Renovace parket - jak na to

1862
18.4.17 19:06

Renovace parket-jak na to

Dobry den, budeme se stehovat do bytu kde bude ale potreba renovovat parkety. Je tu nekdo, kdo si je zrenovoval sam? Nechceme to davat firme, myslim ze to zvladneme taky, nejsme zadny becka :palec: jen me zajima pracovni postup, kde pujcit brusku, jaky pouzit tmel, lak, kolikrat zalakovat a tak :-) samozrejme ze firma by toto mela hned a bylo by to tiptop, ale stalo by nas to dost penez a jelikoz se stehujeme potrebujeme usetrit na nabytek atd:-) :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Tattiana
18.4.17 19:42

Nevím, zda umíš renovovat parkety, ale my si na tuto činnost najali šikovného podlaháře…
Neměl brusku, ale větší stroj… :think: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
591
18.4.17 19:45

My renovovali asi před 7lety svépomocí (s tatínkem a manželem) - brusku jsme měli půjčenou z nějaké firmy, která se zabývá pokládáním parket, půjčili na víkend za odvoz, jelikož o víkendu nepracují, ale částečně i ze známosti; koupili jsme jim zato kafe.. ;) Já jsem se do toho tedy moc neangažovala (tedy co se týče do technologie a postupů), byla to sranda a máme na co vzpomínat (hlavně vzhledem k tomu, že tatínek už není), spousta vtipných historek „z natáčení“ - např. tatínka hned při prvním spuštění brusky, překvapila rychlost, s jakou se bruska pohybuje a projel dřevěnými, napůl prosklenými dveřmi na balkon - zavřenými dveřmi… :mrgreen: Máme sice na co vzpomínat, ale dnes už bych svépomocí nedělala - je to 7let, většina parket je kryta koberci, ale už jsou znovu zralé na renovaci - momentálně vyřešíme tak, že je překryjem nějakým linem (nebo marmoleem) s motivem dřeva, lak se ukázal nekvalitním (nebo byla nějaká chyba v postupu; nechali jsme si poradit v baumaxu i v hornbachu i v té firmě kde jsme si půjčovali brusku a stejně se místa lak začal loupat, byl hodně matný (i když měl být leský) a na mnoha místech prostě nefungoval a vlhkost třeba při stírání zatékala pod lak a dělala nevzhledné fleky na dřevu - nevím, jestli by opětovné broušení pomohlo), nicméně jsme se rozhodli, že bude lepší dát navrch lino - vzhledem k domácím zvířarům, dětem a tomu, že jsou parkety i v kuchyni což je velice nepraktické… :)

Každopádně přeji hodně úspěchu!! a doufám, že dáte vědět, jak to dopadlo! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16395
18.4.17 20:06

Parkety mame ve dvou bytech a jelikoz je to jedna z nejlepsich a taky nejdrazsich podlah, tak bych se do renovace sama bez zkusenosti nepoustela. Bala bych se, ze je znicim…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14548
18.4.17 20:20

Moje máma si před nějakými dvaceti lety renovovala parkety v ložnici sama. Půjčila si stroj ve firmě, kde perkety renovují a pak je lakovala. Jak tmelit spáry a lakovat jí poradil podlahář, co to dělá. Já si z toho pamatuju jen, že bylo všude šíleně prachu. Ale až na vydrolené spáry (které se časem vydrolí tak jako tak) jsou pořád pěkné :lol: My v bytě máme parkety ve třech místnostech a nechali jsme si je zrenovovat firmou, ale byli poťreba na některých místech i opravit a doplnit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2740
18.4.17 20:27

Je lepší najmout si firmu, je to sice dražší záležitost, ale málokdo to zvládne udělat pěkně rovně. brusky se dají půjčit v půjčovnách, ale jsou těžké a opravdu se to s nimi musí umět. My jsme se nechali před dvěmi lety ukecat na olejovosk a nevím, jestli jsme udělali dobře. Je to sice levnější varianta, ale lak je lak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
965
18.4.17 20:50

To myslis vazne zkousela jsi nekdy brousit rucni bruskou drevo? je tohodne slozite kor tou podlahovou tezkou to se probrousi mista behem chvilky i kdyz jsem vyuceny truhlar tak bych si na to v zadnem pripade netroufnul.

zalezi hodne i jake mate parkety jestli mate takove ty ctverecky 10 na 10 nebo takove ty co jsou pod uhlem polozene

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8782
18.4.17 21:10

@Renca8 Pracuji v podlahářství a absolutně nedoporučuji. Renovace parket není pro amatéra. Jsem přesvědčená, že přestože nejste béčka, nemůže to dopadnout dobře. V dnešní době vinylů a plovoucích systémů podlah to ani nezvládne každý podlahář. Je to svým způsobem specializace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3755
18.4.17 21:24

@B4RC3LON4 @Paoloska Já bych to zas tak černě neviděla. Renovovali jsme s manželem sami, naprostou touto prací nepolíbení a renovace dopadla na jedničku. Parkety jsou hezké, rovné, lak kvalitní, spárování jsme také zvládli. Neřekla bych, že to průměrně zručný člověk nezvládně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
965
18.4.17 21:31
@cverunka píše:
@B4RC3LON4 @Paoloska Já bych to zas tak černě neviděla. Renovovali jsme s manželem sami, naprostou touto prací nepolíbení a renovace dopadla na jedničku. Parkety jsou hezké, rovné, lak kvalitní, spárování jsme také zvládli. Neřekla bych, že to průměrně zručný člověk nezvládně.

to jste meli stesti ze jste narazily na dobre parkety kdyz by jste narazily na parkety ktere jsou na mekkem podkladu na nejake textilii ktere po najeti brusky zacnou vyletavat budete hodne prekvapeni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3755
18.4.17 21:37
@B4RC3LON4 píše:
to jste meli stesti ze jste narazily na dobre parkety kdyz by jste narazily na parkety ktere jsou na mekkem podkladu na nejake textilii ktere po najeti brusky zacnou vyletavat budete hodne prekvapeni

Tak samozřejmě jsme viděli, že parkety drží, nehýbou se, nevržou… Máme více známých, co parkety renovovali sami a nikdo neměl větší problém. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9125
18.4.17 21:39

Renovovala jsem si parkety sama, ale pravda, nebyly předtím nalakované. Půjčila jsem si na to stroj v půjčovně, ten to udělá skoro sám. Ruční brusku akorát na rohy a místa, kam se stroj nedostane. Pak jsem je lakovala lakem Bona a jsou krásné dodnes, nic nikam nezatéká, neolupuje se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama