální běh domácnosti. Za jak dlouho jste byly po operaci v pohodě? Musely jste odpočívat nebo měly bolesti? Podělte se o Vaše zkušenosti. Díky, Aki.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
IMI
2766
29.9.10 11:35

Ja mela laparo kvuli cyste. Tak tejden sem se necejtila ok, nic zasadniho, ale proste to nebylo ono. Asi 3 dny po sem teda mela bolesti v ramenou, prej to obcas bejva po tom plynu, kterym nafouknou bricho. Doktor me nechal doma 5 tejdnu, ale to byla dovolenka. Je fakt, ze sem jeste tenkrat nemela deti, takze z tohodle pohledu neposoudim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
111
29.9.10 11:43

Ahojky. Mě by zajímala stejná věc. Čeká mě laparka příští týden a taky se docela bojím, jak dlouho budu doma a jak mi bude. Mam docela fyzicky náročnou práci a tak si říkám, že si asi doma pobudu. Takže bych byla taky vďečná za kažkou radu a zkušenost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Uju
6757
29.9.10 11:45

Já měla laparoskopicky vytaženej žlučník který byl dost v zánětu, Ještě týden po operaci jsem byla v nemocnici,ale už za tři dny jsem byla schopná chodit normálně. A po propuštění z nemocnice jsem asi za dva dny z nudy oškrabala a vymalovala kuchyň-takže si myslím, že klasickou domácí práci zvládneš v poho. Hlavně ať Ti to dopadne dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5993
29.9.10 12:00

Ja byla taky na laparoskopii letos v únoru nebo tak nějak a šla jsem jeden den do nemocnice, pak druhý operace a třetí den domů (nic mi nenašli a nic nevytahovali), doma jestli jsem byla ještě den maximálně dva trochu mimo a pak normálně v pohodě. Neboj, je to fakt v pohodě. Jo a tlaky v ramenou jsem měla taky, ale dostala jsem na to něco od bolesti a za ty dva dny to přešlo. Myslím, že 3-lete prte zvládneš v pohodě. Přeji úspěch.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10478
29.9.10 12:15

Po první laparoskopii jsem šla přesně za týden do práce (byly jen odstraněny srůsty) a nic to nebyo, den možná dva břicho a ramena pobolívají ale není to nic strašného. Druhá už byla horší - odstranění prasklého vejcovodu kvůli mimoděložnímu těhotenství, krvácení do břišní dutiny to jsem byla doma ještě tak 3 týdny.

Držím palce ať jsi brzy v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.9.10 13:03

Já mám asi po 5 laparoskopiích,mám toho za sebou víc
A mě spíše vadilo zvracení po narkoze,po laparce jsem byla do týdne fit, spíše mě bolely ramena a to dost po plynu,ale každý to má jinak a každý to snáčí jinak

Ale laparoskopie je šetrná, je to chvilinka,a do týdne od operace budeš fit :wink:

• Citovat
  • Nahlásit
IMI
2766
29.9.10 13:05

Ja teda neblila, ale ramena byly strasny. Ve spitale sem byla - 1. den nastup, 2. operace, 3. den domu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Aki
1280
29.9.10 16:41

Děkuji za odpovědi, snad to dopadne dobře. Trochu se děsím toho, co by tam mohli najít. Už teď vím, že mám malé ložisko emdometriozy na pravém vaječníku.
Nika25 - já jdu v pondělí do nemocnice, operace v úterý. Jak to máš ty?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2909
29.9.10 19:21

Ahoj holky.
Dnes je to 8dní, co jsem po laparoskopii. Profukovali mi vejcovody a dělali drilling. Jsem úplně v pohodě. Lítám už po bytě a uklízím.Asi bych ti poradila, aby si první dny po operaci netahala moc dítko. Přeci jen to břicho napínáš a je to cítit. Ale do týdne jseš určitě fit. Tak to tedy bylo v mém případě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
111
29.9.10 22:32

Ahojky Aki, já mam v pátek příjem a všechna potřebná vyšetření a pak nastoupím v něděli. V pondělí mam jít na operaci, takže to bude od pátku docela hroznej víkend.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Aki
1280
30.9.10 08:30

Nika25 - tak to já mám klidný víkend, jen tady klukům nachystat pár věcí, když budou sami a připravit si tašku. Na odběry jsem byla včera, v nemocnici mi dali papír pro moji obvoďačku, kde bylo vypsané, jaké testy mi má nechat udělat. V pondělí to mám vzít přes ARO a pak rovnou na gyndu. Vůbec se mi tam nechce. Nemám nemocnice ráda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
111
30.9.10 11:10

Tak já na tebe budu myslet a hlavně pak dej vědět jak to všechno dopadlo. Ty už asi budeš z nemocnice doma a mě to bude teprve čekat. Tak hodně štěstí a budu držet palečky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Aki
1280
30.9.10 16:24

Díky Niko, napíšu. Tak zatím :mavam: . A.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Aki
1280
8.10.10 18:24

Tak jsem zpět z laparky. Nakonec si mě nechali v nemocnici 5 dní. A to jsem byla absolutně bez komplikací.
Po operaci jsem se cítila příšerně, nebyla jsem připravena na takovou bolest (a to jsem po císaři). Každou hodinou to ale bylo lepší a lepší a dneska se už cítím dobře. Největší lahůdka bylo vytahování redonu (drenu) z břicha. Fuj.
Odebrali mi jen endometriózní cystu, hrozilo i odebrání vaječníku a vejcovodu, pokud by byly cystou hodně poničené. Vejcovody mám zcela prostupné, takže super.
Když to shrnu - na operaci (jakoukoli) bych bez podstatného důvodu nešla, ale tahle laparka mi hodně pomohla. Odstranila bolestivou cystu, která mi mohla zničit vaječník a navíc zjistili, že to tam všechno vypadá v pořádku.

Držím Ti palce, aby Ti to taky dobře dopadlo a abys měla pooperační období klidnější než já. :palec: :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat