Relaxační omalovánky - čím vybarvovat?

8515
18.11.15 08:43

Relaxační omalovánky - čím vybarvovat?

Zdravím :mavam: dcera si k Vánocům vybrala relaxační omalovánky. chtěla bych jí k nim dát i něco, čím je může vybarvovat, nicméně v kreslících potřebách se naprosto neorientuji. nevím - jsou na tohle lepší pastelky, nebo fixy? fixy mi sice přijdou takové výraznější, ale zase se s nimi nedají míchat barvy dohromady, takže je člověk omezený jenom na těch pár barev, co má a nemůže si namíchat vlastní odstín. u pastelek zase ale nevím, aby ty barvy nebyly málo výrazné :nevim:

máte některá vlastní zkušenost, s čím se vám dobře omalovává? nějaký konkrétní tip? laicky bych se asi klonila spíš k pastelkám (právě kvůli tomu mísení), ale uvědomuji si, že i mezi nimi jsou velké rozdíly, některé jsou sytější jiné ne, některé snáze splynou dohromady, u jiných je víc vidět ta snaha smíchat dvě barvy do jedné…

pastelky nebo fixky? a nejlépe jaké značky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11560
18.11.15 08:46

@sagina fixy určitě ne, pokud to není tvrdý papír, tak propijí. Já maluju Progresem. Mají syté barvy a dobře se s nimi stíňuje a pak obyčejnými pastelkami od Kohinoru. Nekupujte ty levné pastelky. Já si koupila Tesco značku a ty nejdou vůbec strouhat. Z celé pastelky mi zůstalo 15 cm. Pěkné syté barvy mají i Maped ColorPeps. Anebo pak gelovky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
852
18.11.15 08:50

Tyhle bych hrozně chtěla ale větší balení :) Jsou drahé ale prý hoodně kvalitní :)

http://www.barvynaplatno.cz/…-Ks-d962.htm

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11560
18.11.15 08:52

@Blondie66 píšou, že tuha je na bázi vosku, tak aby to nebylo jako voskovka :lol: ale vypadají moc hezky. Kdyby nebyly v plechu, tak jsou určitě levnější a 12 ks je fakt málo :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
852
18.11.15 08:57

@Lenule213 To si myslím žš ne. Já co se bavím s holkama co malují tak si je nemůžou vynachválit. Barvy jsou syté a prý fakt úžasné. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11560
18.11.15 08:58

@Blondie66 tak to si je píšu do seznamu přání :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
852
18.11.15 09:01

Taky jsem je chtěla ale pak že stejně nemám čas, sotva zasednu za šicí stroj. Ale někdy si je třeba objednám :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.11.15 09:04

Rozhodně pastelky - dojdi do malířských potřeb, at´ ti doporučí nějakou sadu měkkých, kvalitních pastelek…!! Koh-i-noor dělá přímo pastelky „na malování“ - a ty jsou perfektní!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8515
18.11.15 09:10

@Lenule213 ale nejsou progresky moc silné? pro mne ty omalovánky nejsou právě proto, že mi přijde, že je v nich spousta drobných detailů a tedy piplačka, což mě rozčiluje už předem a co si vybavuji z dětství, tak progresky jsem obvykle nemívala úplně ostře špičaté (nevím už proč, jestli nešly ořezat nebo se hned ztupily…).

@Blondie66 óóó, uff. díky za tip, ale holka je tak trochu bordelář, pastelky 40 Kč za jeden kus fakt nehrozí, to by mi mohla při nákupu ruka odpadnout při představě, jak ji nechá někde válet a ona zmizí doztracena :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4742
18.11.15 09:13

@sagina Dobré pastelky jsou Maped Color Peps, dělají až 48 barev, jsou pěkně syté a nejsou tak drahé, jenom ty fluro odstíny stojí za houby. Jinak hodně lidí používá akvarelové pastelky Koh-i-noor Mondeluz, ale na mě jsou hodně měkké. Další volba jsou Koh-i-noor Polycolor, to jsou už umělecké pastelky. Progressa jsou skvělé, ale špatně se s nimi vykreslují detaily, na druhou stranu se s nimi krásně dělá pozadí. Nevím, kolik let je dceři, řídila bych se i trochu podle toho, co se cenové náročnosti týče.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11560
18.11.15 09:14

@sagina tak já jsem předpokládala, že když je to pro dceru, tak to budou nějaké méně náročné omalovánky. Na ty titěrné používám jen pastelky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46669
18.11.15 09:51

@sagina, já mám pastelky od kohinoru s měkkou tuhou, to je podle mě nejdůležitější. Tvrdé by ryly díry a fixy propijí papír :think:

Přemýšlela jsem i nad Mondeluzkami, ale ty se zase docela mažou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46669
18.11.15 14:41

A napadá mě, že se vás zeptám… máte někdo čerstvou zkušenost s těmito pastelkami ? Jako dítě jsem je měla, už je to roky. Změnily se nebo jsou pořád stejné? Docela mě zase lákají…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11560
18.11.15 15:39

@KPKristy já si myslím, že nepůjdou vystrouhat do úplné špičky, takže budou vhodné jen na větší plochy. Ale zkušenost mám taky jen z dětství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46669
18.11.15 18:35
@Lenule213 píše:
@KPKristy já si myslím, že nepůjdou vystrouhat do úplné špičky, takže budou vhodné jen na větší plochy. Ale zkušenost mám taky jen z dětství.

Pamatuju, ze prave ostrouhat sly, proto me lakaji. Ale koukala jsem, ze je tam malo barev..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama