Reklama

Renesační hudba v MŠ nebo v 1. třídě - ZŠ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kamila17
Kecalka 370 příspěvků 05.02.17 09:39
Renesační hudba v MŠ nebo v 1. třídě - ZŠ?

Ahojky všem, tuto otázku bych ráda položila těm co pracují s dětmi, popřípadě těm, co mají zajímavé nápady, jak by taková hudba šla využít u dětí? Jak lze využít renesační hudbu v MŠ nebo v 1. třídě - ZŠ? Moc děkuji za každou radu :)

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineApaji
Kelišová 5321 příspěvků 05.02.17 09:45

Kroužek historických tanců - jsou i živější, vesnické. Galliarda, gavota, různé druhy kruhových tanců. Přece jen děti rády pohyb.

Kamila17
Kecalka 370 příspěvků 05.02.17 09:47
@Apaji píše:
Kroužek historických tanců - jsou i živější, vesnické. Galliarda, gavota, různé druhy kruhových tanců. Přece jen děti rády pohyb.

Mohla bych poprosit nějakou úkazku hudební pro představu pro sebe? Moc děkuji za tip :)

Kelsey
Hvězda diskuse 44220 příspěvků 05.02.17 09:52

Mozna na zklidneni, na odreagovani nebo v ramci toho, ze si povidaji o necem historickem, ale v prvouce jsem nevidela, tak brzo.
Jak ted chodim, jako asistent do prvni tridy, tak jsem napr. videla, ze uc. v matematice jde ke klaviru, rekne deckam, at si sednou kolem ni na koberec, zazpivali si jednu, dve pisnicky. Pak se jich zeptala co rodice rekli na prvni vysvedceni a co dostali. A deti jdeme pokracovat v pocitani, proste nekdy maji tu hudbu, jako takovou par minutovou vsuvku trosku si odpocinou a pokracuje se v uceni. I v CJ si zazpivaji treba.

Kamila17
Kecalka 370 příspěvků 05.02.17 09:57
@Kelsey píše:
Mozna na zklidneni, na odreagovani nebo v ramci toho, ze si povidaji o necem historickem, ale v prvouce jsem nevidela, tak brzo.
Jak ted chodim, jako asistent do prvni tridy, tak jsem napr. videla, ze uc. v matematice jde ke klaviru, rekne deckam, at si sednou kolem ni na koberec, zazpivali si jednu, dve pisnicky. Pak se jich zeptala co rodice rekli na prvni vysvedceni a co dostali. A deti jdeme pokracovat v pocitani, proste nekdy maji tu hudbu, jako takovou par minutovou vsuvku trosku si odpocinou a pokracuje se v uceni. I v CJ si zazpivaji treba.

Děkuji za tip, a nějaké konkrétní písničky do MŠ či ZŠ, týkající renesanční hudby či ukázky? Děkuji ;)

Kelsey
Hvězda diskuse 44220 příspěvků 05.02.17 10:02
@Kamila17 píše:
Děkuji za tip, a nějaké konkrétní písničky do MŠ či ZŠ, týkající renesanční hudby či ukázky? Děkuji ;)

Jo to nevim, tady si zpivaji spis bezne detske pisnicky. To budes muset sama najit.

Kamila17
Kecalka 370 příspěvků 05.02.17 10:08
@Kelsey píše:
Jo to nevim, tady si zpivaji spis bezne detske pisnicky. To budes muset sama najit.

Děkuji, právě jsem koukala a nic moc se mi v tématu pro děti jako ukázky nelíbí, co je kdispozici na internetu? :-)

Uživatel je onlineApaji
Kelišová 5321 příspěvků 05.02.17 10:09

@Kamila17

Tak z YT doporučuju například saltarello - jsou rychlejší i pomalejší verze. Záleží, co děti zvládnou. Základní krok je :celá, špička, celá, hop (no, popsáno prapodivně, ale v melodii je to slyšet).

Potom v Polsku existuje kruhový překračovaný tanec, melodie je tady:

https://www.youtube.com/watch?…

Ale až od minuty 54:06 (je to hodinové pásmo polské historizující hudby).

Potom je dobrá skupina Dubia Fortuna, ta by měla mít na svých stránkách mp3 ke stažení. Nebo Gothart zde:

Tam je například pomalejší Como poden

Ou
Závislačka 4984 příspěvků 05.02.17 10:11

Opravdu se ptáte lidí, aby googlili za vás?

Víte o tom, že existují věci jako google a nebo youtube?

A že seminární práci máte vypracovávat sama a ne aby za vás dělali lidi na interntu?

Kamila17
Kecalka 370 příspěvků 05.02.17 10:14
@Ou píše:
Opravdu se ptáte lidí, aby googlili za vás?

Víte o tom, že existují věci jako google a nebo youtube?

A že seminární práci máte vypracovávat sama a ne aby za vás dělali lidi na interntu?

Já vypracováno mám, pouze jsem se zeptala na nějaké zajímavé věci, pokud někdo mám ;) vy, asi víte, všechno, to máte určitě fajn :-)

Kamila17
Kecalka 370 příspěvků 05.02.17 10:15
@Apaji píše:
@Kamila17

Tak z YT doporučuju například saltarello - jsou rychlejší i pomalejší verze. Záleží, co děti zvládnou. Základní krok je :celá, špička, celá, hop (no, popsáno prapodivně, ale v melodii je to slyšet).

Potom v Polsku existuje kruhový překračovaný tanec, melodie je tady:

Ale až od minuty 54:06 (je to hodinové pásmo polské historizující hudby).

Potom je dobrá skupina Dubia Fortuna, ta by měla mít na svých stránkách mp3 ke stažení. Nebo Gothart zde:

Tam je například pomalejší Como poden

Jéé, moc děkuji ;)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama