Reprofit nebo Eurofertil?

16.9.19 11:29

Reprofit nebo Eurofertil?

Ahoj holky, tento rok mi bude 27 let, s manželem se snažíme o mimčo rok :zed:, dostala jsem od doktora žádanku na CAR. Mám ze všeho přirozený strach a nevím jakou kliniku si mám vybrat. Budu moc ráda za Vaše rady a zkušenosti. + jestli tu je někdo koho taky čeká to samé :) DĚKUJI

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6616
16.9.19 11:35

@martiiinkajjj Nevim kde se nachazis ale ani do jednoho bych nesla popravde :D v Brne, Praze, Zline jsou lepsi centra :) ale to je muj nazor..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.9.19 12:20

@Reaskiller jsem z Krnova :( takže Praha a další města jsou trošku více z ruky :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6616
16.9.19 12:43

@martiiinkajjj Jo takhle, takze nejbliz Ostrava ze? Repromeda treba?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.9.19 13:45

Ahoj. Já jsem v Ostravě zvolila Reprofit. Nemám tedy žádné srovnání, ale za sebe i za partnera mohu říct, že jsme zde byli spokojeni. Z mého pohledu žádný nátlak, nejprve potřebná vyšetření a pak se teprve rozhodovalo co a jak. Jako bonus vždy milý a lidský přístup. Takto jsem o centru psala/mluvila vždy i v průběhu IVF i po nevydařeném transferu. Teď jsem díky Reprofitu po skoro 3 letém snažení ve čtvrtém měsíci těhotenství. Ale jak říkám, nemám žádné srovnání. Držím palce :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
16.9.19 16:39
@Anonymní píše:
Ahoj. Já jsem v Ostravě zvolila Reprofit. Nemám tedy žádné srovnání, ale za sebe i za partnera mohu říct, že jsme zde byli spokojeni. Z mého pohledu žádný nátlak, nejprve potřebná vyšetření a pak se teprve rozhodovalo co a jak. Jako bonus vždy milý a lidský přístup. Takto jsem o centru psala/mluvila vždy i v průběhu IVF i po nevydařeném transferu. Teď jsem díky Reprofitu po skoro 3 letém snažení ve čtvrtém měsíci těhotenství. Ale jak říkám, nemám žádné srovnání. Držím palce :kytka:

mohu vědět o jaké vyšetření přesně šlo?? a na cenu? Klidně i soukromě do zprávy. Moc děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.9.19 11:43

Ahoj, za nás s manželem určitě doporučuju Reprofit:).V Eurofertilu byl jen na spermiogram, CAR se nachází hned vedle sportovního centra, takže se míjíte při vstupu s lidmi, kteří si jdou zacvičit a všichni hned vidí, jaké problémy řešíte. Ono je to sice jedno, ale v Reprofitu vyjedete výtahem přímo do patra, kde chodí lidé opravdu jen do centra. Hlavně naše špatná zkušenost s Eurofertilem je, že nám laborantka hodně špatné výsledky spermiogramu sdělila přes telefon a já se v šoku zmohla jen na to, zeptat se co máme dělat dál, tak řekla, že to máme zopakovat za 2 - 3 měsíce a tím se se mnou rozloučila. V Reprofitu, který mi schválila i má gynekoložka, výsledky sděluje lékař osobně, všichni jsou moc milí, my se dostali ke skvělému p. MUDr. Vránovi. IVF máme sice teprve před sebou, ale mám dobré recenze na toto centrum i od známých, kteří díky nim mají holčičku a vůbec jsem četla většinou jen kladné hodnocení. Jinak před IVF nám dělali oběma hormonální profily, manžel byl na urologii, já na UTZ, oba máme hotovou genetiku a ještě mě poslali na hysteroskopii kvůli odstranění polypů, takže moje zkušenost je taková, že nejprve udělají všechna potřebná vyšetření, i když je to možná zdlouhavější, ale tím podle mě zvyšují šance na úspěch a netlačí hned do samotné léčby, ale opravdu se pacientům věnují, alespoň teda MUDr. Vrána, s jinými lékaři tam nemám zkušenost. Snad jsem aspoň trochu pomohla, kdyby Tě ještě něco zajímalo a budu vědět, klidně poradím :)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
18.9.19 12:01

@martiiinkajjj Hormonální profil jsem měla udělán od svého gynekologa, takže ten už mi nedělali, u mě se vlastně nic tak na „pohled“ nenašlo. Partner byl poslán na spermiogram, kde se našel problém, chtěli jsme se pokusit o zlepšení spermiogramu, tzn. poslali ho na urologii, byl tam tuším 2× nebo 3×, ale bohužel se ani tam nenašla příčina, proč je jeho spermiogram tak katastrofální. Mezitím jsme absolvovali genetické vyšetření a ani tam se příčina nenašla. To vše v průběhu asi půl roku. Pak jsme se tedy rozhodli, když se to u manžela nelepšilo, že zkusíme IVF. Embryotransfer nevyšel, ale hned následný kryoembryotransfer (zmražené embryo) vyšel. A ještě máme jedno zamraženo. Celkově nás to vyšlo na nějakých cca 28 tisíc. Nenabízeli nám zbytečné nadstandardní metody, pouze klasika ICSI (vstříknou spermii přímo do vajíčka, dělá se při špatném spg) a prodloužená kultivace. Vždy když jsem se na něco zeptala, že si klidně připlatíme, bylo nám řečeno, že to v našem případě úspěšnost nezvýší a je to zbytečné.

• Nahlásit
  • Citovat
26.9.19 12:47
@Anonymní píše:
@martiiinkajjj Hormonální profil jsem měla udělán od svého gynekologa, takže ten už mi nedělali, u mě se vlastně nic tak na „pohled“ nenašlo. Partner byl poslán na spermiogram, kde se našel problém, chtěli jsme se pokusit o zlepšení spermiogramu, tzn. poslali ho na urologii, byl tam tuším 2× nebo 3×, ale bohužel se ani tam nenašla příčina, proč je jeho spermiogram tak katastrofální. Mezitím jsme absolvovali genetické vyšetření a ani tam se příčina nenašla. To vše v průběhu asi půl roku. Pak jsme se tedy rozhodli, když se to u manžela nelepšilo, že zkusíme IVF. Embryotransfer nevyšel, ale hned následný kryoembryotransfer (zmražené embryo) vyšel. A ještě máme jedno zamraženo. Celkově nás to vyšlo na nějakých cca 28 tisíc. Nenabízeli nám zbytečné nadstandardní metody, pouze klasika ICSI (vstříknou spermii přímo do vajíčka, dělá se při špatném spg) a prodloužená kultivace. Vždy když jsem se na něco zeptala, že si klidně připlatíme, bylo nám řečeno, že to v našem případě úspěšnost nezvýší a je to zbytečné.

moc děkuji za informace :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama