Rentgen, máte zkušenost?

46
2.5.16 13:15

Rentgen, máte zkušenost?

Ahoj holky. Potřebuji se asi jen uklidnit s slyšet že to je v pořádku že jsem se rozhodla správně. Mladší dcerka má problémy se zády. Tak nás lékař poslal na rentgen celých zad, dva snímky. Jen jsem se paní zeptala když je tak malá ještě, jestli to záření je menší jako podle váhy dítěte. Řekla že svoje děti rentgenovat nenechala že stejně s páteří toho moc neudělají. To řekla až po. No a já mám výčitky že jsem tam s malou šla.
Napište mi udělala jsem dobře, nebo ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

29442
2.5.16 13:18

Výčitky z toho, že jsi s ní šla na RTG? Klid. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35461
2.5.16 13:19

:hug: neboj, jedno zrentgenování jí nijak neublíží. Aspoň budeš vědět, jak na tom je a že jsi nic nezanedbala. když to bude ok, na další rentgeny se už vykašli ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9659
2.5.16 13:34

@vačinka18 také myslím, že můžeš být v klidu… A hlavně to teď ani nezměníš :think: Tak je zbytečné se tím dodatečně stresovat…

Pokud dítě např. spadne na hlavu, tak mu také na pohotovosti dělají rtg, i když se na něm většinou nic neprokáže. Ale jinak některé věci prostě nezjistí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21160
2.5.16 13:35

@vačinka18 Lítáš na dovolenou? Pokud jo, tak tam ji necháváš ozařovat s klidným svědomím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1952
2.5.16 13:38

@Eveelin
zrovna jsem to chtela napsat s tim, ze kdyz dite spadne na hlavu, ze delajit RTG, ale musela jsem podepsat souhlas, takze se dela i mensim detem..synek nam v 5m sletel na hlavu z postele..byla jsem vydesena a RTG nechala udelat..bylo vse v poradku :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ellusa
2.5.16 13:38

@vačinka18 Klid :). Navíc co myslíš, že by jí to mělo udělat? Ty dávky jsou fakt minimální.

• Citovat
  • Upravit
9659
2.5.16 13:40

@MonikaN.89 přesně tak… Ale asi je nakonec lépe, že se většinou nic neprokáže ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
2.5.16 13:50

Když byla miminko taky spadla na hlavičku a byla na rentgenu. Spíš jsem rozhozená z toho co mi paní řekla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59576
2.5.16 13:52

@vačinka18 proč výčitky? nechápu.. toho ještě bude :nevim: simTě, když letíš letadlem, máš toho záření mnohem víc..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
537
2.5.16 13:58

Kliiid, dvouleta dcera mela zapal plic a chodili jsme na rentgeny porad. Akorat ja tam chodila s ni, protoze kdyz to zareni mohla ona, vydrzim to i ja :-) tak jsem u toho drzela a nechodila se schovat.
Paní, co ti to rekla, je naramne chytra.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9659
2.5.16 14:00

@vačinka18 to spíše byla nějaká „chytrá“ paní :roll: Škoda, že nevystudovala medicínu - to by pak mohla radit už v ordinaci ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4781
2.5.16 14:04

@vačinka18 A které paní jsi se ptala? To jako té laborantky, která rentgen dělala? Já dělám na rentgenu a nikdy bych nikomu neřekla, že svoje děti osnímkovat nenechám. Když je to potřeba, tak se to prostě udělá. Žádný lékař neindikuje u dítěte rtg jen tak ze srandy. Dávka záření u dvou snímků je hodně malá a nikdo nemůže jen tak říct, že se na snímcích stejně nic nepozná. To je kravina. Spousta postižení páteře se pozná díky rtg. Uklidni se, malé tím nic nehrozí a přeji ať je vsechno o. k.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
2.5.16 18:00

Anabelko říkala mi to přímo ta laborantka, proto to tak řeším. Snad je to tak že záření se nastavuje podle váhy ne? Na to mi neodpověděla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4781
3.5.16 09:33

@vačinka18 ano. Hodnoty na zhotovení snímků se na přístroji nastavují podle pacienta. Na děti se dávají mnohem menší hodnoty než na dospělé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama