Rekvalifikace - dotaz ohledně podpory v nezaměstnanosti.

Anonymní
12.10.20 19:38

Rekvalifikace - dotaz ohledně podpory v nezaměstnanosti.

Dobrý den,
zajímalo by mě, když jsem vedena v evidenci uchazečů o zaměstnání a při tom jsem nastoupila na zvolenou rekvalifikaci, jestli mám nárok na nějakou podporu? Vím, že vzhledem k tomu, že je rekvalifikace zvolená, tak nemám nárok na podporu 60%. Zajímalo by mě ale, jestli přijdu i o těch 45%… Na úřadu jsem chvilku, tak snad nechcípnu hlady. :D Zatím mi nepřišlo nic ani za září. Myslíte, že mi to sebrali taky? Na rekvalifikaci jsem nastoupila teprve před týdnem. A chvilku trvalo, než mi to schválili.
Díky za názory! :-)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
228
12.10.20 19:52

Za rekvalifikaci náleží podpora, asi ještě neposlali. Já v roce 2017 taky měla rekvalifikaci, stopla se normální podpora, byla podpora na rekvalifikaci, pak jsem našla místo v oboru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3615
12.10.20 19:52

Za září může přijít podpora do konce října.
EDIT: podpora v nezaměstnanosti

Příspěvek upraven 12.10.20 v 19:56

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3615
12.10.20 19:53
@Jolka86 píše:
Za rekvalifikaci náleží podpora, asi ještě neposlali. Já v roce 2017 taky měla rekvalifikaci, stopla se normální podpora, byla podpora na rekvalifikaci, pak jsem našla místo v oboru.

Pozor, zakladatelka má zvolenou rekvalifikaci - tam nárok na podporu při rekvalifikaci nevzniká!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.10.20 19:57

No, ale já to chápu tak, že sice nevzniká nárok na podporu při rekvalifikaci, ale nikde nemůžu najít, jestli podpora při nezaměstnanosti stále trvá nebo ne… Tu by měl mít člověk, řádně odvádějící daně v posledních dvou letech, 5 měsíců, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3615
12.10.20 19:59

@Andrea Kecharová Ano, během absolvování zvolené rekvalifikace se může pobírat podpora v nezaměstnanosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
228
12.10.20 20:01
@renduli píše:
Pozor, zakladatelka má zvolenou rekvalifikaci - tam nárok na podporu při rekvalifikaci nevzniká!

Aha, tak to se omlouvám, já si vybrala co oni nabízeli. Na schůzce jsem se zeptala na možnost a dala mi na výběr. Tak jsem myslela, že to tak mají všichni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.10.20 20:02

Dobrá tedy, tak snad hlady neumřu. Už se těším do práce.. Tohle je hnus.. :-) Tak se tu mějte hezky a děkuji za alespoň trochu pozitivní zprávy.
Nashledanou. ♥

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.10.20 20:27

Podpora v nezaměstnanosti Ti bude vyplácena i během zvolené rekvalifikace.
Inko z ÚP

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama