Reprodukční imunologie - druhé dítě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.18 18:04
Reprodukční imunologie - druhé dítě?

Mám dotaz na ty, kdo měly s prvním otěhotněním imunologický problém. Jak to probíhalo u druhého dítěte?
Já jsem se poprvé léčila prednisonem a následně se povedlo otěhotnět a dítě donosit. Teď uvažujeme o druhém dítěti. Za normálních okolností bychom tomu nechali volný průběh, ale nechci znova potratit. Tak mě zajímá vaše zkušenost, jestli jste dostaly u lékaře automaticky novou žádanku na imunologii, a jestli byl pořád stejný nález, nebo jste třeba byly zdravé…

Reakce:
Helca83
Zasloužilá kecalka 644 příspěvků 02.12.18 18:14

Dle paní doktorky Malickove, která je špičkou v oboru reprodukční imunologie, je potřeba udělat znova testy - u 1/3 žen se nic nezmění, další 1/3 se úplne vyléčí a u poslední 1/3 se parametry ještě zhorší.

ugluk
Hvězda diskuse 44148 příspěvků 02.12.18 18:30

Pokud jsi před prvním těhotenstvím měla takovéhle problémy, určitě bych to opět řešila předem na imunologii. Ano, v čase se to může dost měnit - jak k dobrému, tak k horšímu.

Celina
Závislačka 3890 příspěvků 02.12.18 21:13

Rozhodně vyšetřit imunitu. Pokud jsi už tenhle problém měla, máš obrovskou výhodu oproti těm, které třeba nikdy důvod neplodnosti neobjeví. Bez kontroly bych se do ničeho nepouštěla. Hodně štěstí :mavam:

suzka1
Stálice 98 příspěvků 01.01.19 20:32

K MUDr. Malickove,ktera pracuje v Iscare v Holesovicich,ne­musis mit od nikud zadnou zadanku. Proste se pres recepci k ni objednas a na konzultaci ji reknes,co a jak a domluvite se. I kdyz je to soukromy CAR,nic neplatis a nemusis se do caru jako takoveho nijak registrovat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.19 20:43
@Anonymní píše:
Mám dotaz na ty, kdo měly s prvním otěhotněním imunologický problém. Jak to probíhalo u druhého dítěte?
Já jsem se poprvé léčila prednisonem a následně se povedlo otěhotnět a dítě donosit. Teď uvažujeme o druhém dítěti. Za normálních okolností bychom tomu nechali volný průběh, ale nechci znova potratit. Tak mě zajímá vaše zkušenost, jestli jste dostaly u lékaře automaticky novou žádanku na imunologii, a jestli byl pořád stejný nález, nebo jste třeba byly zdravé…

My jsme poprvé byli leceni, podruhé tehotenstvi “ neplánovaně” a zazářilo se, ale první i druhy trimestr jsem se dost bála co se pokazí, nic se neporazilo doteď - tuk tuk - jsem cca 38 tt …
Ale jestli víš ze tam problém je a plánujete, asi radši bych to opět přes MUDr vzala… potrat za to nestojí, kdyby to tvé tělo odmítalo …
Držím palce :kytka:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Svědkyně upálení: Myslela jsem, že je to fake nnebo protest proti Babišovi

Společností doslova otřásl čin neznámého muže, který se v pátek odpoledne... číst dále >

Výměna, která se málem nedotočila: Patrik útočil na štáb a vyhazoval jej

Bylo to nefalšované drama. Úklidový šílenec Patrik ve středeční Výměně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >