Reklama

Řešení rodičovského příšpěvku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Katka66
Stálice 69 příspěvků 13.01.17 13:29
řešení rodičovského příšpěvku

Ahoj mamky, mám na Vás dotaz. Mateřská mi končí 22.2.2017 a tak si musím zažádat o Rodičovský p. Bohužel se teď nikam nedostanu. Mohu to vyřídit poštou nebo elektronicky? Vím, že musím na MSSZ pro (Potvrzení o denním vyměřovacím základu ovlivňujícím výši r. p.) a pak na úřad práce s tímto dokladem. Jde mi hlavně o ten první doklad, nejsem z Brna a nemám se tam pořádně jak dostat. Jde to řešit poštou nebo po partnerovi například? Moc děkuji ;)

Reklama

Reakce:

Fima
Nadpozemská drbna 29220 příspěvků 13 inzerátů 13.01.17 13:31

Mně to tenkrát poslali poštou, řešila jsem to s nimi po emailu, též Brno.

Katka66
Stálice 69 příspěvků 13.01.17 13:36
@Fima píše:
Mně to tenkrát poslali poštou, řešila jsem to s nimi po emailu, též Brno.

normálně jste si našla na netu mail a poslala to tam? Mně od nich po porodu přišel dopis a kámoška mi říkala, že při vyřizování ho chtějí vidět. Naskenovala jste a poslala mailem? Děkuji ;)

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2293 příspěvků 13.01.17 13:43

Nevím, jestli žádost bude potřeba řešit stejně jako změnu, ale já to posílala poštou, potřebovali to mít podepsané. Na netu jsem si stáhla tiskopis a bylo :)

Fima
Nadpozemská drbna 29220 příspěvků 13 inzerátů 13.01.17 13:43

@Katka66 Ano, psala jsem jim tenkrát meil s dotazem, posílala jsem to potom poštou, oni zpět. S tím jsem pak už jela jen na pracák podle místa trvalého bydliště žádat o rodičák. Bylo to samozřejmě zdlouhavější. Je to tedy také už 6 let.

Kassy
Závislačka 3292 příspěvků 13.01.17 14:02

Všechno bez problému vyřídíš poštou. Ze stránek MPSV si stáhni formulář (https://formulare.mpsv.cz/…me/forms.jsp?…), vyplň své nacionále a pošli na adresu příslušné OSSZ. Oni ti ho pošlou potvrzený zpět. (Mně ho poslali ani ne za týden - Brno.)
Potvrzený formulář pak společně s žádostí o RP (opět stáhneš na webu MPSV - https://formulare.mpsv.cz/…orm/edit.jsp?…), kopií rodného listu dítěte a kopiemi občanek obou rodičů pošleš na svůj příslušný Úřad práce. Pozor, žádost o RP musí podepsat i otec dítěte, bez jeho podpisu ti ji nepřijmou.

Brumdibarka
Kecalka 194 příspěvků 13.01.17 14:04

@Katka66 Ahoj, taky jsem řešila poštou, pošlou Ti to zpět potvrzené. Jen pozor, pro ten tiskopis musíš nejdřív na ÚP, nebo tedy stačí ho vytisknout, pak se musí nechat potvrdit a pak i se žádostí předat na ÚP. A na to OSSZ, kdybys přece jen chtěla osobně, můžeš jít kamkoli, nemusí to být na trvalém bydlišti, ani dle sídla zaměstnavatele.

Kassy
Závislačka 3292 příspěvků 13.01.17 14:06

Jo a ještě dodávám (asi to víš, ale pro jistotu), OSSZ tě má na starosti podle sídla zaměstnavatele, ÚP podle tvého trvalého bydliště.

Katka66
Stálice 69 příspěvků 13.01.17 14:15
@Kassy
@Kassy píše:
Všechno bez problému vyřídíš poštou. Ze stránek MPSV si stáhni formulář (https://formulare.mpsv.cz/…me/forms.jsp?…), vyplň své nacionále a pošli na adresu příslušné OSSZ. Oni ti ho pošlou potvrzený zpět. (Mně ho poslali ani ne za týden - Brno.)
Potvrzený formulář pak společně s žádostí o RP (opět stáhneš na webu MPSV - https://formulare.mpsv.cz/…orm/edit.jsp?…), kopií rodného listu dítěte a kopiemi občanek obou rodičů pošleš na svůj příslušný Úřad práce. Pozor, žádost o RP musí podepsat i otec dítěte, bez jeho podpisu ti ji nepřijmou.

Děkuju moc a až budu posílat poštou předvyplněné potvrzení na OSSZ, tak se k tomu přikládá i Oznámení o přiznání peněžité pomoci v mateřství?(dopis, který mi přišel na začátku)

Kassy
Závislačka 3292 příspěvků 13.01.17 14:26
@Katka66 píše:
@KassyDěkuju moc a až budu posílat poštou předvyplněné potvrzení na OSSZ, tak se k tomu přikládá i Oznámení o přiznání peněžité pomoci v mateřství?(dopis, který mi přišel na začátku)

To by nemělo být potřeba, oni ti tu mateřskou vyplácí, takže vědí, že na ni máš nárok a v jaké výměře. Já jsem, myslím, posílala jen ten formulář a krátký „průvodní dopis“, něco jako „Prosím o vyplnění a potvrzení přiloženého tiskopisu a jeho zaslání zpět na mou adresu za účelem žádosti o RP. Děkuji, podpis“. Už si to nepamatuju přesně, je to už skoro rok.

anivbl
Ukecaná baba ;) 1085 příspěvků 13.01.17 14:53

Ja jsem jen zavolala na PSSZ a oni mi ten formular vyplnili a poslali sami :)

Ornwen
Závislačka 4264 příspěvků 1 inzerát 13.01.17 16:06

Postou to funguje.jen pozor, maji na to oficielne 30dnu

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama