Rentgen v ranném těhotenství

Anonymní
20.1.21 13:15

Rentgen v ranném těhotenství

Ahoj holky.
Vím že mi nikdo nesdělí jasnou odpověď, ale potřebuji se poradit.
S přítelem se snažíme půl roku o miminko.
Zítra jdu na vstupní prohlídku k zubařovi, kde mi budou dělat rentgen.
Momentálně jsem 9dpo, takže mi dnešní test ještě nic neukázal ( test dělaný kvůli tomu rentgenu a za půl roku teprve dělaný po druhé, nejsem testovací magor před příchodem ms)
Moje otázka tedy zní. Kdyby se náhodou stal zázrak a já byla těhotná neuškodí rentgen takhle brzy?
Ms mám dostat za 5 dni a dnes mě začalo bolet v podbřišku, takže si myslím že to zase nedopadlo, ale kdyby náhodou ano, je nějaké riziko kdybych podstoupila rentgen?
Anonym protože nechci aby někdo věděl, ze se snažíme

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20583
20.1.21 13:17

Můžeš poprosit Dr jestli mají zasteru, nebo ten rentgen nech odložit na příště. Mě ho třeba pokaždé nedělají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
852
20.1.21 13:23

Tak dělají rtg úst, ne celého těla, jinak bych se zmínila, že si nejsem jistá jestli jsem těhotná, ptají se vždy před rtg. A takto! v začátku" je to stejně buď a nebo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.21 13:23

Když jsem si nebyla jistá, tak zubařka říkala, že je tento rentgen slaboucky, takže to navadi :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
1713
20.1.21 13:38

Tak proste rekni u zubare, ze si mozna tehotna, jako oni ti nasilim rentgen delat nebudou.. ja jsem tohle v dobe snazeni resila se zubarkou tak, ze jsem chodila na prohlidky, kdy mel byt rentgen, v prvni pulce cyklu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74799
20.1.21 13:39

Mě tedy na RTG u zubaře dali zástěru automaticky a ani se mě na nic neptali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
153
20.1.21 13:57

Já měla rtg zubů, když jsem byla těhotná asi pár dní. Jednak je to rtg hlavy, jednak ti dají zástěru, jednak je velmi slabý a jednak takhle v začátku těhotenství je to opravdu všechno nebo nic. Za mě v pohodě, jen bych si radši pohlídala tu zástěru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62084
20.1.21 15:22

Jsou mimina, co přežijí bouračky, chemoterapie a jiné skvosty. Jeden rtg asi úplně škodit nebude

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1526
20.1.21 16:29

Ja byla na rtg u zubare pred pul rokem. Byl ctvrtek a ja si rano udelala dva testy oba negativni. Rtg mi udelali velky se zasterou a pak dva male lokalne. V pondeli jsem udelala znovu test prootoze o vikendu neprisla ms a test byl pozitivni. Na gynde mi rikali ze takto na zacatku je to v pohode… po vsech testech a utz se jevi ze je mimco v poradku :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2928
21.1.21 16:18

Když je možnost že bych mohla být těhotná tak to u zubarky oznámím a nikdy mi rtg nedělá a když ho dělá jinému, pacientovi a já jsem v ordinaci, tak, mě pošle mimo ordinaci. Určitě bych ho odložila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat