Rekvalifikační kurz při RD

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Annaa1123
Nováček 5 příspěvků 28.08.19 08:37
Rekvalifikační kurz při RD

Zdravím, chtěla bych se zeptat, jsem na RD a mám možnost u známého líčit a dělat účesy na svatby, ráda bych si udělala kurz, abych se mohla po RD tomu věnovat a zdokonalit se a proto se chci zeptat, jestli je možné požádat ÚP o rekvalifikační kurz, který by mi proplatili. Jaké jsou podmínky. V zaměstnání jsem měla smlouvu na rok, pak mi ji neprodloužili, z důvodu těhotenství ????

Reakce:
Micaella22
Ukecaná baba ;) 1854 příspěvků 28.08.19 08:50

Ted ti to nezaplatej. Je minimalni nezamestnanost, prace je hodne. Zaplatili by to pouze z nouze v pripade, ze na UP budes aktivne hledat praci a budes tam dele nez pul roku a stale bez prace. Coz u normalniho cloveka pochybuju… tohle nam rekli na info schuzce v breznu, pochybuju, ze se neco zmenilo. At ti to zaplati chlap, nebo si na to musis nekde vydelat… pokud ale s licenim a ucesy zkusenost nemas, nejaky kurz te nezachrani, nemas praxy, nepujde ti to hned. Nevim jaky k tomu mas cit a jak se umis licit ty. Kamoska si delala kadernicky kurz za 30 a neumela mi ani rovne ustrihnout ofinu… Takze asi takhle…

Šáruší
Kelišová 5088 příspěvků 28.08.19 09:30

Tak pokud se tím chceš živit, tak si ten rekvalifikační kurz uhraď, ne? ÚP hradí rekvalifikační kurzy osobám co jsou hlášené na pracáku, po schválení.

Annaa1123
Nováček 5 příspěvků 28.08.19 09:35

@Šáruší jenže na pracáku hlášená nejsem a když tam doju, tak to hned asi nebude :speak_no_evil:

Šáruší
Kelišová 5088 příspěvků 28.08.19 09:38
@Annaa1123 píše:
@Šáruší jenže na pracáku hlášená nejsem a když tam doju, tak to hned asi nebude :speak_no_evil:

no jasně že ne. Navíc musí k tomu dodat nějaký ten jakože plán, přáslib zaměstnání…není to jako dojdu a oni zaplatí, to ani omylem. A hlavně ale musíš být vedená jako uchazeč o zaměstnání, prostě být registrovaná na pracáku. A na kurzy vizážistky zrovna jsou opatrní, kde kdo se chce naučit při rodičáku líčit, pak to ani nepoužívá. Ale jsi na rodičáku, nejsi na pracáku, takže prostě pokud máš příslib práce, tak si to zaplať a je to.

MP Krista
Ukecaná baba ;) 1296 příspěvků 28.08.19 09:40

Jaké máte původní vzdělání? Na rekvalifikaci musíte být alespoň vyučená. Myslím, ze si budete muset kurz uhradit sama, ale kombinace vizazistka/kadernice asi neexistuje.

Annaa1123
Nováček 5 příspěvků 28.08.19 09:46

@MP Krista přerušila sem vzdělání kadeřnice/vizážista kvůli rodinným problémům, když sem bydlela ještě s rodiči

Annaa1123
Nováček 5 příspěvků 28.08.19 09:52

@MP Krista nemusel by to být kurz kadeřnice/vizážista, jen jedno z toho

Kačus82
Echt Kelišová 7552 příspěvků 28.08.19 10:40
@Micaella22 píše:
Ted ti to nezaplatej. Je minimalni nezamestnanost, prace je hodne. Zaplatili by to pouze z nouze v pripade, ze na UP budes aktivne hledat praci a budes tam dele nez pul roku a stale bez prace. Coz u normalniho cloveka pochybuju… tohle nam rekli na info schuzce v breznu, pochybuju, ze se neco zmenilo. At ti to zaplati chlap, nebo si na to musis nekde vydelat… pokud ale s licenim a ucesy zkusenost nemas, nejaky kurz te nezachrani, nemas praxy, nepujde ti to hned. Nevim jaky k tomu mas cit a jak se umis licit ty. Kamoska si delala kadernicky kurz za 30 a neumela mi ani rovne ustrihnout ofinu… Takze asi takhle…

Vzdyt pise, ze praxi bude mit u kamarada a predpokladam, ze bude pracovat pod jeho vedenim :think:

Vyborny napad, zaplatis asi sama a mezitim sjizdej internet a kdejakou poradnu a blogy a pros kamaradky, aby te nechaly radit na jejich oblicejich. Drzim palce

MP Krista
Ukecaná baba ;) 1296 příspěvků 28.08.19 10:53
@Annaa1123 píše:
@MP Krista přerušila sem vzdělání kadeřnice/vizážista kvůli rodinným problémům, když sem bydlela ještě s rodiči

Možná je to jinak, ale já jsem přesvědčena, ze k rekvalifikaci potřebujete mít napřed kvalifikaci. Napr vyucena kuchařka se muže rekvalifikovat na servirku. Jestli mate jen základní vzdelani, nevím nevím.

Váš příspěvek
Reklama