Reklama

Rekvalifikační kurz a pracák aktuálně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.17 14:15
Rekvalifikační kurz a pracák aktuálně

Dobrý den, prosím anonymně. Jedná se o člena rodiny a citlivé téma. Zítra jde dotyčný na pracák. Má nárok na pět měsíců podpory. Zajímalo by nás, jaké jsou podmínky, když by si chtěl udělat rekvalifikační kurz? Máte prosím aktuální zkušenosti? Moc děkuji

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:
 
ireeenka
Ukecaná baba ;) 1767 příspěvků 08.01.17 14:27

Záleží jak u kterého kurzu. ÚP hledí na to, jestli se dotyčný má šanci v oboru uplatnit. Po mně chtěli podnikatelský plán.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.17 14:38
@ireeenka píše:
Záleží jak u kterého kurzu. ÚP hledí na to, jestli se dotyčný má šanci v oboru uplatnit. Po mně chtěli podnikatelský plán.

Dívali jsme se na ty kurzy. Trvají tak 2-3 měsíce. A než se najde vhodná práce, tak dotyčný by si chtěl udělat kurz. Prostě si vybrat něco, co je mimo jeho vzdělání a obor. Ale nevíme, jaké má pracák podmínky. Dřív tam byla podmínka, že dotyčný musel být rok nezaměstnaný. Což ale nikdo čekat nechce tak dlouho čekat. Prostě si hned po registraci udělat kurz a pak se uvidí, co dál.

 
Kelsey
Hvězda diskuse 44218 příspěvků 08.01.17 15:13

Kdysi behem rodicaku jsem se jich ptala jestli bych si mohla udelat rekvalifikaci. Rekli jo, prihlasit se jako uchazec o praci a ze kurz by mi zaplatili bez jizdneho. Ja si to pak rozmyslela a nedelala ho, pac jsem se nestihla na ten urad prihlasit, ze ten posledni rok rodicaku jsem si praci nasla.
No, ale jinak by me z Breclavi poslali na kurz do Brna.

 
Sačetka
Nováček 7 příspěvků 08.01.17 17:45

Ahoj, podmínkou je jen to, být evidován na ÚP. Pak si podá žádost o rekvalifikaci a čeká na schválení (to je na posouzení příslušného úřadu a člověka…) většinou ale schvalují prý. Když je rekvalifikace schválena, výhodou je i to, že po dobu co trvá, se vyplácí tzv. podpora při rekvalifikaci, takže o tu dobu se protáhne ta 5ti měsíční podpora :)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.17 19:20

Holky a ještě se zeptám. Když se bere podpora, tak lze si něco přivydělat na brigádách, nebo je to stále zatrhnuto?

 
ireeenka
Ukecaná baba ;) 1767 příspěvků 08.01.17 19:46

Já jsem si o tu rekvalifikaci zažádala skoro hned.
Pokud jde o brigádu, myslím, že to jde, je stanovená nějaká max částka.

 
Hořec
Závislačka 4961 příspěvků 08.01.17 19:50
@Anonymní píše:
Holky a ještě se zeptám. Když se bere podpora, tak lze si něco přivydělat na brigádách, nebo je to stále zatrhnuto?

Když pobíráš podporu v nezaměstnanosti tak si můžeš přivydělat. Jen vyplácení podpory se ti pozastaví a máš ten přivýdělek (max. polovina minimální mzdy, která je aktuálně 11000 Kč). Až s končíš s přivýdělkem dovyplatí ti zbývající část podpory.

Rekvalifikace jsou spíše zvolené a tam podpora při rekvalifikaci není. Schvalují je snad jen na příslib zaměstnání nebo když se zavážete, ze zahájíte do určité doby od ukončení rekvalifikace SVČ.

 
Sačetka
Nováček 7 příspěvků 08.01.17 20:22
@Hořec píše:
Když pobíráš podporu v nezaměstnanosti tak si můžeš přivydělat. Jen vyplácení podpory se ti pozastaví a máš ten přivýdělek (max. polovina minimální mzdy, která je aktuálně 11000 Kč). Až s končíš s přivýdělkem dovyplatí ti zbývající část podpory.Rekva­lifikace jsou spíše zvolené a tam podpora při rekvalifikaci není. Schvalují je snad jen na příslib zaměstnání nebo když se zavážete, ze zahájíte do určité doby od ukončení rekvalifikace SVČ.

Nevím teda, ale je já skončila rekvalifikaci v prosinci a podporu při rekvalifikaci jsem dostávala.. žádný příslib ani nic podobného jsem podepisovat nemusela.. ;)

 
Hořec
Závislačka 4961 příspěvků 08.01.17 21:39

@Sačetka, a nebyla to rekvalifikace od ÚP? ;)

 
Sačetka
Nováček 7 příspěvků 09.01.17 11:00

@Hořec, jo jo, byl to rekv.kurz od ÚP, ale na ten se přece tazatelka ptala…? Nebo jsem to špatně pochopila? :think:

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.17 11:39

Holky, vrátili jsme se právě z pracáku. Takže kurzy prý dávají těžko umístitelným, což není náš případ. Jestliže by tedy nakonec kurz vydali, chtějí příslib zaměstnavatele. Takže smůla.

 
Heinich
Závislačka 3163 příspěvků 09.01.17 14:24
výše podpory

Nevíte jaké je aktuální výše podpory?

 
Hořec
Závislačka 4961 příspěvků 09.01.17 14:53

@Heinich, výše podpory se odvíjí od výše mzdy a také je potřeba mít na podporu nárok (určitý čas odpracováno). První dva měsíce je podpora 65 %, další dva měsíce 50 % a poslední měsíc 45 %. Pokud je ukončen pracovní poměr bez vážných důvodů výpovědí ze strany zaměstnance nebo dohodou se zaměstnavatelem, tak je výše podpory 45 % celou dobu.
@Sačetka, ona právě neuvádí, zda přímo od ÚP. Jde o to, že ti pracák může zaplatit rekvalifikaci, kterou přímo neorganizuje on. Ale to pak chtějí příslib zaměstnání nebo zavázání, že se do určité doby zahájí SVČ. Přímo od pracáků moc rekvalifikací není (šetří se peníze).

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.05.17 14:13

Prosím anonymně, citlivé. Tak na pracáku vůbec rek. kurzy nedávají, protože se jim je nechce proplácet. Přitom všude plno keců, jak podporují vzdělávání :cert: :cert: Ze zdrav. důvodů jsem tam od ledna a brala jsem podporu. Žádala jsem o kurz okamžitě, který bych už mohla mít dávno hotový. Žádala jsem opět v březnu a dneska znovu. Od baby na pracáku jsem se opět dozvěděla, že kurzy prostě poskytují jenom těžkým případům. A když se chce někdo hnout z místa, nesedět doma jen tak, tak ho prostě neposlouchají. Studuji sociální školu, potřebovala jsem ten kurz, abych šla někam do práce a už jsem měla praxi v oboru. Na pracáku je to vůbec nezajímá. Přitom kurz trvá cca 2 měsíce, dávno jsem ho mohla mít hotový a mít práci. Úřednická byrokracie :zed: :zed: :zed: Aby prostě ušetřili, tak se dívají nesprávným směrem :zed: :zed: Přitom na informativní schůzce, kterou pořádá pracák pro veřejnost tvrdějí, že mají od EU na podporu vzdělávání miliony a nejsou schopni poskytnout pár tisíc, které jsou pro jedince jeden měsíc podpory :zed: :zed: :zed:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Články z Ona Dnes

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >


Reklama