Resekce plíce, lobektomie a následné léčení

DomikMisa
11.4.13 11:00

Resekce plíce ( lobektomie ) a následné léčení

Jsem měsíc po resekci plíce. Sebrali mi polovinu levé plíce. Stále se mi špatně dýchá, nepočítám to, že při sebemenší námaze jsem zadýchaná a ještě bolí oblast rány a svaly uvnitř. Na RHB nácviky chodím. Chtěla jsem se s někým, kdo si tímto prošel, podělit o zkušenosti a jaký kdo měl pooperační stav a také, co mne zajímá je to, že má obvodní lékařka chce žádat o invalidní důchod. Dle pár známých by mi měli na rok přiznat plnou invaliditu, dnes, invaliditu 3.stupně a po roce vše přehodnotit, případně snížit stupeň nebo úplně odejmout. Máte s tímto někdo zkušenosti? Mnohokrát za všechny reakce děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

KlaruškaS
26.4.13 18:59

Důchod? A co moje dcera?

Dobrý den! Moje téměř desetiletá dcera je také cca měsíc po lobektomii levé plíce. Z jakého důvodu Vám zákrok provedli? Verunka měla karcinoid, nezhoubný nádor, který jí tam rostl zřejmě několik let. Lékaři říkali, že bude bez omezení žít i sportovat ( ne vrcholově). O žádném důchodu nic něříkali. Možná je to kvůli věku, mladší tělo lépe regeneruje. Kde Vás operovali? My jsme byli v Motole.

• Nahlásit
  • Citovat
DomikMisa
26.4.13 23:44
@KlaruškaS píše:
Dobrý den! Moje téměř desetiletá dcera je také cca měsíc po lobektomii levé plíce. Z jakého důvodu Vám zákrok provedli? Verunka měla karcinoid, nezhoubný nádor, který jí tam rostl zřejmě několik let. Lékaři říkali, že bude bez omezení žít i sportovat ( ne vrcholově). O žádném důchodu nic něříkali. Možná je to kvůli věku, mladší tělo lépe regeneruje. Kde Vás operovali? My jsme byli v Motole.

To mi ani neříkejte. Tak malinká? Já měla něco podobného, jen nikdo neví, co. Jsou na to dvě teze. Každým vyšetřením jsem si prošla dvakrát. Už bych to nikdy nechtěla podstupovat. Ona je malinká. Nepracuje. Tak se to na ní nevztahuje, jen to bude horší se školou, ale to dožene a bude mít omezení v tělocviku. Já byla na Karláku VFN.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama