Rentgen v pozdějším stadiu těhotenství

6
31.5.16 15:06

Rentgen v pozdějším stadiu těhotenství

Ahoj. Chtěla bych se zeptat jestli rentgen plic a srdce bez ochranné vesty může miminku nějak uškodit i ve 4-5 měsíci těhotenství kdy je ta šance malá. (Není to má zkušenost) díky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

129
31.5.16 15:26

NEpravděpodobné. Třeba i CT plic by se z vitální indikace dělalo, kde platí, že čím níž je mimi, tím lépe. RTG je zátěž zářením jako jeden let do USA. Více záření by pak bylo u snímků cílených na kosti, např. na páteř, to už je docela dost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
129
31.5.16 15:27

Docela dobrá je tahle poradna, tam lze najít podložené informace. http://www.porodnice.cz/…ny-rtg-srdce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
834
31.5.16 16:06

Ja mela rtg plic v 6 nebo 7 mesici vse nastesti dobre. ale rtg laboranti mi ho nejdriv nechteli udelat. ale mela jsem ochranny pas pres bricho

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
31.5.16 16:27
@Natalipot píše:
Ahoj. Chtěla bych se zeptat jestli rentgen plic a srdce bez ochranné vesty může miminku nějak uškodit i ve 4-5 měsíci těhotenství kdy je ta šance malá. (Není to má zkušenost) díky :)

osobne bych do toho nesla ja bych se bala teda dost v tehu mi nechtei udelat ani ct natoz RTG a upozornili me na pripadne dusledky :nevim:

• Citovat
  • Upravit
129
31.5.16 18:22
Ct ma cca 100× vic zareni nez rtg.
@JayLee píše:
osobne bych do toho nesla ja bych se bala teda dost v tehu mi nechtei udelat ani ct natoz RTG a upozornili me na pripadne dusledky :nevim:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
129
31.5.16 18:22

Samozrejme zalezi, z jake indikace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Poison Eve
31.5.16 18:28
@bamboole píše:

Presne tak :)

• Nahlásit
  • Citovat
JayLee
31.5.16 18:33
@bamboole píše:

jo jasny jen rikam ze me nechteli udelat ani jedno ;) resp vůbec nedoporucili apoucili me o dusledkach a moznych problemech a vlivech no

• Citovat
  • Upravit
129
1.6.16 07:19

Pokud není nutné, tak samozřejmě nedělat!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama