Rentgen zubů v těhotenství

Anonymni
24.1.04 08:33

Ahoj,

ráda bych vás požádala o radu - mám jít na rentgen zubů a zjistila jsem, že jsem těhotná, úplně na začátku, asi ve čtvrtém týdnu. Může to miminku ublížit?

Díky za odpovědi

Katka

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
24.1.04 11:09

Ahoj Katko,jsem v 16.tt,na rtg zubů jsem byla ve 4.tt,když jsem to ještě nevěděla.Mimi je v pořádku,ale kdybych to věděla,asi se ještě raději poradím s lékařem,bála bych se

J.

• Nahlásit
  • Citovat
7462
24.1.04 14:36

ahoj katko,

ja jsem na RTG zubu byla asi ve 20 t.t a pani dokotrka mi vysvetlila,ze se vlastne ten paprsek k mimisku vubec nedostane.

Vsechno vlastne jde do te desticky co mas v puse. Pani doktorku znam dlouho a verim ji. Ale jestli si z toho nervozni ( coz chapu ), tak se pokus odlozit RTG az po porodu

pa magrata a krystufek 33 t.t

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1460
24.1.04 16:07

Já bych taky rentgen raději neriskovala. Paprsky prostoupí víc než si myslíme, takže ani ta tlustá vesta moc neochrání. Mě ho doktorka udělat nechtěla a to už jsem byla ve 23. týdnu.

Alice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.1.04 20:59

Ahojky

ja jsem byla na rentgenu hlavy a taky jsem nevedela,ze jsem tehotna byla jsem tehdy v 6 tydnu teh. a kdyz jsem se to pak dovedela,tak me moje gynekolozka hned hnala na gentiku a tam vypocitali kolik zareni maly mohl dostat,bylo to celkem utpreni cekat jestli mi ho nechaji anebo se ho budu muset vzdat..proto doporucuji pockej az se mimi narodi.Za ty nervy to nestoji…

zdravi

Trinitron a Honzik 10 tydnu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.1.04 12:08

Ahoj katko jsem na serveru snažilek a jinak servuji tak všude já bych na to nešla ,protože já jsem měla jít taky na ret.a doktorka se mě vždy ptá jetli nejsem těhotná,aba mi to neubližilo tak já nevím porad se s doktorem určitě tomu rozumí tak držím palce a drž se si v začátku tak opravdu dej na sebe moc pozor pá..havlička

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
26.1.04 19:00

Ahoj.

Já jsem taky měla jít na rentgen zubů, ale když zubař zjistil, že jsem těhotná, tak mi to rozhodně nedoporučil. Radši s tím počkej, ono se tu chvíli nic nestane. martie

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
27.1.04 08:55

Ahoj,

moc vám všem děkuju za odpovědi. Dneska jsem pro jistotu volala doktorce a ta rentgen zrušila. Takže nejdřív za 9 měsíců :-)

Katka

• Nahlásit
  • Citovat
21860
12.3.13 08:11

Ahoj, chci se zeptat, jestli tu byl někdo na rtg v těhu? Jsem začátek 34.týdne a chytla mě ASI osmička. Dnes jsem byla u zubařky a prý se ji to jeví jako růst, kterej zasahuje i sedmičku, proto to tak bolí. Vyplach mi udělala a mám to masírovat, ale už jsem nespala, bolí to jako kur!!! Prý by rentgen udělat i mohla, jestli tam není kaz pod plombou (na 7) ale vzhledem k těhu nechce. Byla jste některá? Je ten rentgen tak škodlivý pro mrně i když se dělá mimo břicho? Jsem z toho zoufalá, dnes jsem pochopila, jak si někdo může vyrazit zub bruslí (Trosecnik) :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Run
20694
12.3.13 08:15

@Seizdra ano byla jsem.. Už si daleko, miminko je hotový, není se vůbec čeho bát.. Rentgen je zaměřen pouze na zub a ještě dostaneš vestu a límec.. Jó zuby o těch bych ti mohla vyprávět dlouho :zed: Nechci se chlubit, ale po těhotenství a skoro 17 ti měsíčním kojení mi dole nezůstala ani jedna stolička.. Mazec, ale já neměla zuby nikdy dobrý

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Run
20694
12.3.13 08:19

@Seizdra jo a když jsem to konzultovala s mojí gynekoložkou, tak mi řekla, že miminku nevadí ani rentgen ani injekce na umrtvení, že je pro něj daleko horší ten stres co prožíváš, když trpíš tou bolestí!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21860
12.3.13 08:21
@gabriela82 píše:
@Seizd ra ano byla jsem.. Už si daleko, miminko je hotový, není se vůbec čeho bát.. Rentgen je zaměřen pouze na zub a ještě dostaneš vestu a límec.. Jó zuby o těch bych ti mohla vyprávět dlouho :zed: Nechci se chlubit, ale po těhotenství a skoro 17 ti měsíčním kojení mi dole nezůstala ani jedna stolička.. Mazec, ale já neměla zuby nikdy dobrý

Super teda, to jsem zvědavá, jak dopadnu já :zed: já teda doufám, že to odezní samo, prý mě kdyžtak pošle na stoma cosi, ať mi to škubnou dokud jsem v kuse, ale já prostě cítím bolest 7micky, tak mám strach, aby tam nebylo něco pod plombou, na což je potřeba rentgen :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Run
20694
12.3.13 08:23

@Seizdra stomatochirurgie :mrgreen: Tam mi taky tahali osmičky.. No doktorka říkala, že čím dřív tím líp, aby mi prý nemuseli rvát zub na porodním sále.. Že to prý už taky zažila, podle mě kecala, spíš chtěla, abych se na to nevyflákla :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4779
12.3.13 09:33

Rtg zubu v 34.týdnu naprosto ničemu nevadí. My snímkujeme v práci miminka předčasně narozená, třeba tak velká jako je to tvoje uvnitř a taky jim to nic neudělá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.3.13 09:38
@gabriela82 píše:
@Seizdra ano byla jsem.. Už si daleko, miminko je hotový, není se vůbec čeho bát.. Rentgen je zaměřen pouze na zub a ještě dostaneš vestu a límec.. Jó zuby o těch bych ti mohla vyprávět dlouho :zed: Nechci se chlubit, ale po těhotenství a skoro 17 ti měsíčním kojení mi dole nezůstala ani jedna stolička.. Mazec, ale já neměla zuby nikdy dobrý

Přesně :pankac: Také jsem to tak měla a mám. Po třech těhu mám jen 3 stoličky, ale z čášsti je to i má vina, měla jsem se lépe starat.

@Seizdra
Já byla na RTG a trhání zubu v 35tt, prostě to jinak nešlo, zub musel ven jinak by mi hrozil otok a to by miminku uškodilo mnohem víc. Pak už tam hrozí zánět okostnice..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama