Řeší nějak doktor bolestivou menstruaci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
salia33
Povídálka 18 příspěvků 24.11.17 13:31
Řeší nějak doktor bolestivou menstruaci?

Ahoj holky. Potřebovala bych poradit, zda máte zkušenosti s tím, když jste přišli na gynekologii, že vás trápí bolestivá menstruace - jak to s vámi doktor řešil? (aby mě neprohlásil za simulanta :D Vždycky jsem jí měla relativně jakž tak v klidu, ta současná mi ale dává abnormálně zabrat. Zaprvé jsem špinila ještě týden před jejím začátkem a zadruhé týden před a pak v období menstruace mám velké bolesti, prakticky funguji s 3 brufenami denně. Po skončení jsem se objednala k doktorovi. Můj dotaz zní, zda vůbec lze s tímto něco dělat - mám tělísko, nechci ho vyndávat, spíše zda buď předepisují léky proti bolesti nebo nějaké hormonální léky, které by tyto problémy zmírnili.

Reakce:
Daenerys91
Kecalka 368 příspěvků 24.11.17 13:35

Na střední mi na bolestivou menstruaci dali algifenové kapky a dost mi pomáhaly. Ale o hormonálních lécích nic nevím. Po pár letech jsem začala brát antikoncepci a to ty bolesti téměř zmizely. Po vysazení se naštěstí už nevrátily v takové míře, jak jsem čekala.

-Evka-
Závislačka 3728 příspěvků 24.11.17 13:35

Řešila jsem to v 18-ti (hodně, hodně let zpátky) a dostala jsem Spasmoveralgin. Od té doby to s ním neřeším a v případě bolesti si něco vezmu.
V té době ke mne také dorazila rada, že je dobré si vzít preventivně 3×2 paraleny za den. Info staré před 20 let - ale pomáhalo to také, byla předaná rada od nějakého lékaře.

blumen
Hvězda diskuse 42680 příspěvků 24.11.17 14:13

A to jsi ji mela bolestivou vzdy nebo az ted :think: nemuze to souviset s tim teliskem? Zanet?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.17 14:15

@salia33 Většina doktorů to neřeší. Pokud je to tak, že s menstruací nemůžeš skoro fungovat, tak to může znamenat endometriózu, ale i nemusí. Problém je, že ta se spolehlivě zjistí jedině při laparoskopii, do čehož se doktorovi málokdy chce. A pacientce také tak. Je na zvážení, jak moc zlé to máš.

S.Berankinová
Kecalka 301 příspěvků 24.11.17 14:23

Se mnou doktorka nic nedělá. Hlásím jí to při pravidelných prohlídkách jednou do roka. Jsem po porodu 5 let a od té doby je to síla. Tedy stupňuje se to. Ale ne každou menstruaci. Dá se říci, že jednou je to jakž takž zvládnutelné a další měsíc nemůžu vůbec fungovat a další měsíc zase docela OK. Když je to ta horší varianta tak začínám špinit už týden před, mám bolesti, ale prášek to zažene, když se mi naplno rozjede, tak opravdu velmi silně krvácím. Nemůžu se vzdálit od záchodu. Chodím každou půlhodinu vyměňovat vložku. Motá se mi neskutečně hlava. Na bolesti brufeny nezabírají. Jsem vysílená vyčerpaná a bledá jak smrtka. Mám průjem a jednou jsem se pozvracela. Teď jdu na pravidelnou prohlídku na gyndu za dva týdny. Za poslední rok se to zase hodně zhoršilo. Opět budu hlásit, tak uvidím, co na to doktorka.

Murka
Ukecaná baba ;) 1582 příspěvků 24.11.17 14:50

Mívala jsem bolesti od první menstruace. Doktor navrhoval hormonální antikoncepci, což jsem nechtěla. Pak mi jedna paní poradila užívat pupalkový olej. Bolesti téměř zmizeli, a když už byli, tak byli snesitelné a bez nutnosti tlumení léky. Po porodu už se bolesti neobjevili (ťuk, ťuk, ťuk).
 http://www.kalisek.cz/…enske-zdravi

Mamka užívala Agnucaston a byla taky spokojená.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.17 15:04

Já měla celý život velmi silně bolestivou menstruaci až ke kolapsovým stavům. Měla jsem horší stavy než u akutního slepáku, který jsem kdysi prodělala. Každýmu lékaři to bylo buřt. Léky jsem si musela shánět v podstatě na černo. Až v posledních letech se o to začala zajímat moje gynekoložka. To už mi to ale bylo na houby, protože se už u mě schylovalo k menopauze. Takže jsem v podstatě přežila celé období menstruace svépomocí a s vlastními léky. Lékař mi nepomohl žádný, žádného to nezajímalo. Kvůli zdravotnímu stavu raději anonym.

lachtanice86
Kelišová 6624 příspěvků 24.11.17 15:23

Silnou menstruaci mám téměř od začátku. 3brufeny za den? To by byla moje dávka najednou. Můj doktor to řešil a potvrdila se endometrioza. Ale jestli ti začala s teliskem nemůže to být zánět?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Kletba od matky vyšla! Alena z Pošty pro tebe prodává Nový Prostor a je na ubytovně

Byl to bezpochyby ten nejpopulárnější a nejemotivnější díl pořadu Pošta pro... číst dále >

K Jiřímu má vstup zakázán. Proč Andrea nesmí navštívit otce své dcerky?

Ještě před několika měsíci patřila k jeho nejbližším osobám, a když na konci... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >