Rekreační pozemek pro výstavbu RD

2330
1.2.16 11:30

rekreační pozemek pro výstavbu RD

Ahoj holky, prosím o radu s přítelem vybíráme pozemek ke koupení a pro výstavbu RD.

Našla jsem pár pozemků které jsou třeba omezené rozlohou, ale to by nebyl problém máme vybraný maličký domeček. Spíš si nevím rady s tímto : u pozemku je napsáno slouží k výstavbě rekreačního objektu o velikosti **, velikost by vyhovovala, ale nebude to rekreační objekt, ale RD. Dá se to případně nějako změnit aby šel postavit RD? V okolí jsou běžně RD. Nevíte kolik to případně stojí nebo kde zjistím bližší informace?

Děkuji moc :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

151
1.2.16 11:33

Zajděte si na stavební úřad příslušné obce :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2330
1.2.16 11:34

No to je právě docela z ruky, každopádně děkuji zkusím to e-mailem :)Snad mi to vysvětlí :) @cheynee

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5983
1.2.16 12:02

Kouknout se do územního plánu obce, pokud je na webu, nebo- jestli budou ochotni to sdělit po telefonu.
Rekreační objekt pravděpodobně bude mít pouze číslo evidenční, nikoli popisné. A jsou tam další omezení- max. zastavěnou plochou, základy/ nezáklady, sklep/nesklep, podlaží…
Takže soudím, že tam nepůjde postavit klasický RD, resp. nedostane kolaudaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2330
1.2.16 12:15

@Ivan PPZ Děkuji moc za odpověd :) Tak já se podívám na net jestli to někde najdu, problém je že tohle je u většiny pozemků nebo je tam dokonce maximální výška objektu :nevim: takže pokud se nám nějaký pozemek zalíbí ideální je vždy si zajít na obecák co? :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17568
1.2.16 12:20

@Anikaa02 podej si na místní stavební úřad žádost o územně plánovací informaci (můžeš poslat poštou, jestli to máš z ruky), formulář najdeš na netu. Je to zdarma a je to ofiko dokument, oni ti tam napíšou, jaký druh stavby je povolený, jestli je možnost podsklepení a takové ty podobné věci. Taky je dobré si zjistit, jak je na tom pozemek se sítěmi - někdy se může zasíťování celkem prodražit a zvedne ti tak lákavou cenu pozemku.
Ten stavební úřad je taková první instance, kam se obrátit, já se tam dozvěděla i takové informace, jako že paní Nováková, co bydlí na rohu ulice, je taková slepice a bude dělat se vším problémy, ať se připravíme :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2330
1.2.16 12:21

@Etcetera78 :D :D :D děkuji moc za radu :) no máme se na co těšit :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tunrida
1.2.16 12:38

Zjistit z územního plánování. Pokud je pozemek v zastavitelném území, tak fajn, pokud ne, tak zavolat na místní úřad a informovat se na možnosti.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama